الشرق الاوسط: سخنان مکرون به خاطر رشد روز افزون مسلمانان است

روزنامه الشرق الاوسط سه‌شنبه در پاسخ به سخنان رییس جمهوری فرانسه که گفته بود، "اسلام در بحران به سر می‌برد" نوشت این سخنان بیانگر نگرانی وی از رشد روزافزون جمعیت مسلمانان در فرانسه و جهان غرب است.

به گزارش مشرق، در یادداشت روزنامه الشرق الاوسط، به قلم "حمد الماجد" آمده است: به همین خاطر یک نهاد مسیحی در آمریکا نسبت به کاهش جمعیت مسیحیان در جهان غرب و افزایش زیاد جمعیت مسلمانان هشدار داد.

این مؤسسه برپایه نتایج یک مرکز پژوهشی تخصصی اعلام کرد: در صورتی که میانگین رشد جمعیت تمدنی کمتر از ۲.۱۱ درصد باشد، آن تمدن بیشتر از ۲۵ سال دوام نخواهد آورد، مسأله‌ای که کشورهای غربی آن را تجربه می‌کنند و بالاترین رشد جمعیت را فرانسه با ۱.۸ و پایین‌ترین آن را اسپانیا با رشد ۲.۱ دارد.

این روزنامه به نقل از این مؤسسه که به نامش اشاره نشده  افزود: میانگینی پایین‌تر از ۲.۱۱ بیانگر کاهش حضور فرهنگی  و تمدنی این کشورهاست و خلاصه این تحقیقات نشان می‌دهد که به همان میزانی که جمعیت کم می‌شود، تمدن [غرب] نیز کوچکتر شده و به سوی افول پیش می‌رود.

در این یادداشت آمده است:‌ آنچه که موجب بهت این مرکز مسیحی شده، شدت رشد جمعیت مسلمانان در اروپاست، به طوری که این میزان در فرانسه ۸.۱ درصد بوده، درحالی که رشد دیگر شهروندان فرانسوی تنها ۱.۸ درصد است.

برپایه این گزارش، میزان رشد مسلمانان در شهرهای مارسی، نیس و پاریس به ۴۵ درصد رسیده است و جمعیت آنان به طوری درحال رشد است که در سال ۲۰۲۵ از هر پنج فرانسوی، یک نفر مسلمان خواهد بود، و به گفته این مرکز مسیحی، این بدان معناست که پس از ۳۹ سال دیگر، فرانسه به جمهوری اسلامی فرانسه تبدیل خواهد شد.

براساس این گزارش، شمار رشد جمعیت مسلمانان در انگلیس نیز در ۳۰ سال گذشته به شدت درحال رشد بوده و از ۸۰ هزار نفر به ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر رسیده است که رشدی ۳۰ برابری را نشان می‌دهد.

این نویسنده می‌افزاید: در هلند نیز ۵۰ درصد نوزدان را نوزادان مسلمان تشکیل می‌دهند که این بدان معناست که در ۱۵ سال آینده، نیمی از جمعیت این کشور اروپایی نیز مسلمانان خواهند بود.

الماجد نوشت: آلمان نخستین کشوری بود که به صورت علنی موضوع رشد روز افزون مسلمانان و کاهش جمعیت مسیحیان در اروپا را اعلام کرد و در بیانیه‌ای افزود: کاهش جمعیت [مسیحیان و رشد جمعیت مسلمانان] را نمی‌توان دیگر کنترل کرد، چرا که از کنترل خارج شده است و آلمان تا سال ۲۰۵۰ یک کشور اسلامی خواهد شد.

الشرق الاوسط نوشت: جمعیت مسلمانان در اروپا به ۵۲ میلیون نفر رسیده است که این میزان تنها در ۲۰ سال دو برابر خواهد شد و به ۱۰۴ میلیون نفر خواهد رسید.

ماجد به نقل از این مرکز مسیحی در آمریکا اعلام کرد: جمعیت مسلمانان از حد و مرز گذشته است و اسلام بیشترین رشد را در میان ادیان داراست و اگر سرعت رشد خود را حفظ کند، این دین در سراسر کره زمین گسترش خواهد یافت.

نویسنده الشرق الاوسط افزود: صرف نظر از صحت و سقم این آمار و ارقام و این که مراکز مسیحی در ارائه آمارها نیز مبالغ می‌کنند، اما این مسأله نافی این موضوع نیست که این اعداد و ارقام تقریبا به واقعیت نزدیک است و انچه که در اینجا باید مورد توجه اقلیت مسلمان در اروپا باشد، برخورد عاقلانه و منطقی این گروه‌ با این آمار و ارقام است، چرا که مهم‌ترین عاملی که محبوبیت راست افراطی در اروپا را تقویت می‌کند، اظهارات تنش‌زای برخی از رهبران اقلیت مسلمان، روشنفرکان و امامان مراکز اسلامی در این کشورهاست.

الماجد در پایان نوشت: مسلمانان باید از این آمار برای تقویت اندیشه بومی‌سازی اسلام در محیط جدید، ادغام مسلمانان در جامعه اروپا به صورتی که به هویت و اصول دینشان هیچ خدشه‌ای وارد نشود، استفاده کنند.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس