اثبات حقانیت رویکرد مقاومت؛ پیامدهای عادی سازی آشکار می‌شود

اولین نظرسنجی های انجام شده توسط صهیونیست‌ها و دولت های عربی از مخالفت اکثریت قریب به اتفاق مردم منطقه با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و سیاست های تنش آفرین آنها در منطقه حکایت دارد.

به گزارش مشرق، کمی بیش از یک ماه از انتشار خبر عادی سازی روابط امارات متحده عربی با رژیم‌صهیونیستی نگذشته است که بررسی‌های دستگاه‌های حکومتی این رژیم اخبار ناخوشایندی را از نگاه افکار عمومی کشورهای منطقه، برای صهیونیست‌ها منتشر می‌کنند. اخباری که برای آنها شاید چندان ناشناخته نباشد اما شنیدن آن برایشان بسیار دردناک است.

بیشتر بخوانید:

نظر بن‌سلمان درباره اسرائیل از ۲۰۱۵ تغییر کرد

حماس: عادی‌سازی روابط سودان و اسرائیل با پیشینه دولت خارطوم سازگاری ندارد

وزارت امور راهبردی رژیم‌صهیونیستی در گزارشی که اخیراً منتشر کرده از نگاه منفی غالب افکار عمومی کشورهای منطقه نسبت به عادی سازی روابط با رژیم‌صهیونیستی خبر داده است. وزارت امور راهبردی رژیم‌صهیونیستی با بررسی شبکه های اجتماعی در جهان عرب، روز دوشنبه گزارشی ۹ صفحه ای را از نوشته‌های فعالان شبکه‌های اجتماعی در کشورهای عربی منتشر کرد که نتیجه کلی این بررسی از مخالفت اکثریت قریب به اتفاق مردم کشورهای عربی با عادی سازی روابط امارات متحده عربی و بحرین با رژیم‌صهیونیستی حکایت دارد.

نتایج گزارش وزارت امور راهبردی رژیم‌صهیونیستی

گزارش ۹ صفحه ای این وزارتخانه این نتیجه را اعلام می کند که ۸۱ درصد کاربران شبکه های اجتماعی نظر منفی نسبت به توافق عادی سازی روابط امارات متحده عربی با رژیم صهیونیستی دارند و ۸ درصد نیز نظر خیلی منفی نسبت به این اقدام امارات متحده عربی داشته اند و تنها ۵ درصد از کابران نظر مثبت داشته اند.

ببینید:

فیلم/ آتش زدن پرچم اسرائیل در سودان

سایت خبری تایمز اسرائیل در خبری با اشاره با نظرسنجی فوق نوشت براساس نظرسنجی که از نیمه ماه اوت تا نیمه سپتامبر انجام شد ۴۵ درصد دیدگاه کاربران شبکه های اجتماعی، اقدام امارات را «خیانت» توصیف کرده اند. ۲۷ درصد کاربران از تعامل دولت امارات متحده عربی با صهیونیست ها اظهار تأسف کردند. ۱۰ درصد کاربران این اقدام امارات را «نفاق» خوانده، ۵ درصد نیز ابوظبی را در مسیر منافع آمریکا توصیف کردند. این نظرسنجی در ادامه اعلام می کند که نگاه های همراه با عادی سازی که در اقلیت بودند بیشترین مزیت این اقدام را در عرصه امنیت (۶۱درصد)، پس از آن سود اقتصادی (۳۳ درصد) و در پایان بهبود وضع موجود (۶ درصد) توصیف کردند.

وزارت امور راهبردی رژیم صهیونیستی در پایان این گزارش توصیه می کند یک جریان تبلیغی در فضای اینترنت برای تغییر رویکرد به اسرائیل با تمرکز بر جهان عرب آغاز شود.

نظرسنجی سالانه مرکز پژوهش های عربی و مطالعات سیاسی دوحه

پژوهشی مشابه نیز در مرکز پژوهش های عربی و مطالعات سیاسی دوحه انجام شد که تقریباً همین دیدگاه را تأیید می کند. مرکز پژوهش های عربی هر سال گزارشی را تحت عنوان گزارش سالانه ارائه می کند که در آن مهمترین مسائل یکسال گذشته در جهان عرب را در قالب نظرسنجی از شهروندان کشورهای مختلف عربی سؤال می کند. در گزارش ۲۰۱۹- ۲۰۲۰ این مرکز- که از ۲۸هزار شهروند عرب د ر۱۰ کشورعربی تهیه شده است- بخشی نیز به دیدگاه شهروندان کشورهای عربی به عادی سازی روابط اختصاص داده شده است.

بیشتر بخوانید:

بن‌سلمان گفته در صورت عادی‌سازی با اسرائیل، ایران او را می‌کشد

براساس نتایج اعلام شده، ۸۸ درصد شهروندان کشورهای عربی با به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی مخالف اند و مهمترین دلیل این امر را ماهیت استعماری،  نژادپرستانه و توسعه طلبانه این رژیم توصیف می کنند. در همین زمینه ۷۹درصد شهروندان سودانی و ۶۵درصد شهروندان عربستان با عادی سازی روابط مخالف هستند.

در همین زمینه ۸۹ درصد افکار عمومی کشورهای عربی سیاست های رژیم صهیونیستی را تهدیدی برای منطقه عربی و ثبات در آن می دانند. ۸۱درصد نیز سیاست های آمریکا را تهدیدی برای منطقه دانسته اند.

در همین نظرسنجی ۵۸درصد بیداری اسلامی سال ۲۰۱۱ را مثبت توصیف کرده، در مقابل ۲۸درصد این مقوله را منفی دانستند.

اثبات حقانیت دیدگاه مقاومت

داده های فوق نشان می دهند افکار عمومی و ملت های منطقه هیچ گاه با آمریکا موافق نبوده، رژیم صهیونیستی را هیچ گاه به رسمیت نخواهند شناخت. این دیدگاه، همان نتیجه منفی دراز مدت عادی سازی روابط کشورهای حاشیه خلیج فارس است که نتایج خطرناکی برای حاکمیت های دست نشانده به همراه خواهد داشت.

درحالی حاکمیت های مرتجع عرب به سمت عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی رفته اند که هیچ یک از ملت های منطقه و افکار عمومی هرگز رژیم صهیونیستی را نخواهند پذیرفت. نتیجه عملی این اقدام متناقض با افکار عمومی افزایش شکاف بین ملت های منطقه و حاکمیت های آنها است. این امر موجب از دست رفتن مشروعیت این حاکمیت ها خواهد شد و نتیجه ای جز فروپاشی را برای آنها در بر نخواهد داشت.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس