کد خبر 1136154
تاریخ انتشار: ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۰
بورس

با افزایش شمار مبتلایان به بیماری کرونا و تشدید نگرانی در مورد آینده اقتصادی جهانی با اعمال تدابیر سختگیرانه تر و قرنطینه شهرهای مختلف در جهان، شاخص های بورسی آمریکا، اروپا و آسیا قرمز پوش شدند.

به گزارش سرویس بورس مشرق، به سبب افزایش شدید شمار مبتلایان به کرونا در جهان و اعمال مجدد قرنطینه‌ها سبب شده تا کارشناسان در ارتباط با بهبود رشد اقتصادی در آینده نزدیک ناامید شوند.

بیشتر بخوانید:

بورس آمریکا دوباره قرمزپوش شد

براساس گزارشها پیشین برآورد شده بود، اقتصاد جهان در سال ۲۰۲۰ با رشد منفی روبرو شود و میزان شدت رکود اقتصادی حتی از سال ۲۰۰۸ میلادی نیز فراتر رود و به گفته کارشناسان، اقتصاد آمریکا امسال با کاهش ۲.۵ درصد روبرو می شود.

 برپایه ارزیابی وال استریت، اکثر شاخص‌ها روند کاهشی داشتند به طوریکه شاخصهای «داوجونز ایدانستریال اوریج» و «اس اند پی ۵۰۰» با بیش از دو درصد کاهش روبرو شده اند.

همچنین دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی «نزدک کامپوزیت» بیش از ۱.۵ درصد افت داشت.

 بازارهای بورس در اروپا نیز شاخصهای «فوتسی ۱۰۰» در لندن، «کک ۴۰» در پاریس، « ایبکس ۳۵ » در مادرید افت بیش از ۱.۵ درصدی را تجربه کرد.

 معاملات بورس‌های آسیا گویای آن است که شاخص‌ها نیز عملکرد خوبی نداشتند بطوری که «نیک کی ۲۲۵» در توکیو، «هانگ سنگ» درهنگ کنگ، «شانگهای کامپوزیت» در چین بیش از نیم درصد افت داشته اند.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس