کد خبر 1131092
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۸
اختلافات در فدراسیون جهانی وزنه برداری بالا گرفت/ هیات اجرایی دیوانه است!

رییس کنفدراسیون وزنه برداری اروپا پس از تغییرات مداوم در ریاست موقت فدراسیون جهانی از هیات اجرایی استعفا داد.

به گزارش مشرق، به نقل از Inside the games، آنتونی اورسو رییس کنفدراسیون وزنه برداری قاره اروپا و یکی از شاخص ترین چهر ه های  مبارزه با فساد در فدراسیون جهانی وزنه برداری (IWF) نسبت به تصمیمات هیات اجرایی فدراسیون جهانی واکنش نشان داد و از هیات اجرایی استعفا داد.
در چند روز گذشته فدراسیون جهانی وزنه برداری سه رییس موقت عوض کرد که این مسئله حتی مورد انتقاد کمیته بین المللی المپیک قرار گرفت و در نهایت مایکل ایرانی که یک پزشک بریتانیایی است به عنوان رییس موقت منصوب شد.
اورسو در نامه خود به اعضای هیات اجرایی عنوان کرد: تصمیم استعفایم به این دلیل است که من دیگر خط فکری این هیات اجرایی را ندارم و از نظرم این خط فکری دیوانه و مخرب برای آینده دنیای وزنه برداری است. به عنوان رییس کنفدراسیون اروپا، کنفدراسیون را تا انتخابات بعدی که اوایل آوریل ۲۰۲۱ است رهبری می کنم.

بیشتر بخوانید:

فسادی دیگر از تاماش آیان

چند ماه پیش تاماش آیان رییس فدراسیون جهانی متهم به فساد مالی و دوپینگ سیستماتیک شد از این رو او از سمت خود استعفا داد و هیات اجرایی اورسلا پاپاندرئا نایب رییس فدراسیون جهانی را جایگزین کردند. قرار بود اصلاحات در مدیریت واساسنامه فدراسیون جهانی انجام گیرد و سپس انتخابات فدراسیون جهانی برگزار شود که ناگهان هیات اجرایی، پاپاندرئا  را  نیز از سمت ریاست موقت برکنار کرد. گفته می شود دلیل این برکناری اختلاف نظر بین پاپاندرئا و اعضای هیات اجرایی بر سر تغییر در سیستم کسب سهمیه المپیک بود.  هیات اجرایی سپس اینتارانات تایلندی که نایب رییس اول فدراسیون جهانی است را به عنوان رییس موقت (IWF) منصوب کرد. از آنجا که تایلند به دلیل دوپینگ متعدد محروم است این تصمیم هیات اجرایی انتقاد زیادی را به همراه داشت در نهایت اینتارانات پس از ۴۸ ساعت از سمت جدید خود کناره گیری کرد. هیات اجرایی این بار مایکل ایرانی را عنوان رییس موقت منصوب کرد.

کمیته بین المللی المپیک هم در بیانیه ای نسبت به وضعیت نابسامان فدراسیون جهانی وزنه برداری ابراز نگرانی کرد وحتی عنوان کرد با این شرایط جایگاه وزنه برداری در المپیک ۲۰۲۴ در خطر است.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس