کد خبر 1129631
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۹
بورس نمایه

افراد حقیقی امروز هزار و ۳۸۱میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه بانک‌ها و مؤسسات اعتباری و همچنین سهام سرمایه گذاری مالی سپهرصادرات بود.

به گزارش سرویس بورس مشرق، حقوقی‌ها امروز حدود هزار و ۳۸۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند.

ارزش کل معاملات خرد ۱۶ هزار و ۳۸۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۱۹درصد یعنی سه هزار و ۶۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان هشت درصد از کل معاملات شد.

بیشتر بخوانید:

بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز در بورس

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری»، «سرمایه‌گذاری‌ها» و «فلزات اساسی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «خودرو و ساخت قطعات» و «فرآورده‌های نفتی» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «وسپهر»، «وتجارت» و «وبملت» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «شپنا»، «خودرو» و «اخابر» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری سرمایه گذاری مالی سپهرصادرات معادل ۳۸۶میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی شرکت پالایش نفت اصفهان با برتری  ۷۴میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۵۶نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۴۷نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۴۵۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم هزار و ۷۹۰میلیارد تومان بود.

منبع:اقتصادآنلاین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس