کد خبر 1115824
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۰
کلاس‌های مجازی

شیوع کرونا در کشور کلاس‌های حضوری دانشگاه‌ها را تعطیل کرده و در حال حاضر آموزش‌ها به صورت مجازی است که دانشجویان باید به دنبال ترفندهایی برای یادگیری بهتر در این کلاس‌ها باشند.

به گزارش مشرق، ترم گذشته به علت شیوع ویروس کرونا در کشور تمام کلاس‌های دانشگاهی به صورت مجازی برگزار شد و در حال حاضر دانشگاه‌ها تجربه خوبی در این زمینه کسب کرده‌اند.

دانشگاه‌ها در حال حاضر به این نتیجه دست یافته‌اند که سلامت دانشجویان و استادان از هر چیز دیگری مهم‌تر است و بر این اساس اعلام کردند که بهترین گزینه برای گذراندن ترم جدید روشی جز مجازی نخواهد بود.

روش مجازی برگزاری کلاس‌ها برای تمام دانشجویان کارشناسی تصویب شد، اما دانشجویان کارشناسی ارشد برای گذراندن پایان نامه، دروس عملی و ... باید به صورت حضوری از امکانات آموزشی دانشگاه‌ها بهره‌مند شوند.

ممکن است بسیاری از دانشجویان آشنایی زیادی با کلاس‌های مجازی کسب نکرده باشند و مطالعه دروس به این روش برای آن‌ها سخت به نظر آید، اما رعایت برخی تکنیک‌ها باعث می‌شود تا آن‌ها با این معضل کنار آمده و روش یادگیری بهتر دروس را از طریق کلاس‌های آنلاین فرا بگیرند.


روش‌هایی طلایی برای فراگیری بهتر درس در کلاس آنلاین

۱_ دانشجویان در وهله اول باید کلاس‌های مجازی را همانند کلاس‌های واقعی جدی بگیرند.

۲_ برنامه ریزی در تمامی مراحل زندگی امری مهم و حائز اهمیت است؛ بنابراین دانشجویان برای شرکت در کلاس‌های غیرحضوری و درس خواندن نباید آن را از یاد ببرند.

۳_ حتما برای حضور در کلاس‌های مجازی به انتخاب مکانی آرام و ثابت اقدام کنید تا هرچیزی نتواند ذهن شما را آشفته کند.

۴_ پرخوری ممنوع! اما می‌توانید در زمان برگزاری کلاس‌های مجازی  از خوراکی‌ها و نوشیدنی‌های سالم استفاده کنید.

۵_ باتوجه به ضعیف بودن اینترنت در کشور لازم است تا سایر صفحات مجازی را در زمان برگزاری کلاس‌های مجازی ببندید و فقط سامانه دانشگاه را باز کنید تا با قطعی اینترنت مواجه نشوید.

۶_ حتما از صحبت‌های استاد خود در زمان برگزاری کلاس نکته برداری کنید تا هنگام امتحانات با مشکل نبود جزوه مواجه نشوید.

۷_ سامانه برخی از دانشگاه‌ها امکان ضبط صدا را فراهم کرده اند؛ بنابراین با استفاده از بازپخش فایل آموزشی می‌توانید نکات درسی را مرور کنید.

۸_ حتما دمای اتاق خود را تنظیم کنید تا در زمان شرکت در کلاس‌ها با خستگی یا خواب آلودگی روبه رو نشوید.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس