به گزارش مشرق، عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی طی یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: سخنی با مردم عزیز بارها از این صفحه، سیاست ها و برنامه های بانک مرکزی را با شما در میان گذاشته ام. هدف اصلی از این نوشته ها، ارائه شفافیت در کارها بوده است. من به خوبی می دانم که با توضیح سیاست ها، بسیاری از کارشناسان و اصحاب رسانه به نقد می پردازند و تجزیه و تحلیل می کنند. این امر برای من و همکارانم همواره مورد احترام بوده و از آنها استفاده کرده ام. اما در این میان دو نکته توسط برخی از نوشته ها و مصاحبه ها نادیده گرفته می شود :

اول ، شرایطی که کشور به لحاظ اقتصادی در آن قرار دارد. در شرایط عادی، بدیهی است که بسیاری از پیشنهادها و راهکارها قابل انجام است، ولی در اوضاع کنونی، که اقتصاد تحت شدیدترین فشارها قرار دارد، اندکی انصاف و مسئولیت پذیری در تحلیل وسخن گفتن، با توجه به عوامل مؤثر خارج از کنترل، می طلبد.

دوم کارها و اقداماتی است که بانک مرکزی دراین دوره دو ساله انجام داده و می دهد. بخشی از این اقدامات در قالبی است که به اطلاع شما مردم عزیز رسیده و نتایج آنهم دیده می شود. اما بخش مهم ازاقدامات خدمتگزاران شما مردم در بانک مرکزی، مربوط به فعالیتهایی است که برای جلوگیری از سوء استفاده واضعان فشار حداکثری ، سخنی از آنها به میان نیاورده ام.

اگر نبود این بخش اقدامات و تلاشها، بسیاری از مشکلات اقتصادی امروز در ابعاد بسیار بزرگتری اقتصاد کشور را دچار عدم تعادل های جدی میکرد ، اگرچه به هیچ عنوان منکر مشکلات و رنج مردم شریف ایران نیستم.

من و همکارانم، علیرغم تمام سختی ها، مصمم به کنترل تورم ودستیابی به پایداری بازارها و تامین ارز برای ملزومات مردم، به عنوان اولویت های اصلی هستیم، امیدوارم بعد از این که با سرافرازی از این شرایط بیرون آمدیم، مردم را درجریان اقدامات و سختی های راهی که آمده ایم، قرار دهم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • IR ۱۲:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۱
  7 3
  داخلی هایی که میگفتن برجام اخه و چوب لای چرخ دولت گذاشتن بیا جواب مردم را بدن شما چرا بردر عزیز. خدا به شما سلامتی بده.آینده در مورد این دولت و خدمات ان قضاوت خواهد کرد
  • IR ۱۴:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۱
   1 3
   برجام که اَخ هست، او که هِچ!! اگر زیر بار برجام نرفته بودیم راههای بهتری وجود داشت مثل همین تفاهم نامه با چین که 8 سال معطل نگهش داشتن، نگاه به داخل و اقتصاد مقاومتی و غیره که البته چون برای شما کاسبان برجام پورسانت دلاری و سفر خارجی نمی‌داشت اَخ بود!! تاریخ قضاوت خواهد کرد،. یو ها ها ها ها.......!!
 • IR ۱۵:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۱
  2 2
  مجبور بودین در مذاکرات بر جام مسیر های پنهان دور زدن تحریمها رو بسوزانید تا الان این حرفه ای صد من یه غاز را تحویل مردم گرفتار دهید

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس