کد خبر 1122395
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۹
انتشار ۹۲ هزار میلیارد تومان انواع اوراق در نیمه اول سال/نرخ بازدهی اوراق دولتی به ۲۱ درصد رسید +جدول

تاکنون حدود ۹۲ هزار میلیارد تومان اوراق اعم از مرابحه عام دولتی و اسناد خزانه در قالب حراجهای نقدی و غیر نقدی منتشر شده است.

به گزارش مشرق، با انتشار اسناد خزانه اسلامی و طی برگزاری شانزده مرحله قبلی حراج اوراق بدهی دولت و دو مرحله پذیره‌نویسی اوراق تا تاریخ ۲۵. ۶. ۱۳۹۹، در مجموع معادل ۸۷ هزار و ۵۱۷ میلیارد تومان شامل۱۷ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی و ۶۹ هزار و ۸۱۷ میلیارد تومان اوراق نقدی تأمین مالی انجام شده است.

بورس اوراق بهادار تهران ,

این در حالی است که در هفته جاری مبلغ ۴ هزار میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی منتشر و همچنین هفدهمین مرحله حراج اوراق مالی اسلامی در تاریخ‌ ۱. ۷. ۱۳۹۹ برگزار شد که پس از اخذ سفارش‌های خرید اوراق از متقاضیان یادشده در سامانه‌های بازار بین‌بانکی کارگزاری بانک مرکزی و مظنه‌یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، مبلغ ۷۰۷ میلیارد تومان اوراق به شرح جدول شماره (۱) به فروش رسید. در مجموع در طی هفته جاری مبلغ ۴ هزار و ۷۰۷ میلیارد تومان برای مصارف بودجه عمومی از محل انتشار اوراق مالی اسلامی (اعم از اسناد خزانه اسلامی) تامین مالی شد.

۴۰ درصد اوراق عرضه شده جذب بازار سرمایه شد

گفتنی است، مشتری ۶۱ درصد کل اوراق عرضه شده در بازاره بدهی بانکهای کشور در بازار بین بانکی بوده‌اند. حدود ۴۰ درصد مباقی نیز در بازار سرمایه و توسط صندوقها جذب شده است.

به گزارش تسنیم، مجموع اوراق منتشر شده اعم از آراد و اسناد خزانه اسلامی در قالب حراجهای نقدی و غیر نقدی تا پایان هفته جاری حدود ۹۲ هزار میلیارد تومان است.

روند صعودی نرخ بازدهی اوراق

یکی از نکات مهم در انتشار اوراق نرخ بازدهی یا بهره انواع اوراق می‌باشد؛ با توجه به نرخ ۲۱ درصدی بهره اوراق در آخرین هفته عرضه، روند ملایم صعودی نرخ بهره یا بازدهی اوراق مشهود است.

بورس اوراق بهادار تهران ,

توزیع زمانی انتشار انواع اوراق بدهی در دو سال گذشته قابل مشاهده است.

بورس اوراق بهادار تهران ,

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس