استقلال چگونه از گروه خود صعود می‌کند؟

استقلال امشب و در دوازدهمین دوره حضور در تورنمنت لیگ قهرمانان آسیا (۲۰۲۰) بخت خود برای صعود به دور بعدی و یا حذف از این مرحله را در بوته آزمایش قرار می دهند.

سرویس ورزش مشرق - تیم استقلال در همه ادواری که لیگ قهرمانان آسیا آغاز شده (از سال ۲۰۰۲ تاکنون) در ۱۲ دوره موفق به کسب سهمیه شده و گام به این مسابقات گذاشته است. این تیم در این ۱۱ دوره قبلی در ۵ دوره در مرحله گروهی حذف شد و در ۵ دوره نیز توانسته خودش را از گروه به دور حذفی برساند و در یک فصل هم به دلیل عدم ارسال مدارک کلا از راهیابی به مسابقات منع شد. دوازدهمین دوره حضور استقلال در این مسابقات هم در حال حاضر در حال برگزاری است و باید دید این بار بر تعداد حذف های استقلال در دور گروهی اضافه می شود یا صعود!

۲۰۰۲-۰۳

استقلال در این دوره که اولین دوره برگزاری لیگ قهرمانان بود توانست پس از صعود از دور پلی آف به مرحله گروهی برود ولی در نهایت در همان گروه حذف شد.

۲۰۰۷

استقلال در این فصل موفق به کسب سهمیه شد ولی به دلیل عدم ارسال به موقع مدارکش مجوز حضور در رقابتهای اصلی را پیدا نکرد و نهایتا در ایران ماند!

۲۰۰۹

تیم استقلال در این سال باز هم در دور گروهی با چند شکست و تساوی نتوانست امتیاز لازم را کسب بکند و به دور بالا نرفت.

۲۰۱۰

در این فصل استقلال برای اولین بار موفق شد از دور گروهی بالا برود. آن تیم تا مرحله یک هشتم نهایی هم بالا رفت و در آن دور حذف شد.

۲۰۱۱

در سال ۲۰۱۱ استقلال باز هم با توان کافی در مرحله گروهی شرکت نکرد و در نهایت باز هم در همان دور حذف شد.

۲۰۱۲

تیم استقلال سال بعد باز هم یک سهمیه نصفه و نیمه گرفت و به پلی آف رفت و توانست با پیروزی بر حریفش به دور گروهی صعود کند ولی در نهایت در همان مرحله از گردونه رقابتها کنار رفت.

۲۰۱۳

دومین صعود استقلال از مرحله گروهی به سال ۲۰۱۳ برمی گردد که این تیم توانست تا مرحله نیمه‎نهایی هم پیش‎روی کند و به نوعی برخی از استقلالی ها معتقدند تیم محبوبشان در آن دوره سوم شد!

۲۰۱۴

استقلالی ها در فصل بعد لیگ قهرمانان آسیا باز هم در دور گروهی حذف شدند و زورشان به تیم های تا بن دندان مسلح عربی نرسید.

۲۰۱۷

استقلالی ها پس از دو دوره غیبت در لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۱۷ بار دیگر سهمیه گرفتند و با عبور از مرحله پلی آف در دور گروهی نیز درخشیدند و در نهایت در دور یک هشتم نهایی از گردونه حذف شدند.

۲۰۱۸

تیم خوب استقلال در آن سالها، سال بعد سهمیه مستقیم گرفت و موفق شد با عبور از دور گروهی تا مرحله یک چهارم نهایی بالا برود ولی در آن دور باخت و بالاتر نرفت.

۲۰۱۹

این تیم در سال ۲۰۱۹ هم سهمیه مستقیم گرفت و به دور گروهی رفت ولی باز هم حذف شد و موفق به صعود از دور اول نشد!

۲۰۲۰

دوازدهمین دوره حضور استقلال در لیگ قهرمانان همچنان در حال برگزاری است و این تیم با یک باخت مقابل الاهلی و یک تساوی روبروی الشرطه هنوز شانس صعود به دور یک هشتم نهایی را دارد. باید دید نتیجه بازی امشب استقلال – الشرطه چگونه رقم می خورد. گرچه با باخت استقلال به تیم عراقی، این تیم همین امشب از مسابقات حذف می شود!

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس