یحیی و تصمیم‌های خام/ تو دیگر جوان نیستی مربی

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: پولی که قرار بود به برانکو بدهند حدود ۳۰ میلیارد است، اما پولی که به بازیکنان در مجموع می‌دهند ۵ میلیارد هم نمی‌شود، اگر هم پول ندارید راست بگویید.

به گزارش مشرق، یحیی گل‌محمدی درباره صعود پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: باید خدا را به خاطر لطفی که به ما داشت شکر کنیم. در تمام لحظاتی که آنجا بودیم نیروی زیادی را پشت خود حس می کردیم. اول لطف خدا بود و سپس انرژی هواداران که از راه دور ما را حمایت می کردند.

وی افزود: اولین بار بود همچین اتفاقی در دنیا رخ می‌دهد و باید در بیست روز هفت بازی می‌کردیم. شرایط هتل برای بازیکنان غیرعادی بود و آن را تجربه نکرده بودند. شرایط سخت بود و هر سه چهار روز یک بار تست می‌گرفتند. فشار زیادی روی تیم وجود داشت، باتوجه به اینکه تیم دیر جمع شد و پنج شش جلسه در تهران و سه چهار جلسه در قطر تمرین کردیم.

*جو داخل تیم خیلی به ما کمک کرد

سرمربی پرسپولیس تصریح کرد: بازیکنان ما به این شرایط عادت نداشته و آن را تجربه نکرده بودند. محدودیت‌های زیادی وجود داشت. از لحاظ روحی و روانی استرس زیادی روی تیم ما بود اما خیلی خوب توانستیم با این شرایط کنار بیایم هرچند تیم ما دیر جمع شد و توانستیم یک بازی تدارکاتی با شهرخودرو برگزاری کنیم فکر می‌کنم جو داخل تیم خیلی به ما کمک کرد.

*یک تیم به معنی واقعی بودیم

گل‌محمدی ادامه داد:‌ بازیکنان ما قوی هستند و به دلیل اینکه روزهای سخت را دیده بودند آب‌دیده شده بودند. پرسپولیس محیط انگیزشی داشت و بچه‌ای قدیم خیلی خوب به تیم انگیزه می‌دادند. یک تیم به معنای واقعی بودیم.

*نقطه عطف ما دیدار اول با التعاون بود

وی افزود: بازی‌ها را خیلی سخت شروع کردیم و در اولین بازی‌مان هم انتهای جدول بودیم. دیدار نخست با التعاون مرگ وزندگی بود و شاید تک امتیاز آن هم به کارمان نمی‌آمد باید حتماً التعاون را می‌بردیم در نیمه اول حامد لک ۲-۳ عکس‌العمل خیلی خوب داشت که فکر می‌کنم نقطه عطف ما دیدار اول با التعاون بود.

*۲-۳ بازی اول برای ما تدارکاتی بود اما بازیکنانم به پیروزی باور داشتند

سرمربی پرسپولیس در مورد دیدار دوم مقابل التعاون حریف عربستانی در مرحله گروهی گفت: ۲-۳ بازی اول مانند دیدار تدراکاتی بود در دیدار دوم بهتر شدیم و در مصاحبه‌هایم هم گفتم پرسپولیس  در هر دیدار از لحاظ تاکتیکی، روحی و روانی و همبستگی شرایط بهتری پیدا می‌کند. بچه‌ها به اینکه می‌توانند پیروز شوند و تا آخرین روز در قطر بمانند باور داشتند.

*برد دوم مقابل التعاون شرایط جدول را به سود ما تغییر داد

گل‌محمدی خاطرنشان کرد: در ایامی که کنار هم بودیم استراحت، تغذیه، آنالیز و مباحث فنی خوبی داشتیم. هر روز دو بار جلسه آنالیز انجام می دادیم یکبار قبل از ناهار و یکبار هم پیش از شروع تمرین؛ این شرایط برای کادر فنی و بازیکنان خیلی سخت بود. برد بازی دوم هم به لحاظ جدولی به سودمان شد. 

*نفرات جدیدمان عاشق پرسپولیس بودند

وی افزود: پس از اینکه با بردن التعاون صدرنشین شدیم خیلی اعتماد به نفس پیدا کردیم. دفاع تیمی ما به حدی خوب بود که حتی در دیدارهای گروهی موقعیت ۶۰-۷۰ درصدی هم به حریف ندادیم. در تمام بازی‌ها انسجام خوبی داشتیم و بازیکنانم اعتماد به نفس خوبی پیدا کرده بودند. هماهنگی بین بازیکنان هم کمک زیادی به ما کرد. زیرا نفرات قدیمی از بازیکنان جدید خیلی خوب تعریف می‌کردند. نفراتی را جذب کردیم که عاشق پرسپولیس بودند. 

*مقابل الدحیل از داوری اذیت شدیم و دیدار با شارجه هم مرگ و زندگی بود

سرمربی پرسپولیس گفت: با چند نفر از این بازیکنان در گذشته کار کردیم و شناخت خوبی روی آنها داشتم. هماهنگی خوبی بین شاگردانم برقرار شده بود که به پرسپولیس کمک کرد با این وجود مقابل الدحیل به یک پنالتی باختیم که داور می‌توانست آن را اعلام نکند. همانگونه که در دقیقه آخر آن دیدار برای ما پنالتی نگرفت و در بازی با الدحیل خیلی اذیت شدیم. دیدار پایانی پرسپولیس مقابل شارجه بازی مرگ و زندگی بود. 

*بلد نیستم تیمم را برای مساوی به زمین بفرستم

گل‌محمدی ادامه داد: در بازی رفت با شارجه با وجود شرایط سختی که برای سفر به دبی داشتیم ۲ گل به ثمر رساندیم و طبق قوانین قبلی باید با یک نتیجه مساوی صفر بر صفر یا یک بر یک هم به مرحله بعدی صعود می‌کردیم. شارجه در دو بازی قبلی‌اش ۱۰ گل به ثمر رسانده بود اما در جلسه‌ای به شاگردانم گفتم من بلد نیستم تیمم را برای مساوی به زمین بفرستم. واقعیت هم همین بود. آن شب فکر می‌کردم با مساوی هم بالا می‌رویم و نمی‌دانستم باید دفاع یا حمله کنیم.

*هیچ تیمی حقش نیست با دو برد به مرحله بعدی برود

وی افزود: فردا صبح و پس از بازی با الدحیل متوجه شدم که نباید مساوی کنیم بلکه برای برد به زمین برویم. از این موضوع خیلی خوشحال شدم به بازیکنانم گفتم اگر قرار است به مراحل بالاتر صعود کنیم باید به جز التعاون شارجه را هم شکست بدهیم. هیچ تیمی حقش نیست با دو برد به مرحله بعدی برود و باید دست کم سه برد به دست می‌آوردیم به همین دلیل با انگیزه خیلی خوبی دیدار با تیم اماراتی را آغاز کردیم. 

*این دوره لیگ قهرمانان برای من حالت حماسی داشت

سرمربی پرسپولیس تصریح کرد: اگر شارجه را شکست نمی‌دادیم حق‌مان نبود صعود کنیم در نیمه اول سه گل به این تیم به ثمر رساندیم و حریف مانده بود چه کار کند. پس از گل اول خود بچه‌ها گفتند برای دومین گل بازی کنیم و وقتی گل دوم به ثمر رسید برای گل سوم تلاش کردیم. اتفاقی که در این دوره از رقابت‌ها رخ داد برای خود من یک حالت حماسی داشت و انگار خواب می‌دیدم. مانند صحنه‌های نبرد بود که بچه‌ها باید بجنگند و تلاش می‌کردند و مدام می‌جنگیدیم تنها انگیزه ما هم شاد کردن دل هواداران بود. در نهایت با بردن شارجه به عنوان سرگروه بالا آمدیم.

*النصر ۳۵ بازیکن در اختیار داشت

گل‌محمدی درباره تقابل با السد در یک هشتم نهایی اظهار داشت: اگر بخواهم واقعیت را بگویم خودم قلباً دوست داشتم در آن مرحله با النصر بازی کنیم اما وقتی در نیمه نهایی با حریف عربستانی بازی کردیم فهمیدیم از السد قوی‌تر است. تیمی خوبی بود که از یک خط حمله زهردار و تکنیکی برخوردار بود. فقط بازیکنان خارجی النصر خوب نبودند بلکه تمام نفرات این تیم باکیفیت بودند. این تیم ۳۵ بازیکن در فهرست خود داشت و دو تیم دیگر النصر روی سکو می‌نشستند.

*قیمت یک بازیکن السد چند برابر هزینه کل بازیکنان ما است

وی افزود: نورالدین آمرابات و احمد موسی را به خود قطر نیاورده بودند و یک بازیکن برزیلی النصر پس از کرونا از این تیم جدا شد. السد هم تیم میزبان بود که هزینه‌های زیادی داشت. شاید قیمت یک بازیکن این تیم ۱۲ میلیون دلار بود که خیلی زیاد است. هزینه کل بازیکنان ما شاید در طول یک فصل ۲ تا ۳ میلیون دلار باشد. السد امید زیادی برای کسب قهرمانی داشت و برای رسیدن به این عنوان برنامه‌ریزی و خوب و دقیقی کرده و بازیکنان با کیفیتی را در اختیار گرفتند.  

*دفاع خوب تیم ما هر حریفی را مستأصل می‌کند 

سرمربی پرسپولیس عنوان کرد: دفاع تیمی خوب ما سبب می‌شود هر تیم و هر بازیکن باکیفیتی مقابل پرسپولیس مستأصل شود. با وجود ۲-۳ خطای خیلی خوبی که تیم السد گرفت اجازه ندادیم این تیم به موقعیت خاصی برسد. تیم السد توانست یک خطا پشت محوطه جریمه بگیرد اما اجازه ندادیم به موقعیت خوبی برسد عملکرد دفاعی پرسپولیس خیلی خوب بود. 

*بازیکنانم به قدری غیرت و شرف به خرج دادند که حتی نای حرف زدن هم نداشتند

گل‌محمدی درباره شادی مردم و هواداران از صعود پرسپولیس به فینال گفت: به حدی مسابقات فشرده بود که فقط باید ریکاوری می‌کردیم. سنگین‌ترین تمرین تیم ما ۵ به ۲ بود و کار تاکتیکی نمی‌توانستیم انجام بدهیم. سایر مسائل ریکاوری و سایه‌زنی بود.  حتی برای تمرین ضربات پنالتی هم به بازیکنان می‌گفتم نفری یک پنالتی بزنید و بروید و با توپ کاری نداشته باشید. بازیکنانم غیرت و شرف گذاشتند پس از انجام هر دیدار نمی‌توانستند راه بروند و به رختکن بیایند حتی نای حرف زدن هم نداشتند.

*به بچه‌ها گفته بودیم تمام پنالتی‌ها را محکم به گوشه دروازه بزنند

وی افزود:  اتفاقی که رخ داد یک دوره خوب برای پرسپولیس بود هیچ وقت از یادها نمی‌رود در ضربات پنالتی مقابل النصر همان شکلی ضربه زدند که به آنها در تمرین گفته بودیم. گفتیم فقط محکم و گوشه بزنید آنها تمرکز خیلی خوبی داشته و تمام پنالتی‌ها را محکم بر روی زمین زدند. باید از محمد عسگری به دلیل آنالیز دقیقی روی مدافع برزیلی النصر انجام داده بود. 

*عیسی آل‌کثیر قبل و بین دو نیمه هر بازی آمپول بی‌حسی به پایش می‌زد

سرمربی پرسپولیس درباره اعلام محرومیت عیسی آل‌کثیر ۲-۳ ساعت مانده به دیدار النصر گفت: فکر می‌کنم ۱۰-۱۵دقیقه قبل از شروع جلسه فنی به ما اطلاع دادند عیسی نمی‌تواند بازی کند. عیسی پایین آمد و پس از شنیدن زمزمه‌هایی به من گفت آیا می‌توانم بازی کنم که جواب دادم برای این دیدار محروم شده‌ای. خیلی شرایط سختی بود زیرا عیسی در این مسابقات خیلی خوب گل می‌زد و باید از وی تشکر کنم. پنج بازی با انگشت شکسته بازی کرد بین دو نیمه هر دیدار آمپول بی‌حسی می‌زد و پایش سوراخ سوراخ شده بود.

*از مادر آل‌کثیر به خاطر تربیت چنین فرزندی تشکر می‌کنم

گل‌محمدی افزود: باید از مادر عیسی به دلیل تربیت چنین فرزندی تشکر کنم. وقتی جلسه فنی بازی با النصر را شروع کردیم تمام بچه‌ها هاج و واج مانده بودند اما از این مسئله انگیزه‌ای برای بازیکنان ساختیم و به آنها گفتیم شاید می‌خواهند با این کارشان اجازه ندهند پرسپولیس قهرمان شود و به مرحله فینال برسد. لطف خدا و دعای مردم را پشت خود حس می‌کردیم و خوشبختانه همان بازیکنی که جای عیسی آل‌کثیر به زمین رفت گل زد و درس خوبی برای خیلی‌ها شد.

*برخی خودشان و وطن را برای محکومیت پرسپولیس فروختند

وی ادامه داد: پس از دیدار با النصر اتفاق‌های عجیب و غریبی در خود ایران افتاد. برخی افراد که شاید درست نباشد از چنین واژه‌ای استفاده کنم وطن‌فروش بودند و برای اینکه پرسپولیس محکوم شود خود و وطن‌شان را فروختند. آدم‌هایی که هیچ وجاهتی در این فوتبال ندارند پست گذاشته و حتی در باشگاه‌های ایرانی سمت می‌گیرند. این افراد صحبت‌های نامربوطی درباره آل‌کثیر و نقل و انتقالات داشتند. هر اتفاقی پس از بازی رخ داد تا پرسپولیس به فینال نرود و جلوی تیم ما سنگ انداختند. ما خدا را شکر تیم ما آنقدر بزرگ است که خدا کمکش می‌کند و هواداران هم حامی‌اش هستند. 

*صعود پرسپولیس به فینال بحث ملی بود و استقلالی‌ها هم تبریک گفتند

سرمربی پرسپولیس گفت: پرسپولیس را با بدبختی جمع کردیم و به قطر بردیم. زمان و بازی تدارکاتی نداشتیم اما بازیکنانم غیرت داشتند در آخر هم توانستیم به فینال برسیم. حالتی پیش آمد که به نظر می‌رسید ما از جنگ پیروز برگشتیم ولوله خوبی بین مردم راه افتاد و حتی استقلالی‌ها هم به من پیغام داده و خوشحال بودند. بحث ملی شد و با توجه به نامردی‌هایی که صورت گرفت بحث به سمت ملی‌گرایی رفت. مردم ما در این وضعیت بد اقتصادی به چنین شادی احتیاج داشتند. 

*اتحاد درون تیمی برگ برنده پرسپولیس بود

گل‌محمدی درباره دلیل هماهنگی بازیکنان جدید با قدیمی‌های پرسپولیس توضیح داد: می‌خواهم از بازیکنان بزرگتر تیمم تشکر کنم. زیرا جو خیلی مثبتی در تیم ایجاد کرده و به به هماهنگی بازیکنان جدید کمک کردند و برگ برنده پرسپولیس همین اتحاد درون‌ تیمی بود خصوصاً سیدجلال خیلی خوب این مسائل را کنترل کرد و نظم و انضباط خوبی در تیم وجود داشت. تیم ما مثل ساعت کار می‌کرد و هیچ بی‌نظمی در پرسپولیس ندیدیم. 

*تیم‌های ایرانی از لحاظ امکانات خیلی ضعیف هستند 

وی درباره مشکلات اقامتی تیم پرسپولیس در دوحه گفت: در ابتدای ورودمان شش تیم در یک هتل بودند و حتی اجازه نمی‌دادند پای خود را ۱۰ متر آن طرف‌تر از هتل بگذاریم. هر ۲-۳ روز تست کرونا می‌دادیم و شروع کار خیلی سخت بود. اما هرچه جلوتر می‌رفتیم بچه‌ها خیلی راحت مشکلات را پذیرفته و خیلی خوب با آن کنار می‌آمدند. از امکاناتی که در هتل وجود داشت با توجه به اینکه امکانات خیلی ضعیفی داشتیم استفاده می‌کردیم یخ را داخل وان می‌ریختم تا بازیکنان پس از تمرین به داخل آن بروند و ریکاوری کنند. تیم‌های ایرانی از لحاظ امکانات خیلی ضعیف هستند.

سرمربی پرسپولیس گفت: باید در بحث امکانات تیم‌های ایرانی تجدیدنظر شود زیرا تیم‌های عربستانی، قطری و هر کشور دیگری از لحاظ هزینه و وقت گذاشتن برای امکانات تمرینی و ریکاوری خیلی از ما جلوتر هستند. 

*حامد لک پرسپولیسی به تمام معنی است

گل‌محمدی درباره عملکرد حامد لک در لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: وی یک پرسپولیسی به تمام معنی است. از زمانی که در صبا در سال ۹۱ و ۹۲ با من کار می‌کرد همیشه اسم پرسپولیس را به زبان می‌آورد لحظه‌ای هم که با لک قرارداد بستیم گفت خدا را شکر می‌کنم که به آرزویم رسیدم. این موضوع برای کار کردن، تمرکز داشتن و ایجاد انگیزه برای حامد خیلی مؤثر بود. در حال حاضر هم می‌بینید هیچگونه فعالیتی در فضای مجازی ندارند و تمام تمرکز خود را روی تمرین گذاشته است. داود فنایی خیلی با حامد صحبت می‌کند.

*لک شروع خوبی داشته اما مهم ادامه مسیر و خوب تمام کردن است

وی افزود: رادشوویچ هم همین است. لک به خوبی در پرسپولیس جا افتاده دو توپی که مقابل التعاون مهار کرد هم تیم ما را در جدول نگه داشت و هم اعتماد به نفسش را برای ادامه کار بالا برد. ما در طول این رقابت‌ها فقط ۲ گل خوردیم که آن هم از روی پنالتی بود. با این وجود کار حامد تازه شروع شده و تنها آغازی خوب برای وی اتفاق افتاده است مهم ادامه این مسیر و خوب تمام کردن آن است. باید همچنان روی تمرینات و زندگی خصوصی‌اش تمرکز داشته باشد. حامد می‌تواند یکی از گلرهای خوب تیم ملی ایران هم باشد.

*لک خیلی کتاب می‌خواند

سرمربی پرسپولیس اضافه کرد: اوایل حضور لک که با وی صحبت می‌کردم می‌گفت دیگر آن حامد قدیم نیستم روزی ۳-۴ ساعت برای تمریناتش وقت می‌گذارد. در تغذیه و حتی خواندن کتاب هم پیشرفت کرده و تغییراتی زیادی در خودش به وجود آورده است. رفتار حامد برای من ارزش زیادی دارد. 

*لک بداند اگر در فوتبال شل بگیرد سفت می‌خورد

گل‌محمدی گفت:‌ حامد از لحاظ فیزیکی شرایط مناسبی دارد. دست‌های کشیده، قد بلند و قامت مناسبی دارد اما باید قدر شروع خوبش را بداند نباید زود در فوتبالش ارضا شود. دست بالای دست بسیار است اگر مقداری در فوتبال شل بیایی سفت می‌خوری باید کار را تا آخر ادامه بدهی و هیچ وقت تمرکزت را از دست ندهی. 

*نعمتی تمام خصوصیات دفاع راست را دارد

وی درباره تغییر مدافعان کناری پرسپولیس در لیگ قهرمانان توضیح داد: قبل از اعزام تیم مهدی شیری دچار مصدومیت شد و برای دفاع راست تنها سیامک نعمتی در اختیار داشتی که وی را هم از هافبک به عقب کشیدیم. فکر می‌کنم سیامک با وجود اینکه در تیم پیکان هم دوره‌ای دفاع راست بازی کرده بود در این پست عملکرد خوبی داشت. با این وجود از لحاظ فیزیکی و سبک بازی قرار گرفتن نعمتی در دفاع راست برای وی خوب شد. زیرا هم بازی‌سازی بلد است و هم نفوذهای به موقع انجام می‌دهد. در نبردهای یک در مقابل یک هم قوی است و به راحتی توپ از وی عبور نمی‌کند. تمام خصوصیات یک دفاع راست را دارد. 

*هیچ‌یک از بازیکنانم نمی‌گفتند خسته هستیم

سرمربی پرسپولیس درباره استفاده از سعید آقایی در پست دفاع چپ گفت: طی یکی دو بازی مصدوم شد اما به سختی تا آخر رقابت‌ها خودش را کشاند. آقایی بچه باغیرتی است و از وی می‌پرسیدیم حالت چطور است می‌گفت خوبم. یکبار نشد از بازیکنانم بپرسم حالتان چطور است و یکی از آنها بگوید خسته هستند نمی‌دانم چه جوی در تیم ایجاد شده بود که شاگردانم خودشان کار را جلو می‌بردند این موضوع را در دوران بازیگری و مربیگری‌ام تجربه نکرده بودم. شاگردان من با تمام توان خود هرچه داشتند درون زمین گذاشتند و هیچ وقت احساس خستگی نمی‌کردند. این دوره را هیچگاه در زندگی‌ام فراموش نمی‌کنم. نمی‌دانم با چه زبانی از تک تک شاگردانم که از جان مایه گذاشتند تشکر کنم.

*هافبک‌های دفاعی‌مان تقسیم انرژی کرده و ویژگی خاصی به تیم اضافه می‌کردند

گل‌محمدی درباره عملکرد بازیکنان خط میانی پرسپولیس اظهار داشت: در پست هافبک دفاعی با دو نفر نمی‌توانستیم این رقابت‌ها را تمام کنیم. کمال کامیابی‌نیا و احمد نوراللهی انرژی زیادی در زمین به خرج می‌دهند و خیلی می‌دوند. میلاد سرلک هم کمک زیادی به آنها کرد تا تقسیم انرژی صورت بگیرد. البته در شروع کار کمال مقداری مصدوم بود و دو بازی اول را به زمین نرفت. این سه نفر خیلی خوب مدیریت کردند و از هر کدام‌شان استفاده می‌کردم وظایف خود را به خوبی انجام می‌دادند. هیچ نگرانی نداشتم و از هر کدام استفاده می‌کردم ویژگی جدیدی به تیم اضافه می‌کردند ضمن اینکه سعید حسینپور را هم در اختیار داشتیم که نتوانستیم از وی استفاده کنیم. اگر برای سه هافبک اصلی‌مان اتفاقی رخ می‌داد قطعاً از سعید هم استفاده می‌کردیم. 

*زوجی مانند امیری و آل‌کثیری تاکنون ندیده بودم

وی درباره عملکرد خوب وحید امیری و عیسی آل‌کثیر برای جانشینی دو مهره تهاجمی قبلی پرسپولیس یعنی علی علیپور و مهدی ترابی گفت: زوج وحید و عیسی خیلی خوب بود زیرا هر دو سرعت، پرس، کار ترکیبی و تغذیه خوبی داشتند. چنین زوجی را تاکنون ندیده بودم. دوندگی زیاد آنها خیلی به این دو بازیکن کمک کرد و حتی در کار دفاعی هم فوق‌العاده بودند. گل‌های زیادی هم برای ما به ثمر رساندند و روی هم رفته ۵-۶ گل زدند. امیری اصلاً خسته نمی‌شد. مقابل النصر از وی در پست هافبک چپ استفاده کردیم اما مانند یک پیستون مدام رفت و آمد داشت به قول علی آقای پروین که خدا به وی خیر بدهد ماشاءالله به غیرت‌شان. 

*وظیفه ما بود به دست‌بوسی بزرگان پرسپولیس برویم اما شرمنده‌مان کردند

سرمربی پرسپولیس درباره استقبال پیشکسوتان از کاروان پرسپولیس گفت: وظیفه ما بود برای دست‌بوسی نزد بزرگانی مثل علی پروین، محمود خوردبین و حسین کلانی برویم آنها ما را شرمنده کرده و باید از این عزیزان تشکر کنم. از مسئولان وزارتخانه هم تقدیر می‌کنم. ما قصد داریم با توجه به اتفاقی که برای آل‌کثیر رخ داده و در پست ماهجم نیاز به بازیکن داریم از وحید امیری همچنان در پست مهاجم استفاده کنیم زیرا پهلوان و آقایی در منطقه چپ زمین زوج خوبی تشکیل داده‌اند. 

*مراقب بشار بودیم زیرا با آسیب‌دیدگی به تمرین پرسپولیس آمد

گل‌محمدی درباره عملکرد بشار رسن خاطرنشان کرد: وی با مصدومیت  از عراق به ایران آمد و خیلی هم دیر یعنی یک روز قبل از دیدار تدارکاتی با شهرخودرو به پرسپولیس اضافه شد مشکلاتی در قرارداد وی وجود دداشت و از فضای تمرینات هم دور بود با این وجود سعی کردیم با آسیب‌دیدگی که در ناحیه زانو دارد در طول رقابت‌ها بشار را حفظ کنیم. رفته رفته با توجه به استراحت زیادی که انجام داده بهتر می‌شد و شرایط بدنی‌اش نسبت به بازیکنان دیگر راحت‌تر بود. خیلی به پرسپولیس کمک کرد پاس‌گل‌های خیلی خوبی داد مقابل التعاون پنالتی ما را گل کرد و در بازی مقابل النصر نسبت به دیدارهای قبلی‌اش بهتر بود. 

*مدافعان میانی ما با وجود مهاجمان میلیون دلاری حریفان بدون اشتباه بودند

وی درباره عملکرد مدافعان میانی پرسپولیس توضیح داد: هر سه دفاع وسط ما همین الان می‌توانند راحت در تیم ملی ثابت بازی کنند. از حسین کنعانی‌زادگان، شجاع خلیل‌زاده و سیدجلال حسینی تشکر می‌کنم زیرا  این دوره از لیگ قهرمانان با توجه به مهره‌های هجومی حریفان که همه آنها میلیون دلاری بودند برای مدافعان میانی ما خیلی سخت بود تمرکز خیلی بالایی داشتند و می‌توانم بگویم یک تورنمنت را بدون اشتباه پشت‌سر گذاشتند. باید از آنها تقدیر و تشکر کرد زیرا از لحاظ ذهنی شرایط خیلی خوبی را سپری کردند. 

*مربیان تیم ملی روی خلیل‌زاده حساس بودند

سرمربی پرسپولیس گفت: شجاع خلیل‌زاده به تازگی به تیم ملی دعوت شده اما شاید کارت زردها و شلوغ‌بازی‌هایی که درون زمین بازی انجام می‌داد سبب شود مربیان تیم ملی خیلی روی وی حساس شوند. به هر حال در یک دیدار بین‌المللی اینگونه رفتار کردن به ضرر تیم تمام می‌شود. 

*نمی‌دانم خلیل‌زاده پیشنهاد دارد یا نه اما فکر می‌کنم در پرسپولیس بماند

گل‌محمدی درباره احتمال جدایی شجاع خلیل‌زاده و خداحافظی‌اش از پرسپولیس عنوان کرد:‌ اتفاق‌هایی که پس از بازی با النصر اتفاق افتاد مصاحبه خلیل‌زاده جو نگران‌کننده‌ای ایجاد کرد. تیم ما هم در نقل و انتقالات بازیکنی برای پست میانی جذب نکرده زیرا یک درصد هم فکر نمی‌کردیم چنین اتفاقی رخ بدهد نمی‌دانم شجاع پیشنهاد دارد یا نه اما تمام تلاشم را می‌کنم خودش هم پرسپولیس را آنقدر دوست دارد که فکر می‌کنم در این تیم بماند.

*در نقل و انتقالات ضعیف عمل کردیم و هنوز هم مشکل مالی داریم

وی درباره گلایه‌هایش از وضعیت مدیریتی باشگاه پرسپولیس توضیح داد: زیاد نمی‌خواهم درباره مباحثی که وجود دارد صحبت کنم همه می‌دانند مشکلات مالی پرسپولیس زیاد است سه ما و نیم پیش به باشگاه گفتم تکلیف بازیکنان را مشخص کنید تا در نقل و انتقالات وقت‌مان گرفته نشود و تمرکز تیم در رقابت‌های آسیایی به هم نخورد اما در این زمینه خیلی ضعیف عمل کردیم. اولویت من حفظ تیم‌مان بود. اما تمام بازیکنانی که اکنون گرفته‌ایم در پست‌هایی بود که بازیکن اصلی‌مان را از دست دادیم. در ادامه هم مشکلات مالی پیش آمد کخه همچنان هم وجود دارد کل اعضای تیم مشکل دارند.

*از باشگاه گلایه دارم زیرا زمان پرداخت قرارداد ما جو رسانه‌ای راه می‌افتد

سرمربی پرسپولیس ادامه داد: باید از باشگاه گلایه کنم وقتی بحث مالی پیش می‌آید ناگهان شاهد هستیم جریانی رسانه‌ای به راه می‌افتد و همه می‌گویند اینها می‌خواهند پول بگیرند ما را مقابل هواداران می‌گذارند. می‌گویند ۸۰۰ هزار یورو به برانکو بدهیم و مشکل نقدینگی داریم. پولی که باید به این مربی داده شود همیشه رودرروی ما قرار می‌گیرد. هواداران فکر می‌کنند با توجه به بدهی باشگاه به برانکو، بازیکنان و کادر فنی نباید پول داده شود. هجمه که در زمان انعقاد قرارداد و صحبت درباره موضوع به وجود می‌آید درست نیست. در موقع پرداخت پول به ما جو رسانه‌ای به راه می‌افتد می‌دانم این افراد چه کسانی هستند اما نمی‌خواهم زیاد درباره‌اش توضیح دهم و با باز کردن موضوع کام هواداران  تلخ کنم و لذت فینال رفتن را زیر سؤال ببرم. 

*اگر پول برانکو آماده است طلب وی را بدهند تا همه خلاص شویم

گل‌محمدی اظهار داشت: برانکو ۲ سال است پولش را نگرفته اما مدام از مسئولان باشگاه می‌شنویم پول وی آماده است و ۱۰ یا ۱۵ روز دیگر به این مربی پرداخت می‌شود. اگر چنین حالتی وجود دارد پول وی را بدهد. قرارداد برانکو همه ما را اذیت می‌کند. وقتی می‌خواهند به بازیکنان و مربیان پرداختی داشته باشند می‌گویند باید از بین این موضوع و طلب برانکو یکی را انتخاب کنیم و ما هم می‌خواهیم به بازیکنان و کادر فنی پول بدهیم. مسئولان باشگاه به ما ۵ درصد یا ۱۰ درصد پول می‌دهند. مبلغ قرارداد برانکو ۲۵-۳۰ میلیارد پول می شود اما پولی که بین ما تقسیم می‌شود شاید ۵-۶ میلیارد هم نباشد. باید صداقت بیشتری در این موضوع داشته باشیم. اگر واقعاً پول هست طلب برانکو را بدهید و همه را خلاص کنید زیرا واقعاً اذیت می‌شویم. اگر هم پولی نیست شفاف بگویند. 

*مشکل شجاع خلیل‌زاده باید سه ماه قبل حل می‌شد

وی  درباره انتقاد از بازیکنان بزرگ به مدیران باشگاه توضیح داد: باید این مشکلات هرچه سریع‌تر حل شود. اگر همان بحث خلیل‌زاده سه ماه پیش حل می‌شد دیگر کار به اینجا نمی‌رسید. خیلی از بازیکنان من با مشکلات مالی به قطر رفتند. اینقدر تمرکز ما روی پرداخت‌ها و قراردادها بود که نزدیک بود دیوانه شوم. بحث اعتصاب هم به راه افتاد این مسائل را جمع کردیم  اگر قرار بود به این مسائل پرداخته شود پرسپولیس با مشکل مواجه می‌شد. بازیکنان من در حد توان‌شان برای باشگاه پول هم می‌آورند اما تاکنون مشکل مالی‌شان حل نشده و امیدوارم این مشکلات ادامه‌دار هرچه سریع‌تر برطرف شود.

*در شأن باشگاه  پرسپولیس نیست چند ماه معاون حقوقی نداشته باشد

سرمربی  پرسپولیس درباره پیگیری‌های باشگاه برای بخشش عیسی آل‌کثیر اظهار داشت: حتماً باید دفاعیه و لایحه خوبی بفرستیم. احتیاج به یک تیم حقوقی مجرب داریم اما چند ماه است باشگاه  پرسپولیس معاون حقوقی ندارد و آدم حقوقی در این باشگاه نیست. آیا باید در تیمی به این بزرگی چنین اتفاقی رخ بدهد؟ این مسائل در شأن باشگاه بزرگ  پرسپولیس نیست و باید خیلی خوب مدیریت شود.  

*باید از تیم حقوقی قوی در پرونده آل‌کثیر استفاده شود

گل‌محمدی اظهار داشت:‌ از طرفی من می‌بینم به جای پیگیری حقوقی به طرف مقابل و AFC اهانت می‌شود این موضوع اصلاً‌ درست نیست زیرا نمی‌خواهیم با اهانت به حریف و نهادی که فوتبال آسیا را زیر نظر دارد به جایی برسیم. باید تیم حقوقی خوبی این موضوع را پیگیری کند تا وکلای خارجی که کاربلد هستند و رأی دلخواه خود را می‌گیرند  پرسپولیس را با مشکل مواجه نکنند. اگر تیم حقوقی ما قوی نباشد در پرونده آل‌کثیر به مشکل می‌خوریم. البته با چند حقوقدان صحبت کردم و آنها گفتند اگر در موضوع عیسی دفاع خوبی صورت بگیرد می‌توان رأی را بگرداند.

*قرارداد بازیکنان جدید  پرسپولیس پیش از اتمام یک ماهه امضا شد

وی درباره اینکه باشگاه النصر مدعی است  پرسپولیس قراردادهای بازیکنان جدید خود را پس از بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی‌اش امضا کرده است، گفت: ۲۲ شهریور رأی محرومیت  پرسپولیس صادر شد اما ۲۱ شهریور به قطر رفتیم ۱۵ روز پیش از اتمام فرصت یک ماهه خود هم قرارداد تمام بازیکنان را امضا کرده و نقل و انتقالات‌مان را انجام داده بودیم. 

بازی‌های  پرسپولیس در لیگ برتر را یک هفته تا ۱۰ روز عقب بیندازند

سرمربی  پرسپولیس برای برنامه این تیم در لیگ بیستم توضیح داد: خیلی خسته هستیم و از فدراسیون فوتبال می‌خواهیم پس از رقابت‌های سنگین لیگ قهرمانان با  پرسپولیس تعامل خوبی داشته باشند. از فدراسیون درخواست می‌کنم بازی‌های ما را یک هفته تا ۱۰ روز عقب بیندازد. شاگردانم من ۱۵ ماه است استراحتی نکردند و فقط ۳ ماه که به خاطر کرونا تعطیل شده بود در تمرینات تیم حاضر نمی‌شدند. ملی‌پوشان‌مان هم نمی‌توانند استراحت کنند و در این شرایط باید پنجم آبان سوپرجام را برگزار کنیم. فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ برای برگزاری رقابت‌ها در شرایط کرونایی زحمت می‌کشند اما باید مدیریت قوی هم انجام شود.

*کار پرونده آل‌کثیر با توهین پیش نمی‌رود

گل‌محمدی درباره غایبان تیمش در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا گفت: تاکنون امیری، آل‌کثیر و پهلوان برای فینال در اختیار نداریم اما امیدوارم اتفاق خوبی رخ دهد. از دوستان خواهش می‌کنم در پرونده آل‌کثیری با احترام بیشتری وارد شده و به کشور دیگر و AFC توهین نکنند. نام  پرسپولیس پیشینه چند هزار ساله دارد و ایران کشوری صاحب سبک و تمدن است. کار پرونده آل‌کثیر با توهین پیش نمی‌رود بلکه باید اقدام حقوقی مناسب انجام داد.

وی در ادامه گفت‌وگو با برنامه فوتبال برتر توضیح داد: در پایان باید از تمام دستیارانم که در این مدت خیلی به من کمک کرده و سختی زیادی کشیدند تشکر کنم. ۲۵ روز از خانواده خودمان دور بودیم و می‌دانم آنها هم دراین مدت سختی زیادی را متحمل شدند. در نهایت امیدوارم بتوانیم شرایط خوبی داشته و در فینال قهرمان شویم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 21
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • وحید IR ۰۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۵
  36 15
  بله دیگه شما و تیمت فقط کافیه دستور بدی تا بابا مسعود بپردازه.بابایی میپردازه براتون نگران نباشید.البته afc دیگه مثل اینجا نیست.کاراتون حتما باید قانونی باشه و گرنه چی؟؟؟اوفتون میکنه فیفا و بابا مسعودم کاری نمیتونه بکنه
  • IR ۰۷:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۵
   8 21
   زمانیکه بابامحمود پرسپولیس رو با خاک یکسان کرد و شماها لذت می بردید، چند سالت بود عزیزم؟؟؟ نکنه مدارک اینو هم انکار می کنید؟
  • IR ۰۷:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۵
   5 19
   اگه بابا مسعود پول داشت که الان از دو پنجره محروم نبودیم جیگر......
  • حسام IR ۰۸:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۵
   9 20
   نکنه بابا مسعود به پاختاکور گفته بود که استقلال را ببرید ولی به پرسپولیس ببازید.شما تیمتون میبازه تقصیر ماست.
  • IR ۰۸:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۵
   20 9
   بدبختی بابامحمود هم هر کاری واسه لنگ کرد. یادمه یه فصل با کارت سخوت و پورشه و قراردادهای میلیاردی هر کاری کرد تا لنگ یه جام بگیره ولی لنگ مال این حرفا نبود.قراردادهای لیگ ایران تو همون دوره میلیاردی شد یهویی از 100 میلیون تومن رسید به میلیارد بازیکنای فوتبال ایران مدیون لنگ اون زمان هستن
 • IR ۰۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۵
  16 16
  عالی بود
 • IR ۰۵:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۵
  20 9
  امکانات تیم های ایرانی کم هستش، وای به لطف فری و بابامسعود شما مستثنی هستین! هزینه های در سایه برای شما و رانت هایی که فقط برای تیم لنگ هستش، کم از تیم های سلطنتی عربی نیست
 • IR ۰۷:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۵
  13 10
  باید از این مربی دلسوز و قهرمان حمایت بشه یحیی دوست داریم
 • IR ۰۸:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۵
  3 2
  پول را بدهید و خلاص... راحت از بچه های مظلوم سیستان میزنید و بیت المال را خرج مثل شجاع و شیث و.... میکنید ...
 • محمد IR ۰۸:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۵
  10 19
  عالی بودین ... افتخار ایرانید
 • محسن IR ۰۸:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۵
  6 24
  حسودا بسوزن
 • IR ۰۸:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۵
  2 3
  باشه تو پولو بده ما واریز کنیم.یه جوری دستور میده انگار رئیس جمهوره
 • محمد IR ۰۹:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۵
  2 12
  وطن فروش چی. اگه کارتون قانونی بوده چرا می‌ترسی چرا به دیگران افترا میزنی.
 • IR ۰۹:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۵
  2 0
  الان یه بازیکن زیر سه میلیارد نمیگیره ، حرف یامفت میزنه این یحیی
 • IR ۰۹:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۵
  9 4
  هیچ تیمی حقش نیست با دو برد به مرحله بعدی برود و باید دست کم سه برد به دست می‌آوردیم فرق مکتب کیسه با مارو ببین
  • IR ۲۰:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۵
   1 5
   با 3 تا برد و قراردادجعلی رسیدید فینال اسیا تو رو خدا شما لنگیا دیگه حرف از حق نزنید
 • ستاره IR ۱۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۵
  4 7
  بیش از 20 بازیکن تو این سه چهار سال کیسه گرفته است. قرارداد ووریابالای ده میلیارد تومان است تا به چین نرود. محکوم میکنیم وطن فروشان ششتقلالی را و باید شناسایی شوند توسط قوه ضاییه برای ملت ایران.
 • IR ۱۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۵
  3 3
  راست میگه بیت المال وجیب مردم وپرسپولیس نداره !!!!
 • ناصرامامی مقدم RO ۱۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
  0 1
  ماخودفروش نیستیم.شماودولت ومسئوِلین ازهمه طرف به ماضربه میزنیدکه قدالم نکنیم.چرادرمقابل پاختاکورداور اردنی که به راحتی پنالتی مارا نادیده گرفت وباعث حذفمان شدچشم این آقایون کور وگوششان کر بود؟حالاکه باتقلب به فینال راه یافتید زورتان میاد که دستتان راروکنند؟یه باجستی ملخک دوبارجستی ملخک آخربه دستی ملخک.آنج ایران نیست که با یه تلفت قهرمانتون کنند.افتاد؟
 • IR ۰۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
  0 0
  اقای رسول پناه یاپول اقای برانکورو پرداخت کن یا تیمو راها کن برو یه ادم حسابی بیاد چراداری تیمو به حاشیه میبری این تیم زحمت کشیده خرابش نکن لطفا میدونی با ۴۰ میلیون هوادار طرفی
 • reza IR ۱۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
  0 0
  رسول پناه استعفا استعفا

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس