کد خبر 1136464
تاریخ انتشار: ۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۹
واحدهای صنفی

عسگری گفت: کسانی که واحد صنفی غیر مجاز دارند و یا علاقه به تاسیس واحد صنفی دارند، با مصوبه جدید به صورت قانونی اجازه فعالیت خواهند داشت.

به گزارش مشرق، حشمت الله عسگری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران، با اشاره به مشکل نابسامانی موجود، در واحدهای صنفی سطح تهران گفت: به دلیل اینکه فرایند قانونی مشخصی در این رابطه نداشتیم خیلی‌ها در اطراف شهر، زمینی را خریده اند و بدون مجوز واحد صنفی را احداث کرده اند.

بیشتر بخوانید:

عرضه کنندگان قلیان زیر ذره بین اماکن

وی ادامه داد: ما روی دستورالعملی کار کردیم که برای ساماندهی مجوزهای صنفی از سرمایه‌های بخش خصوصی استفاده کنیم. در واقع کسانی که پول و علاقه دارند که مجتمع‌های صنفی تاسیس کنند تحت چهارچوبی که هفته گذشته مصوب و ابلاغ کردیم، می‌توانند واحد صنفی مجازی را داشته باشند.

وی اضافه کرد: این مصوبه چند مزیت از جمله ساماندهی متقاضیان این کار، از بین بردن زمینه‌های رانت و فسادی که در خیلی از مجتمع‌های صنفی ما وجود دارد و همچنین با انجام این کار مزاحمت‌ها به حداقل می‌رسند.

بیشتر بخوانید:

چگونه می‌توان اقتصاد کشور را نجات داد؟

عسگری تصریح کرد: خیلی از واحدهای مزاحم در سطح شهر پراکنده هستند، حدود ۱۸ رشته‌ی مزاحم داریم که می‌توانند از این شرایط استفاده کنند. خیلی از این افراد چندین سال است که به دنبال قانونی کردن کار خود هستند، اما به دلیل شرایط و ناهموار نتوانسته اند واحد صنفی را احداث کنند و روی به تاسیس واحد غیر مجاز آورده اند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران خاطرنشان کرد: ایجاد واحدهای صنفی قاعده‌مند شده و کسانی که تاکنون پشت این سد بوده اند می‌توانند برای دریافت مجوز اقدام کنند.

وی افزود: برای شروع این مجوز متقاضی این کار درخواست خود را باید به کمیته برنامه ریزی شهرستان ارائه دهد و بعد از تصویب آن می‌تواند کار خود را شروع کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس