کد خبر 1130080
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰
بورس نمایه

افراد حقیقی امروز ۱۴۲میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند که بیشترین ورود پول حقیقی به بورس یا فرابورس مربوط به گروه فرآورده های نفتی و همچنین سهام شپنا بود.

به گزارش سرویس بورس مشرق، حقیقی‌ها امروز حدود ۱۴۰ میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد ۱۳هزار و ۱۶۰میلیارد تومان بود، افراد حقیقی ۸۵ درصد یعنی ۱۱هزار و ۲۴۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۱ درصد از کل معاملات شد.

بیشتر بخوانید:

بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز در بورس

بیشترین ورود پول حقیقی به بورس و فرابورس در سه گروه «فرآورده های نفتی»، «محصولات شیمیایی» و «مخابرات» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» و «فلزات اساسی» به نفع حقوقی‌ها تمام شد.

سه نماد «شپنا»، «شبندر» و «تاپیکو» لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقوقی‌ها نیز بیشتر به «وبصادر»، «وبملت» و «وتجارت» معطوف بود.

مالکیت حقیقی در ترکیب سهامداری شرکت پالایش نفت اصفهان معادل ۸۱۷میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقوقی بانک صادرات ایران با برتری ۳۷۰میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۵۸نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۵۳نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول هزار و ۲۲۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم هزار و ۶۰میلیارد تومان بود.

منبع:اقتصادآنلاین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس