مرور زندگی شهید دلاوری در کتاب " قیام متصل به آسمان"

کتاب « قیام متصل به آسمان» مروری بر زندگی و وصیت نامه شهید « حسن دلاوری » فرمانده گروهان یگان دریایی لشگر ۱۷ علی بن ابیطالب(ع) است که از زبان خانواده و همرزمانش با قلم « مهدی قاسمی» نوشته شده.

به گزارش مشرق، کتاب « قیام متصل به آسمان» مروری بر زندگی و وصیت نامه شهید « حسن دلاوری » فرمانده گروهان یگان دریایی لشگر ۱۷ علی بن ابیطالب(ع) است که از زبان خانواده و همرزمانش با قلم « مهدی قاسمی» نوشته شده.

این کتاب  ۲۰۸ صفحه ای را انتشارات « اندیشه مطهر» اراک با قیمت ۴۰ هزار تومان و شمارگان یکهزار نسخه در سال جاری  منتشر کرده و در آن روایتی از حال و هوای قبل از انقلاب در محله باغ پنبه دلیجان جان می‌گیرد و به شمیم خوش شهادت در عملیات بدر ختم می‌شود.

 نویسنده کتاب تلاش می‌کند تا با بیان روایت گونه ارتباط صمیمی با مخاطب برقرار نماید که می‌توان گفت موفق هم بوده است و سبک جدیدی از تالیف و گردآوری گنجینه خاطرات و زندگی‌نامه شهدا را معرفی می‌کند.

قیام متصل به آسمان در سه دفتر به بیان خاطرات خانواده شهید ، خاطرات همرزمان وی  و ضمائم و ملحقات می پردازد و تصاویری از شهید و همرزمانش در انتهای کتاب به چاپ رسیده که می‌تواند تاریخی مصور از بخشی از دفاع مقدس را زنده نگاه دارد.

تابلوهای خوشنویسی از گلچین وصیت‌نامه شهدای شهرستان دلیجان در انتهای کتاب زیبایی و پویایی هنر در تاثیرگذاری و بیان مفهوم را به خوبی بیان می‌کند.

قیام متصل به آسمان  ششمین کتابی است که رایحه خوش ایثار و شهادت را در دلیجان زنده کرده است.

 این کتاب اولین اثر به چاپ رسیده از « مهدی قاسمی» است اما رد پای سالها تجربه در سنگر فرهنگ و هنر و تعلیم و تربیت را می‌توان در آن به وضوح مشاهده کرد. 

شهید والامقام «حسن دلاوری »در تاریخ اول فروردین سال ۴۴متولد و در تاریخ ۲۶ اسفند سال ۶۳ در منطقه عملیاتی دزفول به درجه شهادت نائل آمد.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس