معاون سپاه قدس: قطعا انتقام خون پاک "حاج قاسم" را از آمریکایی‌ها می‌گیریم / هزاران "شهید ‌حججی و ‌مدافع حرم" دیگر داریم

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس با بیان اینکه قطعا انتقام خون پاک شهید سلیمانی را از آمریکایی‌ها خواهیم گرفت گفت: قدمی از اعتقادات و آرمان‌های اسلامیمان عقب‌نشینی نمی‌کنیم.

به گزارش مشرق، سردار محمدرضا فلاح‌زاده شامگاه پنجشنبه در مراسم بزرگداشت شهیدمدافع حرم عبدالله خسروی با اشاره به پیشینه استان مرکزی اظهار داشت: شهدا، جانبازان و رزمندگان ستارگان درخشان تاریخ انقلاب اسلامی هستند، در دوران دفاع مقدس لشکر17 علی ابن ابی الطالب به فرماندهی شهید زین الدین، لشکر 71 روح الله به فرماندهی سردار سلیم آبادی و لشکر مهندسی 42 قدر سربازان و سرداران فراوانی را تقدیم این مرز و بوم کردند و ازسویی این خطه عالمان و بزرگان بسیاری همچون امام خمینی(ره) سرآمد علما، آیت الله اراکی، آیت الله فضل الله محلاتی و همچنین شهدای مدافع حرم از جمله شهید انصاری، شهید مسلمی، شهید خسروی، شهید زهرهوند، شهید بابایی و شهیدان فاطمیون را پرورانده است.

وی افزود: شهدا از امنیت و کنار مادر، پدر و همسر و فرزندانشان گذشتند تا کشور در امنیت کامل باشد، آنها برای تداوم مکتب اسلام و شیعه رفتند و ما از شهدایی همچون حاج قاسم سلیمانی و حاج عبدالله خسروی و شهدای دیگر عقب ماندیم.

فلاح‌زاده خاطر نشان کرد: اخلاق از مهم‌ترین مولفه‌های شهدا بود و از پیامبر اکرم(ص) می‌توان به عنوان اسوه اخلاق و الگوی شهدا نام برد، پیغمبر(ص) در جامعه و جمع یاران خود با فروتنی و تواضع رفتار می‌کردند و ایشان الکوی حسنه شهدا ما در طول تاریخ انقلاب اسلامی بوده‌اند.

وی تصریح کرد: طبق احادیث یکی از نشانه‌های تواضع پیش قدم شدن در سلام کردن است و پیامبر(ص) در سلام کردن به کودکان نیز پیشتاز بودند و کسانی که در سلام کردن پیشتاز نمی‌شوند، غرور و تکبر بر آنها چیره شده است.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه قدس عنوان کرد: فرماندهان و سرداران ما در دفاع مقدس الگوی خود را پیامبر اکرم(ص) قرار دادند و همچون پیامبر در جهت خدمت به مردم و نیروهای خود متواضع بوده و گمنام فعالیت می‌کردند.

وی بیان کرد: علما و فقهای بزرگ اسلام همچون آیت‌الله بهجت، آیت الله مشکینی و بسیاری از بزرگان در مقابل امام خمینی(ره) زانوی ادب می‌زنند و معظم‌له برای اینکه غرور رزمندگان را محاصره نکند فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد و همچنین در عملیات فتح‌المبین فرمودند بر دستان رزمندگان بوسه می‌زنم چرا که بالای این دست‌ها، دست خداوند متعال است و بر این بوسه افتخار می‌کنم.

وی ادامه داد: مسئولان باید در خدمت مردم بیش از پیش تلاش کنند و با تواضع و فروتنی گره از مشکلات باز کنند چرا که در روایت داریم برآورده کردن یک حاجت مومن ثوابش فراتر از 9 هزار سال عبادت است.

فلاح‌زاده اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در سفری که به یزد داشتند به بنده توصیه فرمودند که همه مردم را بپذیرید حتی تفاوتی بین ادیان قائل نشوید و همراه مردم و شنوای دغدغه‌های آنها باشید.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه قدس با اشاره به کمک‌های مومنانه گفت: بخشش از خصلت‌های مهم پیامبر(ص) است که امروز از جلوه این محبت نبوی با نام "کمک‌های مومنانه" یاد می‌شود و شاهد کمک‌های خیرانه مردم هستیم که از هیچ کمکی دریغ نمی‌کنند، همچون پیرزن و پیرمرد روستایی که در زمان دفاع مقدس از مال خود می‌گذشتند.

وی بیان کرد: صاحبان صنایع تولیدی در زمان جنگ هر آنچه داشتند در راه کمک به جبهه صرف می‌کردند، هم اکنون هم از نائب امام زمان خود تبعیت می‌کنند و به فقرا کمک می‌کنند و طبق دستورات پیامبر اکرم(ص) پیش می‌روند.

فلاح‌زاده افزود: اگر فداکاری فرماندهان و رزمندگان دفاع مقدس در عملیات‌ها و مناطق مختلف همچون بستان، دهلران، سوسنگرد، شلمچه، اندیمشک، اهواز و غیره نبود ما نیز مانند کویت در عرض 24 ساعت شکست خورده و جمهوری اسلامی را نابود می‌کرد.

وی عنوان کرد: اگر اطاعت و پیروی رزمندگان از امام خمینی(ره) و فرماندهان سلحشور و شجاعی همچون شهید عبدالله خسروی نبود دشمن به خراسان و سیستان هم می‌رسید.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه قدس تصریح کرد: از مسئولان استان مرکزی درخواست دارم تا زندگینامه سردار شهید عبدالله خسروی که از فرماندهان دلیر و شیردل در دفاع مقدس و حفاظت از حریم آل الله در سوریه و عراق را به نگارش درآورند تا نسل جوان و نوجوان بدانند برای این امنیت و آرامش هزینه‌های گزافی داده‌ایم.

وی افزود: شهید مدافع حرم عبدالله خسروی در شناسایی‌ها پیش قدم بود برای این کار به شجاعت و جسارت نیاز هست تا از خاکریز دشمن و سیم خاردارها عبور و اطلاعات را جمع‌آوری کنی، شهید خسروی در والفجر 4 و 8 و 10 و کربلای 4 و 5 حماسه‌ها آفرید.

فلاح‌زاده ادامه داد: شهید سپهبد قاسم سلیمانی به بنده فرمود که هر کس عبدالله شد به شهادت می‌رسد زیرا تمام دل و عقل و زبان و چشم و تمامی جوارحش با خداوند آمیخته و سرشار از نور معبود می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: شهدا از سر خود، حیات خود، دست و پای خود، جسم خود و عزیزان خود با ‌اقتدا به سیدالشهدا(ع) گذشتند و می‌گذرند تا اسلام ناب محمدی پایدار باشد، اباعبدالله(ع) از تمام سختی‌ها آگاه بود و در این راه قدم برداشت و حضرت زینب(س) در شام فرمود جز زیبایی چیزی ندیدم، همه سختی‌ها و دشواری‌ها در راه رضای خدا جلوه‌ای زیبا بر خود می‌گیرد.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه قدس عنوان کرد: دشمن به حرم آل‌الله هجوم آورد تا مرزهای اسلام را شکسته و زنان و دختران را به اسارت درآورد و در بازار برده‌فروشان به فروش برسانند و سر از تن مردم بی ‌دفاع جدا کند، در این زمینه تقاضا دارم از مدافعان حرم تا در میان جوانان بروند و از ستم دو گروه تروریستی داعش و النصره روایتگری کنند.

وی اضافه کرد: شهر تدمر به اشغال تروریست‌ها درآمده بود و قرار بود طبق نقشه فرماندهان از دو طرف به سمت تدمر حرکت کنیم و داعش را به عقب وادار کنیم، شهید خسروی که فرمانده فاطمیون بود با دلاوری و نبردهای متعدد و سخت به کمک نیروهای سوری، تدمر را آزاد کردند و این حمله تا ابوکمال آخرین قلعه داعش ادامه داشت.

وی ادامه داد: شهید عبدالله خسروی، عبد واقعی خدا بود و این مهاجر الی الله ثواب جهاد در راه خدا در هشت سال دفاع مقدس و دفاع از حرم را از آن خود کرد و طبق فرمایش سردار سلیمانی خداوند متعال گاهی عمر طولانی می‌دهد و تمامی عبادات و خدمت به خلق و جهاد را در پرونده‌اش ثبت می‌کند.

فلاح‌زاده بیان کرد: انسان زمانی نماز و عباداتش قبول می‌شود که در دایره ولایت قرار بگیرد و به دور از هر تکبر و غرور، فحشا و گناه باشد و به سمت صداقت و تواضع می رود و به مقام حبیب خدا نائل می‌آید.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه قدس اضافه کرد: دشمنان آگاه باشند با به شهادت رساندن فرماندهان و رزمندگان ما نمی‌توانند ما را وادار به عقب‌نشینی کنند ما هزاران قاسم سلیمانی، هزاران محسن حججی و هزاران مدافع حرم دیگر داریم.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گفت: آمریکای جنایتکار بداند ما انتقام خون حاج قاسم سلیمانی و همراهان مظلوم وی و شهدای اسلام را طبق وعده الهی خواهیم گرفت و طبق فرمایش امام راحل پرچم اسلام ناب محمدی در دنیا برافراشته خواهد شد و ما وارث تمام آزادی‌خواهان دنیای اسلام هستیم.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 14
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 18
 • IR ۱۴:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۵
  29 4
  لطفأ پمپ آب خیکی و بولتون سگ سبیل فراموش نشه تو لیست باشن، ممنون
 • محمدایوب IR ۱۷:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۵
  9 3
  گردرخانه کس است یک حرف بس است
 • دیده بان IR ۱۸:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۵
  6 3
  فان حزب الله هم الغالبون، انامن المجرمین منتقمون
 • علی از مدافعان حرم IR ۱۹:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۵
  4 4
  زنده باد سردار عزیز به حول قوه الهی همینجور می شود که فرمودید
 • IR ۲۰:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۵
  3 2
  انتقام مردم رو بگیرید، ممنون
 • میثم IR ۲۰:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۵
  5 3
  کی پس آقا کی.... بگذره همه چی فراموش میشه....
 • IR ۲۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۵
  4 4
  سردار ما منتظر هستیم پای کارم ایستاده ایم شعارهم نمی دیم
 • IR ۲۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۵
  3 3
  بخدا ما انتقام سخت از ترامپ و آمریکا هنوز درست و حسابی ندیدیم.امید واریم این اتفاق را به چشم ببینیم طوری که تمام دنیا از دوست و دشمن به هم نشون بدن و بگن دیدین ایران انتقام خون پاک سرار شهیدش را گرفت
 • مجسن GB ۰۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
  4 4
  مَــــثَـلی است که می گوید حاشا از خونی که یک شب ازش بگذرد. حالا نمی گوییم یک شب، می گوییم یک ماه، دو ماه، یک سال، دو سال ... سردار محترم، پس دیگر کی می خواهید انتقام بگیرید؟ آیا می شود مثلاً عملیاتی را پنج سال بعد انجام داد و اسمش را انتقام خون حاج قاسم گذاشت؟
  • IR ۲۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
   0 4
   بله میشه. مانند قیام مختار در سالها بعد. شیعه عاقل است نه احساساتی
 • محسن IR ۰۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
  4 2
  سردار عزیز، اگر هنوز انتقام نگرفته اید پس جریان حمله به عین الاسد چه بود؟ حمله ای که عواقبی را به همراه داشت اگر برای انتقام نبود چرا و به چه عنوان صورت گرفت؟
  • IR ۲۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
   2 3
   اون فقط یک گوشزد بود برای ایجاد توازن روانی برای دشمن که اگر مرد جنگید بیایید. میدانستند اگر می آمدند دفعه بعدی موشکها به محل تجمعات سربازان برخورد میکرد، نه فقط آشیانه پهبادها و اتاق کنترل
 • IR ۰۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
  0 2
  وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ (شعرا /227)
 • حسین IR ۲۳:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۳۰
  0 0
  یه دست لباس نظامی دوختم و یه جفت پوتین نظامی هم خریدم ای رهبر آزاده آماده ایم آماده روحی فداک ألف مره

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس