طلسم تعطیلی اردوی تیم ملی کشتی شکست/ استارت ملی‌پوشان از روز جمعه

با قطعیت برگزاری رقابتهای جهانی کشتی ۲۰۲۰ صربستان، متولیان کشتی کشورمان از آغاز اردوی آزاد و فرنگی کاران از روز ۲۵ مهرماه خبر دادند.

به گزارش مشرق، اتحادیه جهانی کشتی شب گذشته پس از ماه ها بلاتکلیفی و سردرگمی در خصوص برگزاری رقابتهای جهانی، تصمیم نهایی خود را گرفت و اعلام کرد این مسابقات در همان زمان مقرر یعنی طی روزهای ۲۲ تا ۳۰ آذر ماه سالجاری به میزبانی شهر بلگراد برگزار می شود.

البته برگزاری این مسابقات همچنان مشروط بر  ثبت نام نهایی کشورهای عضو و ارزیابی میزان پاندمی ویروس کرونا است.

بر این اساس متولیان فدراسیون کشتی نیز به سرعت وارد عمل شدند و چند ساعت بعد از اعلام نظر اتحادیه جهانی کشتی، یعنی صبح امروز (سه شنبه)، جلسه فوق العاده کادرهای فنی تیم های ملی با رئیس فدراسیون کشتی برگزار شد.

بیشتر بخوانید:

ایران در مسابقات جهانی کشتی شرکت می‌کند

محمد ابراهیم امامی سخنگوی فدراسیون کشتی در خصوص نتایج این نشست مهم مبنی بر حضور تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی در رقابت‌های جهانی گفت: صبح امروز جلسه فوق العاده با حضور علیرضا دبیر رئیس و سیدجلال عسگری دبیر فدراسیون، محسن کاوه مدیر فنی تیم های ملی کشتی آزاد، محمد بنا و غلامرضا محمدی سرمربیان تیم های ملی کشتی فرنگی و آزاد برگزار شد. در این جلسه در مورد برنامه ریزی های لازم تا مسابقات جهانی بحث و تبادل نظر  و تصمیمات زیر اتخاذ شد:

- پس از پایان دور رفت مسابقات لیگ برتر، برنامه ریزی در مورد برگزاری دور برگشت رقابت ها به بعد از مسابقات جهانی صربستان موکول شد.

- حداکثر ۳۰ کشتی‌گیر از تیم ملی آزاد و ۳۰ کشتی گیر از تیم ملی کشتی فرنگی به همراه کادر فنی مربوطه از روز پنجشنبه ۲۴ مهرماه برای انجام تست های کرونا اقدام خواهند کرد و پس از اعلام نتایج، از روز بعد، اردوها آغاز خواهد شد.

- ملاک انتخاب کشتی گیران بر اساس نظر کادر فنی، وفق ضوابط سال گذشته از جمله مسابقات جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان، تورنمنت های بین المللی، جام بین المللی تختی، رقابت های قهرمانی آسیا (هند ۲۰۲۰)، نحوه عملکرد کشتی گیران در اردوها، مسابقات احتمالی درون اردویی و شرایط جسمانی و نتیجه آزمایشات کرونا پیش از اعلام قطعی اسامی و اعزام نفرات خواهد بود و  نفرات ملی پوش در نهایت با نظر کادر فنی و با عدالت انتخاب می شوند.

- اسامی تیم ملی کشتی آزاد به جهت حضور در اردو (از روز ۲۵ مهرماه) اعلام شد و اسامی تیم ملی کشتی فرنگی نیز برای حضور در اردو پس از برگزاری دور رفت رقابت های گروه ب لیگ برتر کشتی فرنگی در اسرع وقت اعلام خواهد شد.

به گفته سخنگوی فدراسیون کشتی یکی از مهمترین مواردی که در طول جلسه مذکور مطرح شد ، رعایت پروتکل های بهداشتی و حفظ سلامت کشتی‌گیران بود.

منبع: فدراسیون کشتی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس