بورس نمایه

افراد حقیقی امروز ۶۶۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند که بیشترین ورود پول حقیقی به بورس یا فرابورس مربوط به گروه فلزات اساسی و همچنین سهام ملی‌ صنایع‌ مس‌ ایران‌ بود.

به گزارش سرویس بورس مشرق، حقیقی‌ها امروز حدود ۶۶۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند.

ارزش کل معاملات خرد هشت هزار و ۷۵۰میلیارد تومان بود، افراد حقیقی ۸۶درصد یعنی هفت هزار و ۵۰۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۸درصد از کل معاملات شد.

بیشتر بخوانید:

نمادهای تاثیرگذار در بازار بورس

بیشترین ورود پول حقیقی به بورس و فرابورس در سه گروه «فلزات اساسی»، «فرآورده‌های نفتی» و «محصولات شیمیایی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» و «محصولات غذایی و آشامیدنی» به نفع حقوقی‌ها تمام شد.

سه نماد «فملی»، «فولاد» و «شپنا» لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقوقی‌ها نیز بیشتر به «وگردشح»، «آریا» و «شاراک» معطوف بود.

مالکیت حقیقی در ترکیب سهامداری شرکت ملی‌ صنایع‌ مس‌ ایران‌ معادل ۸۵میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقوقی حق تقدم بانک گردشگری با برتری ۱۲۰ میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۱۰۹ نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۶۴ نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول هزار و ۵۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۳۶۰میلیارد تومان بود.

منبع: اقتصادآنلاین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس