افسوس مقام انگلیسی از اتمام محدودیت تسلیحاتی ایران - کراپ‌شده

معاون نمایندگی انگلیس در سازمان ملل متحد اگرچه بر تعهد کشورش به برجام تاکید کرد اما گفت از پایان یافتن محدودیت تسلیحاتی ایران افسوس می‌خوریم.

به گزارش مشرق، جاناتان آلن روز سه‌شنبه در نشست مجازی شورای امنیت سازمان ملل متحد که با موضوع بررسی جامع وضعیت خلیج فارس برگزار شد، افزود: همانطور که بارها در این اتاق گفتیم، تعهد ما به برجام همچنان قاطعانه باقی مانده و حمایت از ثبات منطقه‌ای در خط مقدم سیاست ماست.

وی ادامه داد: تسلیحات هسته‌ای ایران پیامدهای فاجعه باری بر امنیت منطقه و فراتر از آن خواهد داشت و برجام تنها وسیله موجود برای جلوگیری از این امر است.

این مقام انگلیسی که اشاره‌ای به ناتوانی کشورش و سایر اروپایی‌ها در مقابله با تروریسم اقتصادی آمریکا علیه مردم ایران نکرد، مدعی شد: با این وجود، در حالی که ما به توافق هسته‌ای متعهد هستیم، عدم پیروی هدفمند ایران از تعهدات برجام، آن را به خطر می‌اندازد.

آلن اضافه کرد: ایران باید با سازوکار حل اختلاف تعامل سازنده داشته باشد و تعهدات خود را در چارچوب توافق اجرا کند. این امر برای امنیت در سراسر خاورمیانه بسیار مهم است.

وی اظهار کرد: ما همچنین به طور مکرر نگرانی خود را از فعالیت گسترده ایران در منطقه ابراز داشته‌ایم. ایران به طور مرتب با انتقال اسلحه به بازیگران غیر دولتی منطقه‌ای قطعنامه‌های شورای امنیت را نقض کرده است. شکی نیست که گسترش این‌چنینی تسلیحات، منطقه را بی‌ثبات کرده و تنش‌ها را افزایش می‌دهد.

نماینده انگلیس در سازمان ملل متحد ادامه داد: به همین دلیل از انقضای قطعنامه ۲۲۳۱ مربوط به محدودیت های تسلیحاتی متعارف پشیمان هستیم. بنابراین ما به همکاری‌های امنیتی خود با متحدان و شرکا ادامه خواهیم داد و برای یافتن راه حلی پایدار برای گسترش سلاح‌های ایران تلاش خواهیم کرد.

آلن اضافه کرد: ما تلاش خود را برای اطمینان از اجرای سایر قطعنامه‌های شورای امنیت که انتقال اسلحه به بازیگران غیر دولتی منطقه‌ای را منع می‌کند، از جمله قطعنامه ۱۵۴۶ در عراق، قطعنامه ۱۷۰۱ در لبنان و قطعنامه ۲۲۱۶ در یمن، مضاعف خواهیم کرد.

وی مدعی شد: ما همچنین اطمینان حاصل خواهیم کرد که مفاد باقیمانده قطعنامه ۲۲۳۱ ، به ویژه محدودیت‌های برنامه موشک بالستیک ایران به شدت اجرا می‌شوند.

سفیر انگلیس در سازمان ملل متحد در ادامه اظهارات خود گفت: ما همچنین متقاعد نشده‌ایم که راه اندازی گروه‌های کاری متمرکز بر امنیت، منجر به گفت‌وگوی معنادار خواهد شد. ما باید در مورد سطح بی‌اعتمادی منطقه‌ای واقع بین باشیم.

آلن با بیان اینکه موضوعات دخیل، پیچیده و حساس هستند و برای ایجاد اطمینان و همکاری به یک رویکرد افزایشی نیاز است، افزود:همانطور که روسیه اشاره می‌کند، هر گفت‌وگویی باید توسط شرکت‌کنندگان منطقه‌ای شکل بگیرد.

وی با استقبال از تعهد ایران به امنیت منطقه‌ای که در نامه ۱۵ اکتبر تحت پوشش ابتکار صلح هرمز ارائه داد، ادعا کرد: اما ایران به عنوان یک طرف درگیری در سراسر منطقه، یک بازیگر بی‌طرف نیست و مناسب نیست که ابتکاری به رهبری ایران انجام شود.

معاون نمایندگی انگلیس در سازمان ملل متحد اظهار کرد: برای جلوگیری از ابتکار عمل شکست خورده دیگر در منطقه، به رایزنی بیشتر در این منطقه نیاز است. ما باید از بسیاری از تلاش‌های ناموفق برای موفقیت در ابتکار عمل درس بگیریم. کنفرانس امنیت و همکاری در اروپا که منجر به توافق ۱۹۷۵ هلسینکی شد ، درس‌های مثبت و منفی ارائه می‌دهد که می‌توانیم از آنها استفاده کنیم.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 10
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۰۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۳۰
  6 0
  نصف بمبهایی که روی سر کودکان یمن ریخته میشود ساخت انگلیس است بعد مردیکه یک طوری حرف میزنه که اینگارتاحالا کشورش هیچ جنایتی نکرده
 • خسرو IR ۰۶:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۳۰
  7 0
  این ها با خودشون چی فکر کردن میخوان ایران رو در چنگ خودشون داشته باشن بی بوته ها دوره بزن و درو دیگه تمام شد
 • آرش IR ۰۷:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۳۰
  14 1
  به درک که ناراحتی باش تا بمیرین
 • IR ۰۸:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۳۰
  13 0
  اینقدر افسوس بخور تا جونت دربیاد !!!
 • IR ۰۹:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۳۰
  9 8
  این ها جنگ زرگری است. وقتی کسی در دنیا به ایران دارو نمی فروشد می خواهید اسلحه بفروشند؟
 • NZ ۰۹:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۳۰
  6 2
  بوضوح داره میگه که در آینده نزدیک یک سناریو جدید بپا خواهند کرد.
 • یوسف IR ۱۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۳۰
  4 0
  باید قدرت موشکی ایران بالا برود همچنین برد موشکها بتوانیم آمریکا واروپا راهم بزنیم ،نه فقط قلدری آنها را در حیات خلوت خودمان ببینیم باید جنگ به انگلیس واروپا وعربستان واسرائیل کشیده شود وهمراهی چین وروسیه وهمپیمانانمان ضروری است
 • IR ۱۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۳۰
  5 0
  دولت بعد ایران باید تکلیف انگلیس را یکسره کند . انگلیس از آمریکا هم خطرناک تراست و بیش از آنها تا کنون در ایران مرتکب جنایت شده است . سفارتشان هم هنوز جاسوس خانه است .
 • IR ۱۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۳۰
  4 0
  بدبخت کسانی که به این روباه صفتان اعتماد می کنند
 • IR ۱۶:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۳۰
  1 0
  بخور نوش جان

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس