پروفسور رابرت فوریسون

آغازگر نقد هولوکاست در اروپا چه کسی است؟ چگونه استاد دانشگاه سوربون به علت حقیقت‌جویی از تدریس منع می‌شود؟ در غرب اگر سخنی در نقد هولوکاست بر زبان برانید، چه بر سر شما خواهد آمد؟

سرویس جهان مشرق؛ در روزهای اخیر، اقدام  رئیس جمهور فرانسه در توهین به پیامبر اسلام به بهانه آزادی بیان، با واکنش ملت‌های مسلمان در سراسر جهان روبرو شده است. رهبر انقلاب در واکنش به این اقدام تحریک‌آمیز و توهین آشکار، جوانان فرانسه را خطاب پیام خود قراردادند و فرمودند:

«جوانان فرانسه !
از رئیس جمهور خود بپرسید: چرا از اهانت به پیامبر خدا حمایت می‌کند و آن را آزادی بیان می‌شمارد؟ آیا معنی آزادی بیان این است: دشنام و اهانت، آن هم به چهره‌های درخشان و مقدس؟ آیا این کار احمقانه، توهین به شعور ملتی نیست که او را به ریاست خود انتخاب کرده است؟

سوال بعدی این است که چرا تردید در هولوکاست جرم است؟ و اگر کسی چیزی در این‌باره نوشت باید به زندان برود، اما اهانت به پیامبر آزاد است؟»

*آیا واقعا شعار آزادی بیان رئیس جمهور فرانسه محلی از اعتبار دارد؟ رفتار دولت‌های غربی با کوچکترین سوال و تردید درباره هولوکاست چه بوده است که مورد اشاره رهبر انقلاب قرار گرفت؟

مرور گزارش ویژه مشرق به فهم این موضوع کمک خواهد کرد.

در چند دهه اخیر افسانه هولوکاست و داستان‌های پیرامون آن دستمایه مظلوم‌نمایی صهیونیست‌های اسرائیلی بوده است. آنها با حربه این داستان تاریخی توانسته‌اند به مدت بیش از نیم قرن از جهانیان باج بگیرند، هرگاه به دلیل جنایت‌هایشان مورد بازخواست قرار گرفتند پشت آن پنهان شوند و اگرچه خود یکی از بزرگترین جنایتکاران تاریخ معاصر به شمار می‌روند اما همیشه خود را به عنوان قربانی معرفی نمایند. امروزه هولوکاست به مثابه یک دین جدید در غرب مطرح گشته و چنان تقدسی یافته که کوچکترین مخالفت و حتی تردید در واقعیت آن می‌تواند بدنامی ابدی و پیگرد قضایی در پی داشته باشد.

افسانه هولوکاست یکی از بزرگترین مجادلات تاریخی جهان

با این حال آزاد اندیشانی نیز بوده‌اند که در همین فضای تاریک و خفقان به دنبال کورسوی حقیقت رفته و آنچه را که در این وادی پرخطر یافته‌اند در اختیار سایر هم‌نوعانشان نیز قرار داده‌اند تا نور افشاگری بر جعلیات و افسانه‌پردازی‌های صهیونیسم بتابانند. یکی از این پیروان مکتب تاریخ حقیقی رابرت فوریسون (Robert Faurisson) استاد سابق دانشگاه‌های فرانسه است که زندگی حرفه‌ای، آزای و رفاه خود را در راه افشای حقایق مرتبط با هولوکاست قربانی نمود. در گزارش حاضر سعی می‌گردد تا خوانندگان عزیز مشرق با این چهره مکتب تاریخ حقیقی بیشتر آشنا گردند.

روبرت فوریسون، از پیشگامان نقد افسانه هولوکاست

عکس مربوط به زمان حضور وی در کنفرانس نقد هولوکاست در تهران است

فوریسون با ارائه چند مقاله پژوهشی در "ژورنال بازبینی تاریخی" (Journal of Historical Review) و نیز جاهای دیگر و همچنین نامه هایی که به روزنامه فرانسوی لموند ارسال داشت، مجادلات تاریخی زیادی را پدید آورد. وی در نوشته‌های خود روایت رسمی هولوکاست، شامل وجود اتاق‌های کشتار با گاز در اردوگاه‌های نازی‌ها، اصالت "خاطرات آنه فرانک" و نیز صحت ادعاهای "الی ویزل" (Elie Wiesel) در مورد رنج‌هایی که در دوران جنگ متحمل شده است را زیر سؤال برد. [۱]

پس از تصویب "قانون گسو" (Gayssot Act) علیه منتقدین افسانه هولوکاست در سال ۱۹۹۰، فوریسون تحت پیگرد قضایی قرار گرفت. وی در سال ۱۹۹۱، از دانشگاه اخراج گشته و از تدریس محروم شد. [۲]

دکتر فوریسون در کنار دکتر احمدی نژاد در جریان کنفرانس هولوکاست تهران

زندگی شخصی و کاری فوریسون

روبرت فوریسون در ۲۵ ژانویه ۱۹۲۹ در شهر شپرتون (Shepperton) انگلستان به دنیا آمد. پدر وی فرانسوی و مادرش نیز اهل اسکاتلند بود. وی در کشورهای سنگاپور، ژاپن و در فرانسه به تحصیل پرداخت. فوریسون در سال ۱۹۷۲ توانست مدرک دکترای خود در رشته "ادبیات و علوم اجتماعی" را از دانشگاه سوربون دریافت نموده و سپس در همین دانشگاه از سال ۱۹۶۹ تا ۱۹۷۴ به تدریس ادبیات مدرن و معاصر فرانسه پرداخت.

تصاویری از فوریسون در کنار خواهر و برادرش (وی بزرگتر از دو نفر دیگر است )

وی از سال ۱۹۷۴ تا ۱۹۹۰ به عنوان استاد دانشگاه لیون به تدریس ادبیات فرانسه پرداخت. وی در همین دانشگاه ساختاری برای تدریس "نقد متون و اسناد" ابداع نمود. وی در دهه ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ معروفیت زیادی به علت رمزگشایی متون سخت کسب کرد. وی از دهه ۷۰ به بعد همین روش مستقیم و عملگرایانه خود را برای مطالعه موضوعات مهم تاریخی مورد استفاده قرار داد؛ موضوعاتی چون: مسأله اتاق‌های گاز نازی‌ها، "اعترافات" مقامات اس‌اس و "خاطرات آنه فرانک".

فوریسون جوان در کنار همسر و دخترش

فوریسون، طلایه‌دار جنبش حقیقت‌طلبی تاریخی

دکتر فوریسون پس از چندین سال مطالعه و تحقیق دیدگاه‌های نقادانه خود در مورد داستان‌های کشتار هولوکاست را در دسامبر ۱۹۷۸ و ژانویه ۱۹۷۹ در روزنامه معروف لموند منتشر نمود.

فوریسون در آرشیو موزه دولتی آشویتس در لهستان طراحی‌های فنی و معماری مرده‌خانه‌ها، کوره‌های جسدسوزی و دیگر تأسیسات آشویتس را یافت. وی اولین کسی است که وجود این اسناد بسیار مهم را به عموم اعلام نموده و بر اهمیت آنها تأکید ورزیده است.

دکتر فوریسون از سال ۱۹۷۸ تاکنون دیدگاه‌های انتقادی خود در مورد افسانه هولوکاست را طی تعداد زیادی مقاله، مصاحبه و چندین کتاب و همچنین در یک مناظره تلویزیونی با طرفداران هولوکاست در سوئیس (آوریل ۱۹۷۹) مطرح ساخته است. بسیاری از مقاله‌های تحقیقاتی وی در نشریه انگلیسی زبان "ژورنال بازبینی تاریخی" منتشر شده است. یک مجموعه چهار جلدی از آثار وی بین سال‌های ۱۹۷۴ تا ۱۹۹۸ در سال ۱۹۹۹ منتشر گردید.

می‌توان گفت که خلاصه دیدگاه‌های نقادانه وی در مورد "هولوکاست" در مقاله وی با عنوان "تأثیر و اینده بازبینی هولوکاست" که در فوریه ۲۰۰۰ در "ژورنال بازبینی تاریخی" ارائه گردید است.

تلاش فوریسون برای نجات قربانیان افسانه هولوکاست

فوریسون در دو دادگاه محاکمه "ارنست زوندل" (Ernest Zundel) در سال‌های ۱۹۸۵ و ۱۹۸۸ که به اتهام انکار هولوکاست در تورنتو برگزار گردید، نقش بسیار مهمی ایفاء نمود. وی بالاخص در محاکمه سال ۱۹۸۵، صدها ساعت وقت صرف نمود تا سؤالاتی را که "داگ کریستی" (Doug Christie) در دادگاه از رائول هیلبرگ (Raul Hilberg)، رودلف وربا (Rudolf Vrba) و دیگر شهود دادستان می‌پرسید، آماده نماید.

فوریسون در کنار ارنست زوندل و لویشتر

مهمترین کمک وی در دادگاه ۱۹۸۸ نیز فراهم آوردن شرایط حضور فرد لویشتر (Fred Leuchter)، متخصص اتاق‌های گاز در آمریکا، بود. فوریسون نقش مهمی در مهیا ساختن ترتیبات سفر لویشتر به لهستان و بررسی اتاق‌های گاز ادعایی نازی‌های در این کشور و سپس انتشار یافته‌های وی ایفاء نمود.

باربارا کولاسزا (Barbara Kulaszka) در کتاب ۵۶۲ صفحه‌ای خود با عنوان "آیا واقعا ۶ میلیون یهودی مردند؟ گزارش مدارک در دادگاه کانادایی "اخبار نادرست" ارنست زوندل"، نقش فوریسون در دادگاه سال ۱۹۸۸ را به خوبی تشریح نموده است.

نقد هولوکاست و انتقام صهیونیسم

به اعتقاد فوریسون، اردوگاه آشویتز نزدیک بیمارستان نازی ها بوده است و تا آگوست ۱۹۴۳ از آن به عنوان محل نگهداری اجساد استفاده می شد. این مکان از سال ۱۹۴۴ به پناهگاهی برای بیمارستان نازی‌ها تبدیل شد که داخل آن یک اتاق جراحی نیز تعبیه شده بود. بعد از جنگ تلاش های زیادی توسط کمونیست‌های لهستانی صورت گرفت تا این بنا را شبیه یک اتاق گاز کنند و نشان دهند مخصوص کشتار انسانها بوده است. این کار آنها اصلا شبیه بازسازی نیست بلکه بیشتر شبیه به یک ساخت و ساز جدید بر اساس تصوراتشان است. پروفسور فوریسون در ادامه می‌افزاید: من این اطلاعات را در ۱۹ مارس ۱۹۷۶ در آرشیو اردوگاه آشویتز با پیدا کردن یک سری نقشه بدست آوردم. نقشه‌هایی که هیچ موقع منتشر نشده بود، نقشه های دیگری مربوط به ساخت ۴ کوره آدم سوزی دیگر در اردوگاه "بیرکناو"(Birkenau) وجود داشت. کوره های ۲ و ۳ دارای محلی برای نگهداری اجساد بودند، بدون اینکه سقف آنها دارای سوراخ و تهویه باشد. البته ممکن است در حال حاظر برخی از متخصصین در حال بررسی آن باشند. همانطور که من بارها گفته‌ام "مادامی که سوراخی در سقفها دیده نمی شود هولوکاستی نیز وجود ندارد. " وی می‌افزاید: زمانی که ساختار و موقعیت قراگرفتن کوره های ۴ و ۵ را در نظر بگیریم متوجه می‌شویم، هیچکدام از آنها قابلیت تبدیل شدن به اتاق گاز را نداشته اند.

به مدت چندین سال متوالی سازمان‌های دولتی و قضایی فعالیت‌هایی هماهنگ برای ساکت کردن فوریسون انجام داده‌اند. وی مجبور شده است بارها به علت نوشته‌ها و اظهارات مستقیم و بی‌پرده در دادگاه‌های فرانسه از خود دفاع نموده است. وی مجبور بوده با چندین محکومیت دادگاهی به مبارزه برخیزد.

فوریسون در در جریان یکی از محاکمات دادگاهی فرانسه

حساب‌هاب بانکی وی بارها مسدود شده و مقامات دادگاهی بارها به منزل وی رجوع نموده و او و خانواده اش را تهدید به ضبط اموال‌شان به علت خسارات‌های مالی ناشی از اظهارات "بدعت‌آمیزش" نموده‌اند. به علت این فشارها زندگی خانوادگی فوریسون دچار سختی های زیادی بوده و سلامتی وی نیز به شدت آسیب دیده است.

مصاحبه فوریسون با شبکه رادیویی فرانسوی و اوج‌گیری حمله مدعیان هولوکاست

در دسامبر سال ۱۹۸۰، فوریسون طی گفتگویی با شبکه رادیویی "اروپا ۱" فرانسه، نتیجه تاریخی خود را طی شصت کلمه فرانسوی بیان نمود که ترجمه آن چنین می شود:

"اتاق‌های گاز ادعایی هیتلری و نسل‌کشی ادعایی یهودیان هر دو دروغی تاریخی هستند که موقعیت را برای یک کلاهبرداری عظیم مالی-سیاسی پدید آوردند. ذینفعان اصلی این کلاهبرداری دولت اسرائیل و صهیونیسم بین‌المللی است، و قربانیان اصلی آن مردم آلمان – البته نه رهبران آنها – و تمام مردم فلسطین هستند."

وی بیست و سه سال بعد اعلام داشت که این جمله در نظر وی حتی اندکی تغییر نیافته است. [۳]

اظهارات فوریسون و شروع دادگاه‌های سریالی پاریس

پس از بیان این اظهارات فوریسون به اتهام اشاعه نفرت و نژادپرستی به دادگاه فرا خوانده شد. در جولای ۱۹۸۱، وی مجرم شناخته شده و به سه ماه حبس تعلیقی و پرداخت چند هزار فرانک محکوم گردید. همچنین به وی دستور داده شد که ۳/۶ میلیون فرانک نیز به عنوان هزینه اعلام تلویزیونی و مطبوعاتی حکم صادره پرداخت نماید. با این حال در ژوئن ۱۹۸۲ دادگاه تجدید نظر حکم اشاعه نفرت نژادی را رد نموده و همچنین وی را از پرداخت ۳/۶ میلیون فرانک مذکور معاف نمود. [۴]

در ژوئن ۱۹۹۵، به علت نگارش کتابچه‌ای با عنوان "پاسخ به ژان کلود پرساک در مورد مسأله اتاق‌های گاز" دادگاه پاریس وی را به پرداخت ۳۰۰۰ دلار محکوم نمود. در این کتاب ادعای کشتار یهودی‌ها در اتاق‌های گاز آلمان طی جنگ جهانی دوم به چالش کشیده شده بود.

اتاق‌های ادعایی کشتار با گاز در آشویتس

فوریسون و دیگر محقیقن تاریخ حقیقی ثابت نموده‌اند که این ادعاها هیچ سندیت و واقعیتی ندارند

وی در ۲۵ سپتامبر ۱۹۹۷، به علت عبارت "فریب اتاق‌های گاز نازی" که در آوریل ۱۹۹۶ بیان داشته بود به دادگاه فراخوانده شد. وی طی جریان دادگاه اظهار داشت: "ما فقط سه سال با سال ۲۰۰۰ فاصله داریم، و میلیون‌ها نفر وجود دارند که از آنها خواسته می‌شود چیزی را باور کنند که هرگز ندیده‌اند و حتی نمی‌دانند چطور اتفاق افتاده است! " دادستان درخواست مجازات جدیدی رار نمود وی یا باید به زندان می‌رفت و یا باید جریمه‌اش را پرداخت می‌کرد. فوریسون در پاسخ گفت: "من آزادی‌ام را نمی‌خرم. هیچ کس تاکنون مرا نخریده و هیچ کس نیز مرا نخواهد خرید."

در هر حال همانگونه که انتظار می‌رود دادگاه پاریس وی را مجرم شناخته و در ۲۳ اکتبر ۱۹۹۷ محکوم به پرداخت مبلغی معادل ۲۰ هزار دلار شد. این مبلغ قرار بود سه قسمت شود:۵۰ هزار فرانک به عنوان جریمه، چند هزارفرانک به دادستان یهودی و ۵۰ هزاردلار برای انتشار خلاصه رأی دادگاه در دو روزنامه. وی دو قسمت اول را پرداخت کرد اما از پرداخت هزینه انتشار رأی معاف شد، زیرا سازمان‌های مخالف تاریخ حقیقی نمی‌خواستند عبارت "فریب اتاق‌های گاز نازی" در روزنامه‌ها منتشر گردد. وی در دسامبر ۱۹۹۷ و مارس ۱۹۹۸ بار دیگر به دادگاه پاریس فرا خوانده شد. [۵]

افشای حقایق مرتبط با کتاب خاطرات آنه فرانک و محاکمه در هلند

در ۸ آوریل ۱۹۹۸، فوریسون به دادگاه آمستردام احضار گردید تا به علت بررسی دقیق و موشکافانه "خاطرات آنه فرانک" مورد محاکمه قرار گیرد. "موزه آنه فرانک"[۶] در آمستردام و "صندوق آنه فرانک" در بال سوئیس به صورت مشترک از فوریسون شکایت نمودند. موزه اعلام داشت که مجبور شده راهنمایان موزه را تحت آموزش‌های ویژه قرار دهد تا بتوانند به شبهات مطروحه از جانب فوریسون پاسخ دهند و اینکه انتقادهای وی ممکن است از تعداد توریست‌های این موزه بکاهد. [۷]

موزه و صندوق آنه هال فوریسون را به علت انتشار مطالبی در رد اصالت کتاب "خاطرات آنه هال" تحت تعقیب قرار دادند.

مصاحبه با شبکه سحر ایران و محاکمه در فرانسه

در ۳ اکتبر سال ۲۰۰۶، دادگاهی در پاریس فوریسون را به علت "انکار هولوکاست" مجرم شناخت. زیرا وی در مصاحبه‌ای که با شبکه سحر صدا و سیمای ایران داشت اظهار داشته بود که آلمان‌ها طی جنگ جهانی دوم حتی از یک اتاق اعدام با گاز نیز استفاده نکرده بودند. دادگاه اعلام داشت که این سخنان در نقض قانون "گسو" (Gayssot) فرانسه است که در سال ۱۹۹۰ تصویب شده و بر اساس آن نقد یا مخالفت با تعاریف دادگاه‌های نورمبرگ (۴۶-۱۹۴۵) در مورد جنایت علیه بشریت، جرم محسوب می‌گردد. دادگاه پس از اینکه اعلام نمود که فوریسون "وجود جنایت علیه برشیت انگونه که در دادگاه‌های نورمبرگ اعلام شده است" را رد نموده، وی را محکوم به پرداخت ۷/۵۰۰ یورو و نیز سه ماه حبس تعلیقی نمود.

رابرت فوریسون در حال مصاحبه با خبرنگار شبکه سحر

دفاع چامسکی از حق آزادی بیان فوریسون

پس از اینکه فوریسون در دسامبر ۱۹۷۸ و ژانویه ۱۹۷۹، دو نامه خود در نقد تاریخ هولوکاست را به روزنامه فرانسوی لموند ارسال داشت و متعاقب مصاحبه‌ای که با یک شبکه تلویزیونی انجام داد، تحت پیگرد قضایی قرار گرفت.

در پی این امر و در پاییز ۱۹۷۹، نوام چامسکی، فیلسوف و اندیشمند معروف آمریکایی در کنار ۶۰۰ نفر دیگر شامل سرژ ثیون (Serge Thion)، آرتور بوتز (Arthur Butz)و جان توسون بنت (John Tuson Bennett) و مارک وبر (Mark Weber) با امضای نامه‌ای اعتراض خود را بدین امر اعلام داشتند. در بخشی از نامه مذکور چنین نوشته شده بود:

"دکتر روبرت فوریسون به عنوان یک پرفسور شناخته شده در حوزه ادبیات قرن بیستم فرانسه در دانشگاه لیون فعالیت داشته است. وی از سال ۱۹۷۴ تاکنون تحقیقات گسترده تاریخی در مورد مسأله "هولوکاست" انجام داده است. پرفسور فوریسون از زمانی که یافته‌های خود را در اختیار عموم قرار داد در معرض اذیت و آزار، تهدید، تهمت و خشونت فیزیکی قرار گرفته تا سکوت پیشه نماید. مقامات بیم‌زده سعی نموده‌اند تا با جلوگیری از دسترسی پرفسور فوریسون به کتابخانه‌ها و آرشیوهای عمومی، تحقیقات وی را متوقف سازند."

چامسکی در کنار محققینی دیگر چون تیون، بوتز، بنت و وبر به دفاع از حقوق فوریسون پرداخت

پس از این امر تلاش‌های گسترده‌ای برای بدنام ساختن چامسکی از جانب طرفداران هولوکاست و صهیونیسم آغاز گردید
( از راست به چپ: ثیون، بوتز، چامسکی و بنت )

در ادامه نامه چنین نوشته شده بود: "ما مراتب اعتراض شدید خود را نسبت به تلاش‌های انجام گرفته به منظور محرومیت پرفسور فوریسون از حق آزادی بیان اعلام نموده و برنامه‌های شرم‌آور برای ساکت نمودن وی را محکوم می‌کنیم. ما قویا از حق آزادی تحقیقاتی پرفسور فوریسون حمایت نموده و خواستاریم که مقامات دانشگاه و دولت تمام اقدامات ممکن را برای تضیمین امنیت و نیز اعمال حقوق قانونی وی اتخاذ نمایند." [۸]

متعاقب این امر چامسکی نیز آماج حملات طرفداران افسانه هولوکاست قرار گرفت اما هیچگاه از موضع برحق خود عدول نکرد. [۹]

فوریسون در کنار فرد لویشتر مؤلف گزارش لویشتر

فوریسون نقش عمده‌ای در اعزام لویشتر برای بررسی اردوگاه‌های به اصطلاح مرگ ایفاء نمود

فوریسون، قربانی خشونت یهودیان

دیدگاه‌های فوریسون باعث شده‌اند که وی به صورت مداوم تحت حملات و خشونت فیزیکی قرار داشته باشد. از نوامبر ۱۹۷۸ تا می ۱۹۹۳، وی ده بار مورد حمله واقع شده است. حداقل نه فقره از این حملات توسط یهودیان انجام گرفته است. هیئچ یک اط ضاربان وی تاکنون دستگیر و محاکمه نشده‌اند. وحشیانه‌ترین حمله رویدادی بود که در ۱۶ سپتامبر ۱۹۸۹ اتفاق افتاد. طی این حادثه گروهی که خود را "پسران خاطره یهودیان" معرفی می‌نمایند وی را به شدت مورد ضرب و جرح قرار دادند. [۱۰]

فوریسون بارها مورد حمله فیزیکی و خشونت‌بار طرفداران افسانه هولوکاست قرار گرفته است .

رابرت فوریسون محقق و تاریخ‌نگار فرانسوی درحالی سال ۲۰۱۸ در سن ۸۹ سالگی درگذشت که یکی از جدی‌ترین منکران هولوکاست بود و همواره آن را افسانه می‌خواند. فوریسون که بارها به خاطر انکار هولوکاست به زندان افتاده و مورد حمله قرار گرفته بود در شهر ویشی در مرکز فرانسه از دنیا رفت.

منابع و مآخذ:


[۱] Charny, Israel W. (۱۹۹۹). Encyclopedia of Genocide. Santa Barbara, California: ABC-CLIO. p. ۱۸۲. ISBN ۹۷۸۰۸۷۴۳۶۹۲۸۱.

[۲] Levy, Richard S. (۲۰۰۵). Antisemitism : a historical encyclopedia of prejudice and persecution. Santa Barbara, Calif: ABC-CLIO. p. ۲۲۵. ISBN ۹۷۸۱۸۵۱۰۹۴۴۴۸.

[۳] http://www.radioislam.org/faurisson/index.htm

[۴] http://www.fpp.co.uk/Auschwitz/Faurisson/index.html

[۵] http://robertfaurisson.blogspot.nl/

[۶] بر اساس آنچه حامیان افسانه هولوکاست می‌گویند، "آنه فرانک روز ۱۲ جون ۱۹۲۹ در فرانکفورت به دنیا آمد. وی به همراه خانواده‌اش به دنبال قدرت‌گیری نازی‌ها در سال ۱۹۳۳ به هلند مهاجرت کردند. در ژوئن ۱۹۴۲، خانواده‌ی وی به همراه چهار یهودی دیگر برای فرار از مامورین نازی در اتاقی مخفی در یک منزل مسکونی در پرینسنگراخت پنهان شدند. این همان جایی بود که آنه خاطرات روزانه‌ی خود را می‌نوشت. سرانجام در ابتدای آگوست ۱۹۴۴، این اتاق توسط مامورین هیتلر کشف شد و همه‌ی آنان به اردوگاه وستربرک فرستاده شدند. مدتی بعد نیز تمامی اعضای خانواده‌ی فرانک به اردوگاه‌هایی در آلمان و لهستان منتقل شدند. فقط پدر آنه یعنی اتو فرانک توانست از هولوکاست جان سالم به در ببرد.
در سال ۱۹۴۷، پدر آنه یادداشت‌های روزانه‌ی وی را که توسط گروه‌های مقاومت حفظ و نگهداری شده‌بود، منتشر کرد." این کتاب موضوع موشکافی و بررسی محققین مکتب تاریخ حقیقی بوده و سؤالات بسیاری در مورد اصالت و حقیقی بودن آن مطرح گشته است.

[۷] http://www.revisionists.com/revisionists/faurisson.html

[۸] http://www.anti-rev.org/textes/VidalNaquet۸۱b/

[۹] http://www.chomsky.info/articles/۱۹۸۰۱۰۱۱.htm

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 26
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 11
 • IR ۱۸:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
  28 7
  روشن فکری همش سیاه بازیه برای پوشاندن چهره واقعی شان
  • IR ۰۵:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
   8 0
   جایی که حقوق بشر به معنای آزادی همجنس بازی باشه ازادی بیان هم میشه توهین به رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم
 • IR ۱۸:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
  20 0
  ماه هیچوقت پشت ابر نمیمونه.
 • IR ۱۸:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
  1 38
  نباید کسی جرات داشته باشه حقایق اثبات شده رو زیر سوال ببره
  • IR ۲۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
   26 0
   حقیقت اثبات شده این است که شما صهیونیستها خود را نژاد پرتر و قوم برگزیده می دانید و به بهانه دروغ گکشته ششدن 6 میلیون نفر الان سرنوشت 6 میلیارد نفر را بازیچه خود کرده اید.
  • IR ۲۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
   18 0
   مناخیم، تویی؟؟ هوای تل آویو چطوره؟
  • IR ۰۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
   6 0
   اگر اثبات کننده دمش رو شاهد گرفته باشه چی؟؟
  • IR ۰۶:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
   2 0
   راست میگی نباید کسی جرات داشته باشه حقایق اثبات شده افسانه هولوکاست را زیر سؤال ببره
  • سروش IR ۱۱:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
   0 0
   حرف شما درست: حقیقت اثبات شده در تورات های قدیمی میگه آخرین پیامبر که نامش محمد است،منکر شدید!!! حقیقت اثبات شده در انجیل میگه آخرین پیامبر نامش ستوده (محمد) است و باز هم منکر شده اید !!!! و می شوید و نوکرانی با نام مکرون های فرانسوی و مرکل های آلمانی و ویکتوریا های انگلیسی و ... که جملگی از ایادی و ساهیان شیطان هستند به پیامبر خدا نامبرده در انجیل و تورات توهین میکنند!!! و باور ندارید!!! چرا حقیقتی را پیامبران الهی و معصوم از زبان خداوند متعال در کتابهای دینی شما وعده داده اند را منکر می شوید!!! ولی افسانه ای را که امثال این خانم در پستو خانه های ذهن خودشان و به خاطر افسردگی از جنگ دوم صلیبیون علیه هم اون هم به سفارش قوم یهود نوشته است را باور دارید ؟؟؟ خود یهودیان گفته اند دروغ و افسانه را چنان بزرگ بگویید که همه باورش کنند و کسی نتواند نقضش کند این این یک دورغ است چرا که پیامبران الهی از دروغ مبرا هستند اما صهیونیستها موجوداتی دروغ گو می باشند که تاریخ گواه آنرا می دهد و سر فرصت خواهد داد.
 • SE ۱۸:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
  31 1
  من که متخصص تاریخ نیستم اما بارها تصاویر سایتهای طرفدار هولوکاست را دیده ام. تصاویری که غرب به عنوان زندانیان آشویتز و داخائو و.. - که همه بدون استثنا برهنه و بسیار لاغر و مردنی هستند- منتشر می کند با تصاویر نجات یافتگان از همان کمپ ها بلافاصله بعد از آزادی اصلا نمی خواند. افراد به ظاهر نجات یافته از چنگال نازی که در حال تشکر از متفقین هستند همه سر و مر و گنده و چاق و قبراق هستند و هیچ نشانی از آن گرسنه های استخوانی ندارند. یاد آن زندانی افتادم که می گفتند در زندانهای ایران شکنجه شده و اعتصاب غذا کرده و فردای آزادی حسابی چاق و چله شده بود!
 • IR ۲۰:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
  28 0
  صهیونیست ها از همه بیشتر میدانند که هولو کاست یک افسانه بیشتر نیست اما برای ادامه بقا به ان افسانه احتباج مبرم دارند
 • IR ۲۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
  25 1
  بنده خدا. روحش شاد. بله اینکه فرانسه مهد آزادیه چاخان بزرگ تاریخی هست. به شدت دو رو هستن. فرانسه مادرخوانده منافقین هست. شما مجرم، قاتل باش و جرمت تو کشورهای مسلمان اتفاق افتاده باشه مورد حمایت فرانسه ای. مثل ابلیس
 • IR ۲۰:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
  21 0
  گاهی باید بهای گزافی برای گفتن حقیقت پرداخت. خدا حفظش کند.
  • IR ۲۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
   3 1
   از دنیا رفت.
  • IR ۲۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
   2 1
   متن رو خوب نخوندی،بنده خدا فوت کرده.
 • عبدی معلم تاریخ IR ۲۱:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
  19 1
  احسنت. مطالب جالب و مستند و مفیدی بود. باید این دروغگویان تاریخ و رسوایان دنیای معاصر(ماکرون حقیر در فرانسه و امثالهم)را بیشتر به مردم معرفی نمایید... که چگونه با چماق آزادی بیان، منتقدان و دانشمندان کشور خود را زندانی و سرکوب میکنند...
 • FR ۲۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
  11 0
  هولوکاست دروغ بزرگ تاریخ برای باج گیری صهیونیستها از دنیا ساخته شد.
 • تاجر شهراشوب IR ۲۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
  8 0
  یادی هم بکنیم از پورفسور مشهور روژه گارودی که به خاطر افشای حقایق در خصوص دروغ گوبلزی قرن شدیدا در دماسنج و مهد دموکراسی غرب، فرانسه، هتک حرمت قرار گرفت
 • DE ۲۳:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
  0 31
  مسئله این نیست که آیا ساختمان کشتار یهودیان و عقب افتادگان از طریق سم سیکلون بی مناسب این کار بوده است یا نه.. مسئله واقعی این است که آیا نازی ها قادر به این کار بوده اند یا نه... پاسخ سوال دوم مثبت است... نازی گرایی طغیانی شیطانی علیه مخلوقات خداست .. پس از جنگ جهانی دوم در اروپای غربی امریکایی ها یک ارتش زیر زمینی به نام گلادیو= شمشیر در غلاف ساخته بودند که اعضای این ارتش را کلا فاشیست ها و نازی ها تشکیل می دادند هدف از تشکیل این ارتش مبارزه زیر زمینی با شوروی بود چنانچه شوروی اروپا ی غربی را تسخیر می کرد... انکار کشتار دست جمعی انسان های بی گناه به دست نازی ها و همکارانشان کاربرد انگیزه ای داشته است... آنها می خواستند فاشیست ها را در مبارزه علیه کمونیست ها از هر گونه مسئولیت جنایی مبرا اعلام کنند...
  • IR ۰۵:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
   9 0
   باز هم یک صهیونیست ابراز وجود کرد. آیا قادر بودن به انجام یک کار مساوی ارتکاب آن است؟ کدام دادگاه در دنیا چنین یاوه ای را می پذیرد؟ شما با این نظر نشان دادید که توان اثبات وقوع هولوکاست را ندارید و صرفا با این ادعا که چون نازی ها بد بوده اند پس حتما اینکار را کرده اند، بزور می خواهید ما را وادار به پذیرش این دروغ گنده بکنید. اما حالا فرضا نازی ها اینکار را کردند. چه کار به مرزدم فلسطین دارید؟ یک تکه از آلمان عزیزتان را بکنید و به عنوان مجازات آلمان بدهید به یهودیان!
  • SE ۰۶:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
   3 0
   درست بر خلاف ادعای شما، نازیسم جنبشی برای دفاع از عدالت و مبارزه با ستمگری یهودیان بود که پس از انقلاب صنعتی بر جان و مال و ناموس جنتیل ها مسلط شدند و هر چه خواستند کردند. چرا یهودیان از خودشان نمی پرسند چرا به هر جای دنیا پا گذاشتند نفرت مردم را بر انگیختند؟ چرا نام یهودی در همه دنیا با رباخواری، نژاد پرستی، قربانی کردن کودکان و جاسوسی گره خورده است؟ چرا همین الان در دنیا کوچکترین انتقاد به اسراییل بدترین مجازتها را دارد آنهم در کشورهای مدعی آزادی بیان؟
  • IR ۱۳:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
   6 0
   شما گناه احتمالي را لازم العقاب مي دانيد و مي خواهيد هيچ كس درباره آن اظهار نظر نكند اما گناه واقع شده‌اي مانند بمب هسته اي قتل عام سرخ پوستان يا مردم آسيا وآفريقا مثل الجزاير و...... را بي اهميت مي دانيد و هيچ مجازاتي براي آن قائل نيستيد؟
 • دلسوز IR ۰۸:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
  3 0
  مسيله اينه که چرا هرگونه پرسش وپژوهش حقیقت جويانه ای در مورد هولوکاست درغرب جرم تلقی بشه اونم درجایی که مدعی آزادی بیان هستن. اتفاقا همین خودش دلیل آشکاری بر اينه که از نفس تحقیق تاریخی درين مورد واهمه دارند.ودر واقع از بر ملاشدن واقعیتی خلاف روایت رسمی هولوکاست ترس دارن. هرکس ميخواد این قوم رو بشناسد حتما باید یک دور عهد عتيق رو بخونه. بعدش تازه متوجه ميشه با چه جریان پیچیده نژادپرستي مواجه هستیم که هسته تشکیلاتی باسابقه چند هزار ساله ای دارن و چطور جهان رو گروگان خودشون گرفتن... یقینا جهان بدون این قوم خیلی امن تر وانسانی تراز امروز خواهد بود. در تمام توطيه های جهانی این قوم نقش اصلی روعهده دارهستن. اصلا در متون مذهبیشون هدف ازخلقت فقط تکریم قوم بنی اسرايیله.
 • دلسوز IR ۰۸:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
  2 0
  الان با توجه ب تکنولوژی ارتباطات و فضای رسانه ای بهترین فرصت برای آگاهی بخشی ملتها از فریب این قومه
 • IR ۱۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
  4 1
  اصلا به فرض محال هیتلر در آلمان یهودی ها رو کشته باشه خب چه ربطی به مسلمانان در فلسطین داره؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • DE ۱۱:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
  5 0
  هولوکاست فقط و فقط یک افسانه ی ساختگی از طرف صهیونیست های یهودی کثیف حیوان صفت هستش تا از طریق باجگیری جیب های خود را پر کنند که متاسفانه تا حدودی هم به خاطر مردم ساده لوح و احمق و ترسوی برخی از کشور ها موفق هم بوده‌اند ولی به امید خدا روزی خواهد رسید که این قوم کثیف واقعا قتل عام شوند و از این روز گریزی نیست. مرگ بر امریکا و یهود صهونیست کثیف

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس