باقری: بالای سر مدیران پرسپولیس کسی نیست که به آنها «تشر» بزند؟/ خلیل‌زاده قبل از اقدام من با الریان تمام کرده بود

مربی تیم فوتبال پرسپولیس با اشاره به اتفاقات اخیر در این باشگاه گفت: نمی‌دانم بالای سر مدیران پرسپولیس چه کسانی هستند تا حداقل تشری به آنها بزنند.

به گزارش مشرق، پرسپولیس این روزها اسیر حواشی زیادی شده و همین موضوع شکاف زیادی بین مدیریت این باشگاه با بازیکنان و اعضای کادرفنی و حتی هواداران ایجاد کرده است.

جدایی شجاع خلیل‌زاده و پیوستن او به تیم الریان قطر که به ادعای رسانه‌های قطری رسمیت پیدا کرده، یکی از بدترین اتفاقی بود که می‌توانست  برای فینالیست لیگ قهرمانان پیش بیاید. در این میان برخی از هواداران پرسپولیس مدیریت این باشگاه را مقصر این جدایی می‌دانند و برخی دیگر  اعتقاد دارند خود شجاع تمایلی به ماندن نداشت و به خاطر شرایط مالی بهتر راهی قطر شد.

کریم باقری پیش‌تر قولی به هواداران پرسپولیس مبنی بر ماندن خلیل‌زاده داده بود که به هر دلیل عملی نشد. در این باره و سایر اتفاقات اخیر در باشگاه پرسپولیس گفت‌وگویی با باقری انجام دادیم:

* برخلاف انتظار هواداران پرسپولیس، شجاع خلیل‌زاده این تیم را ترک کرد!

بله، به هر حال طبیعی است که وقتی یک بازیکن خوب تیم جدا می‌شود هواداران ناراحت شده و عکس العمل‌هایی هم نشان می‌دهند چون دوست ندارند این اتفاق رخ دهد. شجاع به عنوان یک بازیکن حرفه‌ای تصمیم گرفت در این مقطع سخت اقتصادی به پیشنهاد خوبی که به دستش رسیده پاسخ مثبت دهد. به جز اینکه برای این بازیکن آرزوی موفقیت کنیم نمی‌توانیم چیزی بگوییم. این طبیعت فوتبال است که بازیکنان وقتی پیشنهاد خیلی خوبی به دستشان می‌رسد تصمیم می‌گیرند به آن جواب مثبت دهند. هواداران هم علاقه دارند بازیکنان خوب همیشه در تیمشان بماند که این امر شدنی نیست.

* در حال حاضر همه به دنبال مقصر جدایی خلیل‌زاده هستند، به نظرتان کسی مقصر هست؟

 قبل از سفر تیم به قطر، شجاع به باشگاه رفته و یکسری صحبت‌هایی را با باشگاه انجام داده بود اما گویا او را تحویل نگرفته بودند. بعد از این قضیه گفتم هر کمکی در این زمینه از دستم بر بیاید بعد از بازگشت تیم ملی از ازبکستان انجام خواهم داد. سر قولم به هواداران ماندم و وقتی تیم ملی برگشت با شجاع تماس گرفتم و گفتم آماده‌ای برویم باشگاه برای مذاکره؟ او گفت؛ من قراردادم را یک‌طرفه فسخ و با یک تیم قطری توافق کرده‌ام.

چند دقیقه با خلیل‌زاده حرف زدم اما متوجه شدم قبل از اینکه من بخواهم کاری کنم تصمیمش را گرفته و اقدامات لازم را هم انجام داده است. در واقع او همان مقطع کارهای لازم برای انتقال به تیم قطری (الریان) را انجام داده بود. از اینکه چطور شجاع قراردادش را با پرسپولیس فسخ کرده بود واقعا خبر ندارم. با این حال چند روز بعد از این قضیه من در رسانه‌ها دیدم که بحث رفتنش به قطر منتفی شده و دوباره زنگ زدم به شجاع که با هم به باشگاه برویم. این بار شجاع گفت که خودش با باشگاه مذاکرات خوبی داشته و احتمالا بماند.

گویا در این دو سه روز اخیر هم اتفاقات جدیدی رخ داد و این بار خلیل‌زاده راهی قطر شد و الان هم شنیدم که با تیم جدیدش قرارداد بسته است. برای او آرزوی موفقیت دارم.

* در همین راستا کلیپی از مهدی رسول‌پناه در فضای مجازی پخش شده که حرف‌های تندی علیه شجاع خلیل‌زاده می‌زند.

بله کلیپ را دیدم. متاسفانه چنین اتفاقاتی جز اینکه برای تیم حاشیه درست کند نتیجه دیگری ندارد. بهتر است هر مسئله‌ای که در تیم و باشگاه وجود دارد در همین خانواده پرسپولیس بماند و به این شکل در فضای مجازی پخش نشود. واقعا نمی‌دانم چرا رسول‌پناه این حرف‌ها را زده و باید بگویم صحبت‌هایش جالب نبود و حواشی زیادی برای پرسپولیس ایجاد کرد. بهتر است سرپرست باشگاه هر چه زودتر این اتفاقات را جمع و جور کند چرا که در این چند روزه اتفاقات خوبی برای باشگاه رقم نزده است.

* به نظر می‌آید اتحادی که پیش از این در پرسپولیس وجود داشت مانند قبل نیست و تیم یکدلی قبل را ندارد.

ما در داخل تیم همان اتحادی و یکدلی که در قطر و قبل از آن داشتیم را همچنان داریم. در این مورد کوچکترین تردیدی نداشته باشید. همه ما مثل قبل همه تلاش‌مان را برای موفقیت و سربلندی پرسپولیس انجام می‌دهیم. روز گذشته (پنجشنبه) من و آقا یحیی به بچه‌ها گفتیم که به حواشی بیرون کاری نداشته باشید و فقط روی تمرینات و بازی‌های پیش‌رو تمرکز کنید. هواداران هم خیالشان راحت باشد که بازیکنان و کادرفنی همه هم و غم‌شان موفقیت و سربلندی تیم است. شجاع رفته و باید با این مسئله کنار آمد. انشاالله که بتوانیم جایگزینی خوب برای او در تیم پیدا کنیم. از هواداران درخواست دارم که فقط به حمایت از تیم پرداخته و کاری به حواشی نداشته باشند. برای همه ما مهم موفقیت پرسپولیس است.

تیم فوتبال پرسپولیس , شجاع خلیل‌زاده , کریم باقری , مهدی رسول‌پناه ,

* فکر نمی‌کنید جدایی خلیل‌زاده در این مقطع که پنجره نقل و انتقالات بسته است به پرسپولیس ضربه می‌زند؟

شجاع، ترابی، علیپور و بیرانوند که به تازگی از پرسپولیس رفتند جزو بازیکنان خیلی خوب تیم بودند و زحمات زیادی برای تیم  کشیدند. باید قدردان آنها باشیم چون موفقیت‌های خوبی را برای پرسپولیس رقم زدند و نباید چون رفته‌اند از آنها دلخور باشیم و خدای نکرده بی‌احترامی به این نفرات شود.

تاکید می‌کنم حق هر بازیکنی است که به پیشنهاد خوب رسیده جواب مثبت دهد. در همه جای دنیا بازیکنان جا به جا می‌شوند و هواداران تیم‌ها هم برای مقطعی عصبانی و ناراحت می‌شوند. این مسئله فقط مختص پرسپولیس نیست. آنچه اهمیت دارد این است که پرسپولیس به مسیر خوب خودش ادامه دهد و جدایی بازیکنی باعث نشود از مسیر خوبمان خارج شویم. کمتر از دو ماه دیگر باید یک فینال بزرگ را برگزار کنیم و از حالا نیاز به حمایت هواداران و دوری از حواشی داریم. خیلی از بازیکنان آمدند و رفتند اما پرسپولیس بزرگ ماند.

* فکر می‌کنید برای جانشینی شجاع غیر از سیدجلال، بازیکن دیگری در تیم هست؟

متاسفانه پنجره نقل و انتقالات باشگاه بسته است و امیدوارم باشگاه با پرداخت بدهی‌ها این پنجره را باز کند تا بتوانیم بازیکن جدید جذب کنیم در غیر این صورت باید از داشته‌هایمان بهره ببریم. شرایطی است که پیش آمده و چاره‌ای هم نیست.

* بحثی الان وجود دارد این است که چرا بازیکنان پرسپولیس این قدر راحت فسخ قرارداد کرده و راهی فوتبال قطر می‌شوند در حالی که این باشگاه می‌توانست از این انتقال‌ها سود زیادی ببرد.

بله متاسفانه این مسئله برای باشگاه مشکل‌ساز شده و دلیل آن هم برمی‌گردد به مدیریت بدی که در مورد قراردادها از جانب مدیران پرسپولیس در این چند ساله صورت گرفته است. از طرفی مدیریت باشگاه باید بداند چه بندهایی در قرارداد وجود دارد و باشگاه به آن عمل کند تا بازیکن به خودش اجازه ندهد به خاطر چند درصد عدم دریافتی قراردادش را یک‌طرفه فسخ کند. این مشکل بزرگی است که در پرسپولیس وجود دارد و ترابی و شجاع خیلی راحت توانستند قراردادشان را یک‌طرفه فسخ کنند.

* با رفتن خلیل‌زاده به نظر می‌رسد باید باشگاه محمد انصاری را حفظ کند چرا که پنجره نقل و انتقالات بسته است و اجازه جذب بازیکن ندارید.

در این مورد نظر یحیی گل محمدی شرط است. باید ببینیم در روزهای آینده چه پیش خواهد آمد. آنچه مشخص است انصاری به خاطر مصدومیتی که دچار آن شده چند ماه دیگر می‌تواند بازی کند.

* گویا موضوع بشار رسن هم هنوز حل نشده و ممکن است او هم جدا شود!

بشار با باشگاه قرارداد دارد و به او اعلام شده که باید بماند. درست است که پیشنهاد خوب دارد اما چون با باشگاه قرارداد دارد باید تابع باشد. اگر قرار باشد بشار هم جدا شود جداً به مشکل خواهیم خورد. الان ما باید با تیم کامل تمرین کنیم اما متاسفانه تکلیف رادوشویچ، نادری و بشار مشخص نیست و مدیریت باشگاه باید هر چه زودتر شرایط را برای حضور آنها در تمرینات فراهم کند.

* در چند هفته اخیر شکاف عجیبی بین مدیریت باشگاه و کادرفنی پرسپولیس بوجود آمده است!

متاسفانه بعد از بازگشت تیم از قطر، باشگاه اتفاقات خوبی را رقم نزده است. نمی‌دانم بالای سر مدیران باشگاه پرسپولیس چه کسانی هستند تا حداقل تشری به آنها بزنند اما انگار نه انگار...

تیم فوتبال پرسپولیس , شجاع خلیل‌زاده , کریم باقری , مهدی رسول‌پناه ,

* موضوع اختلاف بین شما و برخی پیشکسوتان از جمله مهرداد میناوند چیست که در فضای مجازی سر و صدای زیادی به پا کرده است؟

من  چرا باید با کسی اختلاف داشته باشم؟

* اما میناوند شما را آنفالو کرده بود!

خب آنفالو کند؛ که چی؟! مگر زمانی که فالو کرده بود اتفاقی رخ داد که حالا آنفالو کرده است اتفاقی بیفتد؟! با این اتفاق من حالم بد می‌شود یا خوب؟ می‌میرم یا زنده می‌شوم؟ واقعا چه اتفاقی می‌افتد که اهمیت داشته باشد؟! اتفاقا چند روز پیش میناوند را دیدم و توضیحاتی در مورد کارش داد و من هم گفتم؛ حالا تو من را چه فالو کنی و چه آنفالو، چه اهمیتی دارد؟!

* دلیل اختلاف بوجود آمده بین گل محمدی و پیروانی چیست؟

ما هر روز دو سه ساعت کنار هم هستیم و هیچ اختلافی بین یحیی و افشین نمی‌بینم. متاسفانه این چیزهایی است که در فضای مجازی به آن دامن می زنند تا برای پرسپولیس حاشیه درست کنند. بهتر است هواداران به این مسائل توجه نکرده و تیم را حمایت کنند تا بتوانیم هر چه زودتر و بهتر خود را آماده بازی‌های سختی که در پیش داریم؛ کنیم.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 8
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • حسین پورزاد پرسپولیسی IR ۰۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
  5 1
  سلام بر ارتش سرخ دوست داشتنی من بعنوان یک هوادار از همه هواداران عزیز می خواهم که وقتی بازیکنی سر خود میره فسخ قرارداد میکن پس بدونید این بازیکن قبلا با تیم مقابل چون دلار خوب پیشنهاد داده بودند توافق کرده این حرف ها همه داستان وشیره سر هواداران اقای گل محمدی رو راست باش با هواداران که گردن رسول پناه ننداز از حق نباید گذشت کرد که اقای رسول پناه تو ابن چند وقت خیلی زحمت کشیده یعنی سجاع که ادعای غیرت وتعصب میکن نمیدون تیم به فینال اسیا رفته وتیم بهش احتیاج داره پس برای دلارهای میلیون قید پیراهن پرسپولیس زده وحقشه به تیم دلخواهش بره پس نباید مدیریت گناه کار کنیم پس همه از مدیریت وبازیکنان حمایت میکنیم به امید قهرنانی لبگ واسیا برای ارتش یرخ
 • حسین پورزاد پرسپولیسی IR ۰۱:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
  3 1
  سلام ما هواداران از رسول پناه میخواهیم که قرارداد های جدید حتما بندی اورده شود که بازیکن هیچگونه حقی ندارد که در فصای مجازی بر علیه مدیریت ویا سرمربی ویا اعصاه هیت مدیره با هیت فتی باسگاه مصاحبه کن وبا احساسات هواداران عزیز وارامش تیم سمی کن که با جریمه های سنگین دیگر چنبن موردی پیدا نشه که ما تو این چند وقت اقای سجاع خلیل زاده که اقای بی غیرت بر علیه مدیریت اراجیف در فضای محازی با احساسات تماشاگران وفصای تیم از ارامش دور وشکاف ایجاد میکرد اگر رفتنی برو اراحیفت چی بود اقای با غیرت
  • محمدی IR ۱۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
   3 2
   راستی چند می گیری گریه کنی؟ دوست عزیز شجاع قبل از اعزام به قطر خوبه گفته بود تو باشگاه بی احترامی و بی محلی دیده و خدا کمکش کرد بهترین بازیهاشو به نمایش بیاره و مشتری خوب پیدا کنه که ثابت کنه بازیکنان پرسپولیس قهرمان لیاقت حداقل احترام رو دارند البته تمام انسان ها لایق احترام هستند
 • IR ۰۶:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
  15 1
  مرد فقط خودت کریم خان
 • IR ۰۸:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
  0 1
  پول مھمترین است تا بود خیلی خوب بود انشاءاللہ موفق باشہ
 • رضا IR ۰۸:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
  13 0
  پول فقط برا تیم بی درامد کیسه معنی نداره خودشون گفتن قرارداداشونو ۴ برابر کردن الان میام میگن بازیکنامون رفتن اخه کدوم بازیکنتون در حد طارمی بود که تو لیگ قهرمانان بازی میکنه
 • IR ۱۱:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
  5 0
  به نظرم رسول پناه مدیر موفقی هست!!! حداقل به 70 % اهداف رسید بیرون فرستادن ترابی، علیپور، شجاع ایجاد تفرقه در تیم پرداخت طلب برانکو به بدترین شکل ممکن اما تو 30% ناکام بود موفق نشد مانع رسیدن به فینال بشه بشار رو نتونست بیرون کنه و ناتوانی در برکناری یحیی آره آقای دندانپزشک قطعا ماموریتت هنوز تموم نشده. ناکامی در فینال، برکناری یحیی، خالی کردن تیم از ستاره ها، غارت دوباره پاداش آسیایی اینا اهم فعالیت هات تو شش ماهه دوم هستن من نمی دونم چی تو سرته ولی مطمنا دستت رو می شه
 • IR ۱۷:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
  5 0
  کلید کل مصاحبه و راه موفقیت تو این پاراگراف خلاصه میشه ولا غیر : آنچه اهمیت دارد این است که پرسپولیس به مسیر خوب خودش ادامه دهد و جدایی بازیکنی باعث نشود از مسیر خوبمان خارج شویم. کمتر از دو ماه دیگر باید یک فینال بزرگ را برگزار کنیم و از حالا نیاز به حمایت هواداران و دوری از حواشی داریم. خیلی از بازیکنان آمدند و رفتند اما پرسپولیس بزرگ ماند.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس