مسابقه کتابخوانی «گلوله‌های داغ» آغاز شد

مسابقه بزرگ کتابخوانی با محوریت کتاب «گلوله‌های داغ؛ سفرنامه‌ای پر از عاشقانه‌های اربعینی)» تحت عنوان پویش ملی «ما ملت امام حسینیم» آغاز شد.

به گزارش مشرق، مسابقه کتابخوانی با محوریت کتاب «گلوله‌های داغ؛ سفرنامه‌ای پر از عاشقانه‌های اربعینی)» به‌تازگی تحت عنوان پویش ملی «ما ملت امام حسینیم» آغاز شده است.

«گلوله‌های داغ» خرده‌روایت‌هایی از پیاده‌روی سفر اربعین را در بر می‌گیرد است که در آستانه اربعین حسینی در پویش مطالعاتی «ما ملت امام حسینیم» قرار گرفته است.

این‌کتاب درباره طلبه‌ای است که با خواهرزاده‌ ناتوان ذهنی‌اش راهی کربلا می‌شود؛ شخصیّت منحصر به فردی که در طول سفر ماجراهایی طنزآمیزی را خلق می‌کند. روایت شیرین‌ سفر در کنار روایت دلدادگی‌ها و عاشقانه‌های زائران و خادمان حضرت سیدالشهدا (ع) از جمله مواردی هستند که در مطالعه این‌کتاب جلب‌توجه می‌کنند.

در بخشی از این‌کتاب آمده است:

بعضی مواقع واقعا دست خودش نبود و کارهای عجیبی می‌کرد. بعد از آن جریان قلقلک زیر بغل زن مردم در مشهد خیلی به او هشدار داده بودم که حواسش باشد. اما یکبار دیگر موقع نماز در حال سجده دستش را جلو برده بود و کف پای نفر جلوی را قلقلک داده بود. کاش فقط قلقلک می‌داد، آنچنان می‌خاراند که پوست را زخم می‌کرد.

نوبت او شده بود هر چه منتظر ماندم حرکتی نکرد. لبخند بر صورتش ماسیده بود، سر به زیر انداخته و کاری نمی‌کرد. گمان کردم ناراحت شده، با حرکات صورت دلیلش را پرسیدم سرش را بالا آورد و با اقتدار و هیبت چشم  در چشمان من دوخت و گفت: «لا، لا لعب.»

نمی‌خواست بازی کند. گفتم: «بازی کن، لعب زین ، خوش!»

گفت: «من روی دست شما ضربه نمی‌زنم!»

گفتم : «بازی است اشکال ندارد من روی دست شما زدم حالا نوبت شماست اگر می‌توانی بزن!»

لبخندش دیگر تمام شده بود با حالت جدی گفت: «انت زائر، زائرالحسین علیه السلام.»

مسابقه کتابخوانی «گلوله‌های داغ» در بخش‌های مختلفی چون  پاسخ به سوالات تستی، معرفی در اینستاگرام، دل‌نوشته، عکس یادگاری، تهیه فایل صوتی (پادکست) و تهیه نماهنگ و کلیپ طراحی شده که هر ماه با قرعه‌کشی از بین شرکت‌کنندگان این‌رویداد، برگزیدگانی را معرفی می‌کند. به برگزیدگان این‌جایزه جوایز ۲۰۰ هزارتومانی هدا می‌شود.

علاقه‌مندان به شرکت در این‌رویداد می‌توانند کتاب «گلوله‌های داغ» را که توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شده، تهیه کنند. ناشر این‌کتاب، برای خرید آن از طریق پایگاه اینترنتی خود، تخفیف ۲۰ درصدی در نظر گرفته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس