کد خبر 1119263
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۵
.

در پی افشاگری درخصوص اقدامات غیرانسانی در یک کمپ‌های نگهداری پناهجویان در آمریکا، یکی از قانون‌گذاران این کشور خواستار تحقیق و بررسی این اتهامات شد.

به گزارش مشرق، «الکساندریا اوکاسیو کورتز» از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا خواستار تحقیق درباره افشاگری یک پرستار در کمپ پناهجویان شهر «ایروین کانتی» شد.

به نوشته روزنامه «ایندیپندنت»، «داون ووتن» پرستار مرکز نگهداری پناهجویان با طرح شکایتی، افشا کرد که شمار قابل توجهی از زنان پناهجو در این کمپ خصوصی، تحت عمل جراحی خروج رحم قرار گرفته‌اند.

در این شکایت‌نامه آمده است بین ماه‌های اکتبر تا دسامبر (مهر تا آذر) سال گذشته میلادی دستکم ۵ زن پناهجو تحت این عمل جراحی قرار گرفته بودند و «هنگامی که او (ووتن) با آن‌ها صحبت کرد، آن‌ها با سردرگمی در این باره سخن می‌گفتند».

همچنین ووتن در این شکایت‌نامه نوشته است که از زمان شروع همه‌گیری ویروس کرونا، پناهجویان حاضر در این کمپ مورد «سهل انگاری و بی‌توجهی پزشکی» قرار دارند.

اوکاسیو کورتز در واکنش به این افشاگری در حساب توئیتری خود نوشت: «حقیقت این است که ایالات متحده در برنامه نقض گسترده حقوق بشر علیه پناهجویان دست دارد».

وی افزود: «این‌ها شامل جدایی کودکان [از والدین]، تجاوز جنسی سازمان‌یافته و رویه‌های قضایی جسته گریخته و مواردی دیگر است. کشور ما باید تمامی این‌ها را جبران کند».

گزارش‌های مختلفی از وضعیت نامناسب بازداشتگاه‌های مرزی آمریکا منتشر شد که در پی آن سال گذشته نمایندگان کنگره برای بررسی این وضعیت تشکیل جلسه دادند. در جلسه‌ کنگره عنوان شد که وضعیت نامناسب اردوگاه‌های مرزی و عدم دسترسی به امکانات بهداشتی، موجب مرگ چندین کودک مهاجر شده است.

در گزارش‌های منتشر شده از وضعیت اردوگاههای مرزی آمریکا، بر وضعیت بسیار وخیم کودکان در اردوگاه‌های مرزی آمریکا اشاره شده بود و در یکی از این موارد آمده بود که ۵۰ کودک مهاجر زیر هفت سال که بدون والدین خود سفر کرده بودند در بازداشتگاه مرزی آمریکا محبوس شدند و بیش از دو هفته انتظار کشیدند تا به یک پناهگاه بزرگتر منتقل شوند.

اوکاسیو کورتز جوانترین نماینده دموکرات کنگره آمریکا، سال گذشته بعد از بازدید از یکی از مراکز بازداشت مهاجران در «تگزاس»، اوضاع پناهجویان را «هولناک» توصیف کرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس