علی نژاد: وزیر ورزش به خاطر تصمیم AFC به اینفانتینو اعتراض کرد

به گفته معاون وزیر ورزش، اعتراض ایران نسبت به تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا مبنی بر محرومیت از حق پخش تلویزیونی توسط مسعود سلطانی فر به رئیس فیفا اعلام شده است.

به گزارش مشرق، مهدی علی نژاد امروز چهارشنبه در حاشیه مجمع عمومی فدراسیون تیروکمان ضمن ابراز امیدواری از افزایش سهمیه های المپیکی تیروکمان به سوالات مطرح پیرامون پرونده تعلیق جودو و حق پخش تلویزیونی پاسخ داد.

امیدوارم تیروکمان در بخش تیمی صاحب سهمیه المپیک شود
وی با اشاره به تک سهمیه کسب شده در این رشته برای بازی های المپیک توکیو ابراز امیدواری کرد که کمانداران بتوانند خردادماه سال آینده در جام جهانی فرانسه در بخش تیمی هم سهمیه لازم برای حضور در این بازی ها را کسب کنند.

تیروکمان به اوج خود خواهد رسید
وی با یادآوری اینکه تیروکمان در گذشته ای نه چندان دور و در بازی های آسیایی اینچئون کره جنوبی صاحب مدال طلا شد، خاطرنشان کرد: و بنابراین انتظار مدال آوری در این رشته وجود دارد و فکر می کنم با برنامه ریزی خوبی که درحال انجام است، به اوج خود در تیر و کمان خواهیم رسید.

پیش بینی محاکم قضایی دشوار است
معاون وزیر ورزش در مورد دادگاه عالی ورزش برای رسیدگی به پرونده تعلیق جودو که امروز به میزبانی سوئیس در جریان است نیز گفت: پیش بینی محاکم قضایی دشوار است. آنچه وظیفه وزارت ورزش و فدراسیون جودو بود، انجام شده است، باید از حقوق جودو دفاع می کردیم.

تعلیق جودو ایران در تضاد با مبانی بین المللی است
وی تاکید کرد: اعتقاد داریم این تعلیق یک تعلیق ظالمانه است و با مبانی بین المللی مغایرت دارد. شواهد لازم برای تصمیمی که مبنی بر تعلیق جودو گرفته شد، وجود ندارد. بدیهی بود بعد از اینکه اعتراض این موضوع در فدراسیون جهانی جودو مطرح شد اما به نتیجه نرسید، فدراسیون ایران شکایت خود را به دادگاه عالی ورزش برد.

پرداخت هزینه های گزاف دادرسی پرونده جودو ایران توسط وزارت و کمیته
علی نژاد تصریح کرد: ابتدا قرار بود دادگاه عالی ورزش در فروردین ماه با تشکیل جلسه لازم به پرونده ایران رسیدگی کند اما به خاطر موضوع کرونا این دادگاه تا به امروز به تعویق افتاد. طی این مدت تلاش شد از طرف وزرت ورزش و کمیته ملی المپیک هزینه های دادرسی که بسیار گزاف است به فدراسیون جودو پرداخت شود. از این حیث حمایت لازم را داشتیم. جلسات متعددی هم در راستای هماهنگی برگزار شد. فدراسیون جودو وکیل خوبی به خدمت گرفته است.

بیشتر بخوانید:

سیاسی‌ کاری فیفا و AFC علیه ایران

حضور «ویزر» در دادگاه عالی ورزش
معاون وزیر ورزش با بیان اینکه شهود پرونده جودو ایران یعنی آقایان سجادی، داورزنی و زارعیان در محل دادگاه حاضر شده اند، خاطرنشان کرد: البته طرف مقابل هم طبق لیستی که در اختیار گرفته ایم با تمام قوا حاضر شده است. نام «ویزر» رئیس جهانی فدراسیون جودو  در این فهرست بود. در نهایت باید ببینیم چه تصمیمی گرفته می شود. امیدواریم این نتیجه به نفع جودوی ایران باشد.

شکست ایران در پرونده جودو تاثیری بر ورزش ایران ندارد
وی در پاسخ به شکست احتمالی ایران در پرونده جودو و تاثیری که می تواند بر ورزش ایران داشته باشد، خاطرنشان کرد: در ورزش ایران که اتفاق خاصی نمی افتد چرا که موضوع مربوط به جودو می باشد. بدیهی است اگر رأی دادگاه به نفع ایران نباشد، تعلیق ادامه پیدا خواهد کرد.

انتقاد به AFC؛ تحریم یک جانبه نباید به صدا و سیمای ایران تامین داده شود
معاون وزیر ورزش در مورد حق پخش تلویزیونی و اقدامات انجام شده برای به نتیجه رساندن در رابطه با لیگ قهرمانان آسیا  نیز تأکید کرد: مطلع هستید که کنفدراسیون فوتبال آسیا طی نامه ای به فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرد که  به خاطر تحریم های بین المللی امکان پخش رویدادها در ایران وجود ندارد. اول اینکه ما دچار تحریم بین المللی نیستیم. این اشتباه بزرگی است که مطرح شده چرا که تحریم علیه ایران به صورت یک جانبه از سوی آمریکا می باشد و به طور اساسی AFC یا شرکت لاگاردیه این اجازه را ندارد تحریم یک جانبه را تحریم بین المللی عنوان کند و به موضوع سازمان صدا و سیمای ایران تامین دهد. و این مسئله تضییع حقوق میلیون ها مخاطب فوتبال دوست ایران است که طرفداران چهار نماینده کشورمان در لیگ قهرمانان به حساب می آیند.

اعتراض وزیر ورزش به رئیس فیفا
وی افزود: در این زمینه توسط وزیر ورزش و به شخص اینفانتینو رئیس فیفا اعتراضات رسمی صورت گرفت و همچنین از طرف فدراسیون فوتبال به شیخ سلمان رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا اعتراض لازم مطرح شد. چرا که کار، کار اشتباه و دخالت سیاست در ورزش است و با منشور المپیک کاملاً مغایرت دارد. اجازه ندارند با حقوق ایران به این شکل برخورد کنند. فدراسیون فوتبال ایران به صورت رسمی به دنبال حل این موضوع است.

به گفته علی نژاد، صدا و سیمای ایران در حال انجام رایزنی های لازم برای حل این مشکل است.

کسب مجوز کلی برای آغاز به کار فدراسیون ها در رشته های مختلف
معاون توسعه ورزش قهرمانی حرفه ای وزارت ورزش  در رابطه با وضعیت رشته هایی که هنوز مجوز فعالیت نگرفته اند، در حالی که فاصله زمانی زیادی تا المپیک باقی نمانده است، گفت: از ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزارت ورزش یک مجوز کلی گرفته ایم تا طبق آن بتوانیم اردوهای تیم های ملی را آغاز کنیم. هر فدراسیونی که پروتکل بهداشتی خود را آماده کرده باشد و آن را ارائه کرده باشد و در فدراسیون پزشکی- ورزشی و در وزارت ورزش به تصویب رسیده باشد، امکان برگزاری اردوهایش را خواهد داشت و بنابراین منعی از این حیث نداریم. فدراسیون ها با توجه به رویدادی که پیش رو دارند، باید اقدام لازم را داشته باشند.

معرفی سرپرست فدراسیون نجات غریق و غواصی در هفته آینده
وی همچنین در مورد ایلخان نوری و وضعیتش در فدراسیون نجات غریق و غواصی تصریح کرد: وی استعفا کرده و کناره گیری وی مورد قبول واقع شده است. ابتدای هفته آینده جانشین وی اعلام خواهد شد.

اولویت برای همکاری با مربی ایرانی باشد
معاون وزیر ورزش در بخشی از صحبت های خود در رابطه با برخی از مربیان شاغل در تیم های ملی مانند محمد بنا و خانم هاشمی (تیراندازی) تصری کرد: تأکید وزارت ورزش این است که اولویت با همکاری با مربیان ایرانی باشد. در حوزه های ملی اگر شرایط به گونه ای بود که به مربی خارجی نیاز بود امکان بررسی وجود دارد. در واقع حرف ما این نیست که مربی خارجی در ایران حضور نداشته باشد. تصمیم گیری با فدراسیون است اما مربیان ایرانی سرمایه های ایران هستند و اطمینان دارم در فدراسیون کشتی و تیراندازی قدر این سرمایه ها دانسته می شود.

پیگیر موضوع مطرح در مورد سرمربی تیم تیراندازی خواهم بود
پیش از این گفته بودم رئیس فدراسیون کشتی با توجه به تسلطی که بر اوضاع دارد، می تواند موضوع را اداره کند که به موضوع منتهی شد که بنا ادامه همکاری می دهد. در مورد خانم هاشمی هم بررسی می کنم اگر مشکلی باشد بررسی می کنیم.

اعتراضات مطرح از سوی اهالی بولینگ و بیلیارد درست نیست
علی نژاد در مورد اعتراض برخی از ورزشکاران بلینگ و بیلیارد در مورد مدیریت این رشته و اینکه هاشم اسکندری پس از یک مرحله جدایی از فدراسیون مجدد بازگشته است، گفت: ما نمی توانیم فراتر از قانون پیش برویم. هر اعتراضی باید در چارچوب قانون باشد. فردی که رئیس فدراسیون می شود برای چهار سال مسئولیت خواهد داشت. آقای اسکندری به دلیل یک قرار دادسرا برای شش ماه امکان حضور در مجموعه فدراسیون را نداشتند. آن شش ماه به پایان رسیده و ایشان طبیعتاً بازگشته است. پرونده ای در دادسرا برای وی وجود دارد که در حال بررسی است. یعنی هنوز به دادگاه ارسال نشده است. تا زمانی که محکومیت قضایی هاشمی اسکندری نداشته باشد اتهامات وارده به وی قابلیتی برای اقدام لازم توسط وزارت ورزش ندارد. هر زمان دستگاه های قضایی تصمیم گرفتند ما هم بر آن اساس عمل می کنیم. بنابراین اعتراضات مطرح شده درست نیستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • IR ۱۹:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
    0 0
    ما نفهمیدیم ایشون وزیر ورزش هستن یا رئیس فدراسیون فوتبال؟؟؟ مگه فوتبال ما هیئت رئیسه نداره که وزیر ورزش با رئیس فیفا مکاتبه میکنه.مگه بعد از دخالت وزیر ورزش تو انتخاب سرمربی تیم ملی نبود ویلموتس ازمون شکایت کرد-اقای وزیر اول صبر کن ببین بدهی ویلموتس فوتبال رو تعلیق میکنه یا نه بعد در مورد حق پخش نامه بزنید

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس