شرایط موجود در شأن مردم نیست/ با خاطیان بازار بورس برخورد شود

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت:مردم سرمایه‌های اندک خود را به بورس آوردند که امروز دچار ضرر و زیان شدند، لازم است این بازار سر و سامان داده شود و با خاطیان برخورد شود.

به گزارش مشرق، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی در نطق پیش از دستور جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ایام ولادت رسول اکرم (ص) است که نور هدایت جامعه بشری است،گفت: این ایام را تبریک می گوییم و این کتاب و نور را دارای جوهری واحد می دانیم و لذا پیروان آنان در قلوب، ارزش ها و غایت باید همراه و همراستا باشند.

بیشتر بخوانید:

اسامی ۹ نماینده‌ای که با تأخیر به جلسه علنی آمدند

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حضرت امام خمینی (ره) بر این اساس هفته وحدت را پایه گذاری کردند، تاکید کرد: وحدت اسلامی آغاز رشد و تعالی مکتب جهان است. مکتبی بر پایه توحید؛  عصبانیت و هتاکی هایی که امروز در جهان متمدن نسبت به پیامبر اعظم (ص) می بینیم به خصوص در افراد دون مایه ای مانند مکرون، نشأت گرفته از همین بیداری و وحدت است.

قاضی زاده هاشمی افزود: اگر امروز امت اسلامی ید واحده باشند، قدرتی عظیم ایجاد خواهد شد که هیچ جهانخواری یاری مقابله با آن نخواهد داشت و ما موظف هستیم که در داخل سرزمین خود نمونه عملی این وحدت باشیم و جامعه ای بر پایه وحدت و محبت بسازیم نه بر پایه خشم و تفرقه. وحدت در بین اقوام، قومیت ها، مذاهب و در بین کارگزاران نظام حول محور امامت و ولایت که همان نور پیامبر است و خدمت بی منت به مردم ضروری است.

وی گفت: ما باید خود نمونه عملی این وحدت و محبت باشیم تا دیگران از ما بپذیرند. ما به عنوان نمایندگان مردم با تمام وجود آرزومندیم جامعه توحیدی و پُر از محبت محمدی (ص) بسازیم و بنابراین شبانه روزی و با اخلاص تمام دست تمام برادران خود را در سایر قوا می فشاریم تا چنین جامعه ای ایجاد شود و به دیگران هم توصیه می کنیم که حول محور امام جامعه خود را صرف خدمت به مردم کنند.

بیشتر بخوانید:

بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کارهای خوبی در جهت اصلاح امور در مجلس شورای اسلامی آغاز شده است، اظهار داشت: اصلاح خود مجلس، اصلاح نظام سیاسی کشور و به ویژه اصلاح در حوزه اقتصاد و معیشت مردم آغاز شده است و نمایندگان در کمیسیون ها، هیئت رئیسه مجلس، مرکز پژوهش ها و به خصوص ریاست مجلس تمامی توان خود را برای این مسئله گذاشته اند.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه شرایط موجود در شأن ملت بزرگ ایران نیست و باید کاری کرد، گفت: خوشحالیم که در اخبار شنیدیم دولت اعلام کرده که از نظرات و مصوبات سایر قوا استقبال می کند که امیدواریم این مسئله در عمل محقق شود.

وی افزود: اکنون چند طرح اقتصادی مهم در دستور کار مجلس است و همین امروز بحث ارتقاء معیشت مردم را در دستور کار داریم که کمیسیون برنامه و بودجه زحمت اصلی آن را کشیده و لازم است ازآنان در اینجا تشکر کنم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: زمانی که از استقبال صحبت می کنیم به معنای همراهی است و این همراهی یعنی کارشناسان مورد اعتماد دولت در جلسات مجلس شرکت کنند و مشوقانه نظر دهند تا طرح اصلاح شود اما زمانی که تصویب شد، باید آن را با تمام قوا اجرا کنند.

قاضی زاده هاشمی با اشاره به وضعیت بازار بورس، تصریح کرد: لازم است بنده نسبت به وضعیت بورس اعلام نگرانی کنم و به مسئولان مربوطه تذکر دهم چرا که مردم با اعتماد به سخنان دولت مردان، سرمایه های اندک خود را به بورس آورده اند اما امروز دچار ضرر و زیان شدند که لازم است مسئولان هر چه زودتر به این بحث سر و سامان دهند و با خاطیان که متأسفانه تعداد زیادی هستند، برخورد لازم شود.

وی خاطرنشان کرد: از ورود قوه قضائیه و دستوری که رئیس قوه قضائیه در این زمینه داد استقبال می کنیم و قرار بر این شد دادستان تهران مأمور رسیدگی به این موضوع شود و امیدوارم ورود دستگاه قضا باعث شود تا برخی از اختلالاتی که در بازار بورس به وجود آمده است، برطرف شود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: امیدوارم مزد این سالها زحمت با ظهور سلاله نبی، حضرت مهدی (عج) داده شود و دلها آرام گیرد. همچنین برای رئیس مجلس شورای اسلامی آرزوی شفای عاجل دارم چرا که تست کرونای وی مثبت شده است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 16
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 3
 • IR ۱۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
  8 0
  پس لطفا دست به کار شوید به عمل کار براید به سخن دانی نیست
 • فرید IR ۱۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
  10 0
  با خاطیان برخورد شود!!! از این همه حرف مفت زدن خسته نشدید ؟ البته که نه بابت حرف مفت زدن ماهی بیست برابر یک کارگر نگون بخت پول میگیرید
 • IR ۱۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
  5 0
  تکرار مکررات توسط مسئولین. این جمله را هم خاتمی هم احمدی نژاد و هم روحانی و هم قالیباف گفتن حرف جدید بزن عمل که ندارید
 • IR ۲۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
  1 2
  مجلس اگر میخواهد به مردم خدمت کند کاری بکند که تحریم برداشته شود بقیه مسایل خودشان حل مشوند حال بیایند نفری ۶۰ هزار تومان دیگه یارانه بدند بااین کار باعث تورم بیشتر میشند ومشکلات بیشتر فقط میخواهند بگویند ما یک کاری کردیم به بعدش چی میشه کاری ندارند با ۶۰ تومان ۴ روز دیگه ربع کیلو گوشت نمیدند
 • IR ۲۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
  3 0
  فقط عاشق این شعار دادناتونم بنازم شعار های آتشین که مثل تیر مشقیه فقط صدا داره
 • IR ۱۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
  1 0
  شاخص بورس ایران، شاخص حرف مفته !
 • سهامدار بورس IR ۱۹:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
  1 0
  دولت، سازمان بورس و حقوقی ها با مشارکت با هم این فساد را در بورس رقم زدند. مجلس و قوه قضائیه هم بعد از چند ماه صرفا حرف می زنند. چه کسی حق سهامداران مظلوم را از این ظالمان می گیرد؟
 • واحدی IR ۱۹:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
  1 0
  حقوقی ها با همدستی دولت، سهامداران را بیچاره کردند. اگر توانش را دارید با فساد دولت در تمامی زمینه ها مقابله کنید.
 • سجاد IR ۱۹:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
  1 0
  ما اینقدر که از داخلی ها ضربه خوردیم از خارجی ها ضربه نخوردیم. به کی دردمون رو بگیم؟
 • حسین IR ۱۹:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
  1 0
  فساد در بورس موج میزنه. سازمان بورس هم خودش را به خواب زده. محاکمه مسئولان بورسی میتونه از خواب بیدارشون کنه.
 • رضایی IR ۱۹:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
  1 0
  اگر قصدی برای رسیدگی بود که این چند ماه رسیدگی می کردید.
 • کامران IR ۱۹:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
  1 0
  موافقم
 • شایان IR ۱۹:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
  1 0
  دولت نوسانگیر
 • تقی IR ۱۹:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
  1 0
  چه کسی با این فساد مقابله می کنه؟
 • یحیی IR ۲۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
  1 0
  چرا با فساد دولت در بورس مقابله نمی شود؟ قوه قضائیه چه می کند؟
 • محمد IR ۲۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
  1 0
  حقوقی ها فساد می کنند و سازمان بورس نظاره می کنه. با حقوقی ها و مسئولان فاسد سازمان بورس برخورد کنید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس