عکس/ نشست سران قوا

رئیس جمهور گفت: هماهنگی سه قوه می تواند به حل مسائل کشور کمک کند. مجلس و قوه قضائیه در کنار دولت می توانند رافع مشکلات مردم باشند.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی عصر یکشنبه به خبرنگاران گفت: این جلسه روسای سه قوه اولین جلسه بعد از تشکیل مجلس یازدهم است. همواره همکاری و هماهنگی سه قوه می تواند به رفع و حل سریعتر مشکلات کشور کمک کند و بی تردید مجلس و قوه قضائیه در بسیاری از مسایل و بویژه در شرایط خاص امروز که همزمان با تحریمهای حداکثری و بیماری کرونا مواجه هستیم، می توانند در کنار دولت، رفع کننده مشکلات مردم باشند.

ببینید:

عکس/ نشست سران قوا برگزار شد

دکتر روحانی در این نشست مشترک که به میزبانی رئیس جمهور برگزار شد، به موضوعات مورد بحث اشاره کرد و اظهارداشت: در این جلسه پیرامون مساله ارز و اینکه ارز صادرات غیرنفتی به چه صورت به چرخه اقتصاد کشور بازگردد، مساله نقدینگی کشور، اینکه چه برنامه هایی باید زودتر عملیاتی شود و هدایت نقدینگی ها با هدف کاهش تورم، راههای تقویت سرمایه گذاری  و رفع موانع تولید که همواره مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی است، بحث های خوبی مطرح شد.

رئیس جمهور در ادامه بررسی مسایل منطقه ای را از دیگر مباحث این جلسه عنوان کرد و افزود: بخشی از این جلسه نیز به بررسی مسایل منطقه و طراحی ها و توطئه های آمریکا و صهیونیستی  اختصاص یافت.

دکتر روحانی با اشاره به تداوم این جلسات گفت: مسایلی را که در جلسه امروز طرح کردیم در جلسات بعدی به ثمر می رسانیم و این  هماهنگی ها و حل این مسایل، بی تردید در شرایط اقتصادی و اجتماعی مردم تاثیرگذار خواهد بود.

رئیس قوه قضائیه: همکاری همه قوا و به خط شدن همه ظرفیت کشور، یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است

رئیس قوه قضائیه نیز در پایان این جلسه، با قدردانی از زحمات همه دولتمردان و مسئولانی که در جای جای کشور مشغول خدمتگزاری به مردم هستند، گفت: امروز دشمن با جنگ اقتصادی، روانی و رسانه‌ای به دنبال مأیوس کردن مردم، اخلال در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و جامعه است و همکاری همه قوا و به خط شدن همه ظرفیت کشور، یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است.

حجت‌الاسلام رئیسی: باید با اقدامات‌مان در همه حوزه‌های اجرایی، تقنینی، قضایی، نظارتی و پیگیری‌ها، امید را در میان مردم ارتقا دهیم

حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی با اشاره به اینکه موفقیت کشور در مقابله با ویروس کرونا، به این دلیل بوده که همه ظرفیت کشور به خط شده و در این مسیر بویژه حضور و مشارکت مردم بسیار نقش‌آفرین بوده است، افزود: دشمن ایجاد یأس را در بین مردم دنبال می‌کند و باید با اقدامات‌مان در همه حوزه‌های اجرایی، تقنینی، قضایی، نظارتی و پیگیری‌ها، امید را در میان مردم ارتقا دهیم.

حجت‌الاسلام رئیسی اظهار داشت: بحث‌هایی که در جلسه امروز مطرح شد، دغدغه‌هایی است که در بین مردم وجود دارد. این مسائل باید دغدغه همه باشد و هر کس در حوزه مسئولیت خود به دنبال حل‌ آنها باشد. امیدوارم مباحث این جلسه و جلساتی از این دست، در جهت رفع مشکلات و گره‌گشایی در زندگی مردم عزیز باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی: بار سنگینی بر عهده دولت و ریاست محترم جمهور است

رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در پایان نشست مشترک سران قوا گفت: از خداوند متعال سپاسگزارم که اولین جلسه مشترک سران قوا در دوران فعالیت مجلس یازدهم با اولویت بررسی مسائل اقتصادی به عنوان دغدغه این روزهای یکایک مردم، مخصوصاً مردم مناطق محروم و آن بخش از عزیزانی که سربازان و مجاهدان عرصه تولید، در حوزه صنعت، کشاورزی، تجارت و صادرات و همه بخش‌ها هستند، برگزار شد.

دکتر قالیباف رئیس مجلس با اشاره به اینکه در جلسه امروز هماهنگی، همدلی و همکاری خوبی در حوزه مسایل اقتصادی وجود داشت، افزود: واقعیت این است که مهم‌ترین دغدغه همه و به ویژه سران قوا، توجه به حل مشکلات مردم در بخش‌های مختلف است. امیدوارم با تصمیم‌گیری که شد، بتوانیم در حوزه بازار ارز، بورس، هدایت نقدینگی و سر و سامان دادن به بازار کالا حرکت‌های خوبی انجام دهیم.

حتما همگی به دولت برای اجرای برنامه هایش در سر و سامان دادن به مسایل اقتصادی و کاهش مشکلات مردم کمک می کنیم

وی اظهارداشت: دولت محترم مسئولیت اجرایی کار را دارد و بار سنگینی بر عهده دولت و ریاست محترم جمهور است. حتماً در فرصت پیش رو، همانطور که حضرت آقا فرمودند که حداقل ۳ فرصت ۱۰۰ روزه پیش رو است، همگی تلاش می‌کنیم که در این راه به دولت کمک کنیم تا بتواند در مسیر اجرای تصمیماتی که برای سر و سامان دادن به مسایل اقتصادی و کاهش مشکلات مردم دارد، گام بردارد.

رئیس مجلس موضوع دیگر مورد بحث در جلسه امروز را موضوعات منطقه‌ای عنوان و تصریح کرد: واقعیت این است که امروز آمریکا و رژیم صهیونیستی به شکل اجباری عادی سازی روابط رژیم صهیونیستی را با کشورهای منطقه خلیج فارس دنبال می‌کنند. اینها حتماً باعث ناامنی خواهند شد و حتماً به دنبال شیطنت خواهند بود. در جلسه هم این موضوع مورد بحث قرار گرفت و ان‌شاءالله در این مسیر هم دقت لازم صورت خواهد گرفت و هم درباره تصمیمات خوبی در این زمینه صحبت شد.

دکتر قالیباف اظهار امیدواری کرد که با تداوم این جلسات، آثار و برکات آن برای مردم عزیز کشورمان به ثمر بنشیند.

متن کامل سخنان رئیس جمهور در پایان جلسه مشترک با سران قوای مقننه و قضائیه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

با عرض سلام و شب بخیر خدمت مردم عزیز و شریف کشورمان.

خوشحالم به عرض مردم برسانم امروز جلسه روسای سه قوه بعد از تشکیل مجلس یازدهم برای اولین بار تشکیل شد و در آن درباره مسایل مهم کشور و عمدتاً مسایل اقتصادی بحث کردیم بویژه مسأله ارز و اینکه ارز صادرات غیرنفتی به چه صورت باید به چرخه اقتصاد کشور برگردد و تأمین شود.

همچنین در خصوص مسایل نقدینگی کشور و اینکه چه برنامه‌هایی باید زودتر اجرایی و عملیاتی شود، برای مسأله هدایت نقدینگی که منجر به کاهش تورم خواهد شد و نیز در زمینه سرمایه‌گذاری و رفع موانع تولید که مورد تأکید مقام معظم رهبری هم است، بحث‌های خوبی را مطرح کردیم و بنا شد این مباحث را ادامه دهیم.

 همواره همکاری و هماهنگی سه قوه می‌تواند به رفع مشکلات کشور و حل سریع‌تر مسایل کمک کند.

بی‌تردید مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه در بسیاری از مسایل می‌توانند در کنار دولت با همدیگر رافع مشکلات مردم باشند؛ آن هم در شرایط خاصی که امروز با آن مواجه هستیم هم شرایط تحریم حداکثری و هم شرایط کرونا که باید این مسایل را با هماهنگی، سریع‌تر حل و فصل کنیم.

بخشی از جلسه هم به مسأله منطقه و مشکلاتی که امروز منطقه دارد و توطئه‌هایی که آمریکا و صهیونیسم برای  این منطقه طراحی کرده اند، اختصاص داشت و اینکه چگونه مسایل منطقه‌ را دنبال کنیم و بتوانیم مسایل امنیت و ثبات منطقه و تعاملی را که در منطقه داریم، در شرایط جدید حل و فصل کنیم. ان‌شاء الله بتوانیم حل و فصل کنیم و ان‌شاء الله این جلسات ادامه پیدا می‌کند.

مسایلی را که امروز در جلسه طرح کردیم، در جلسات بعدی به ثمر می‌رسانیم و حتماً هماهنگی‌هایی که به عمل خواهد آمد، در شرایط اقتصادی و اجتماعی مردم، تأثیرگذار خواهد بود.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 11
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 12
 • ابوعلى IR ۲۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۳
  8 0
  واقعاً خجالت آوره ! مگه اين آقايون - كه منهم دوست شون ندارم - ميهمان شما نيستند جناب پريزيدنت ؟! شما تو خونه خودتون هم با ميهمان ها همينطورى رفتار ميكنيد ؟! اصلاً مقام و مرتبه رؤساى قوا چندين درجه از جنابعالى پائين تر آيا انصافاً فرهنگ و آداب ما اجازه ميده كه شمائى كه ميزبانيد كله مجلس رو به خودتون اختصاص بديد … ؟!
 • ش. AE ۲۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۳
  1 1
  جناب رییس جمهور تا الان قطار تدبیر شما ریل نداشته حالا با وجود دو فرد انقلابی تازه این قطار حرکت می‌کنه البته متاسفانه ایستگاه آخر خدا کنه مردم در انتخابات بعدی بدانن به کی رای میدهن
 • US ۲۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۳
  0 0
  احتیاط کنید!
 • رضا IR ۰۰:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
  2 0
  مجلسی که در حال برنامه ریزی های مهم برای رفع مشکلات مردم است . دولتی که وعده های شیرین از گشایش های شیرین در روزهای آینده میدهد و رئیس قوه قضاییه که بین دو قوه گیر کرده . و در آخر مردمی که ناامید و خسته به دست اینها نگاه می کنند تا کاری برایشان بکنند مانند بیمار حزینی که در چشمان پزشکان نگاه میکند تا شاید کاری برای نجاتش انجام دهند .
 • IR ۰۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
  2 0
  بار سنگین!! خخخخ چه خوب بهش دلداری میده قالی باف!
 • IR ۰۹:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
  4 1
  دولت دنبال شریک جرمه برای همه کارهاش
 • ناشناس IR ۱۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
  0 0
  چرا اینقدر به مردم وعده و وعید دوروغ میدهید . مردم ناامید هستند نه اینکه امیدشان کم باشه و شما با وعده بخواهید ارتقا بدهید نمیدانم شما داستان چوپان دروغگو را خوانده اید یا نه
 • IR ۱۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
  10 0
  دولت بنفش که مرخص است . متاسفانه مجلس هنوز حرکت اساسی و درستی انجام نداده . فقط حاج آقای رئیسی دارد کارش را درست انجام میدهد .
 • آتینا IR ۱۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
  2 0
  یک مرد چقدر میتونه شرمنده خوانوادش بشه چقدر نداری رو تحمل کنن به خاطر فقر چقدر طلاق زیاد شده بخاطر بی کاری
 • پ IR ۱۴:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
  0 0
  اقای ریسی در قضیه کرونا در ارتباط با احتکار ماسک و .... هم اقدام کنید. خدا خیرتان دهد
 • علی IR ۲۲:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
  0 0
  با حرف درمانی و دادن وعده های توخالی مردم امیدوار نمی شوندباید با اقدام انقلابی و حرکت جهادی و استفاده از تمام ظرفیتهای داخلی از جمله جوانان نخبه کشور بجنگ با دشمن در عرصه اقتصادی و مفاسد اقتصادی رفت و سرپنجه و شاخ مافیای ثروت وقدرت را در هم شکست که خون مردم را این روزها در شیشه کرده و میکنند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس