تناقض گویی های مقام اطلاعاتی آمریکا در مورد مداخله ادعایی ایران

مقامات آگاه در دولت آمریکا فاش کردند که ادعاهای مدیر اطلاعات ملی این کشور در مورد دخالت ایران در روند انتخابات آمریکا با آنچه که با سایر نهادهای اطلاعاتی آمریکا.

به گزارش مشرق به نقل از نشریه پولیتیکو، هفته گذشته «جان راتکلیف» مدیر اطلاعات ملی ایالات متحده در یک کنفرانس مطبوعاتی مدعی شد که ایران در حال ارسال ایمیل‌های تهدیدآمیز به مردم آمریکا با هدف «ضربه زدن به رئیس جمهور ترامپ» است؛ ادعایی که به گفته دو تن از مقامات بلندپایه دولت آمریکا، رؤسای سایر نهادهای اطلاعاتی آمریکا از شنیدن آن شگفت زده شدند.

در واقع، اشاره راتکلیف به قصد ایران برای «ضربه زدن به ترامپ» در اظهارات از پیش آماده شده او در باب مداخله خارجی در انتخابات آمریکا که به رؤیت و امضای «کریس ورای» مدیر دایره تحقیقات فدرال(FBI) و «کریس کربز» مدیر آژانس امنیت سایبری و زیرساختها رسیده است، مطرح نشده بود.

این در حالی است که هم رِی و هم کربز زمانی که راتکلیف در حال ایراد سخنرانی در این کنفرانس مطبوعاتی بود، پشت سر وی ایستاده و از قصد و منظور کلی راتکلیف در خصوص آگاهی رسانی به رأی دهندگان در مورد یک عملیات نفوذ بدخواهانه حمایت می‌کردند. اما این دو مقام امنیتی از شنیدن اظهارات راتکلیف در مورد ایران شگفت زده شدند؛ چرا که این بخش از گفته‌های او در متنی که پیشتر به امضای آنها رسیده بود، نیامده است.

در واقع محور این کنفرانس مطبوعاتی، ایمیل‌های تهدید آمیزی بود که به رأی دهندگان دموکرات ارسال شده و به آنها اخطار داده بود که باید به ترامپ رأی دهند «وگرنه دنبال شما خواهیم آمد».

راتکلیف در این سخنرانی به ایمیل‌های ایران اشاره و ادعا کرد که آنها «با هدف ارعاب رأی دهندگان، تحریک آشوب اجتماعی و لطمه زدن به رئیس جمهور ترامپ طراحی شده اند». این اظهارات تناقض آمیز راتکلیف این پرسش جدی را مطرح می‌کند که چگونه ممکن است تهدید رأی دهندگان دموکرات به رأی دادن برای ترامپ به ضرر رئیس جمهور کنونی آمریکا تمام شود و اینکه جامعه اطلاعاتی آمریکا چگونه ظرف ۲۴ ساعت پس از ارسال این پیام‌ها می‌تواند با این قاطعیت اینگونه نتیجه گیری کند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 1
  • DE ۰۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
    1 0
    دارو دسته ترامپ عحب چاخان سازهایی هستند دست پیش رو می گیرند پس نیافتن! احمق ها ایمیل مگه کشکیه! ایمیل مثل پست ثبت میشه. یک دروغی بگید که هرادمی معمولی باورکنه خیلی سه شدید!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس