کتاب‌های صوتی جدیدی که در انتشارات کتاب نیستان منتشر شدند

کتاب‌های صوتی «آفتاب در حجاب»، «از دیار حبیب» و «با حسین تا مهدی» در انتشارات کتاب نیستان به تازگی منتشر شدند.

به گزارش مشرق، انتشارات کتاب نیستان تازه‌ترین کتاب هایش را در قالب کتاب صوتی یا گویا منتشر کرده است برخی از این آثار درباره یکی ازشخصیت‌های واقعه عاشورا نوشته شده است که در زیر به کتاب‌های صوتی این انتشاراتی اشاره می‌کنیم:


کتاب گویای آفتاب در حجاب

کتاب‌های صوتی جدیدی که در انتشارات کتاب نیستان منتشر شدند


کتاب «آفتاب در حجاب» یکی از مشهورترین آثار مکتوب سیدمهدی شجاعی است که زندگی حضرت زینب (س) را از کودکی تا عاشورا، اسارت و وفات روایت می‌کند.

این کتاب در قالب داستان بلند نوشته شده و به پشتوانه تحقیقات دقیق تاریخی و روایی، به همه زوایای پنهان و آشکار زندگی، رفتار و درونیات حضرت زینب(س) پرداخته است و در زمره یکی از ماندگارترین آثار داستانی تالیف شده با موضوع عاشورا به شمار می‌رود.

سید مهدی شجاعی داستان را از زبان راوی دوم شخص در کتاب «آفتاب در حجاب» نقل می‌کند. زبانی که راوی آن دانای کلی نامحدود است که در تمام روایت‌ها حضرت زینب (س) را مخاطب قرار می‌دهد و روایتش را پیش می‌برد. این فرم روایی که در ادبیات داستانی ایران نمونه‌اش کمتر دیده شده است، در این اثر کابوس حضرت زینب(س) در کودکی آغاز می‌شود.

چشم‌های اشک‌آلودت را به پیامبر دوختی، لب برچیدی و گفتی: «خواب دیدم، خواب پریشان دیدم. دیدم که طوفان به پا شده است، طوفانی که دنیا را تیره و تار کرده است. طوفانی که مرا و همه چیز را به این سو و آن سو پرت می‌کند، طوفانی که چشم به بنیان هستی دارد. ناگهان در آن وانفسا چشم من به درختی کهنسال افتاد و دلم به سویش پرکشید…» داستان کتاب از این کابوس که گواه رحلت پیامبر، شهادت مادر و پدر حضرت زینب (س)، آغاز می‌شود و در انتهای کتاب باز هم با همین خواب پریشان کار را به پایان می‌بریم: «تعبیر شد خواب کودکی‌های من پیامبر! و من اکنون با یک دنیا مصیبت و غربت تنها مانده‌ام»


کتاب «آفتاب در حجاب» تاکنون در سی و دو نوبت تجدید چاپ و نسخه صوتی آن نیز به تازگی با صدای سید مهدی شجاعی و در هفت و نیم ساعت در انتشارات کتاب نیستان منتشر شده است.


کتاب گویای از دیار حبیب

کتاب‌های صوتی جدیدی که در انتشارات کتاب نیستان منتشر شدند


کتاب صوتی «از دیار حبیب» نسخه‌ای شنیداری از داستان بلند «از دیار حبیب» اثر سید مهدی شجاعی است که با صدای او در انتشارات کتاب نیستان منتشر شد. این کتاب زندگی «حبیب بن مظاهر» از یاران شهید امام حسین (ع) در واقعه عاشورا را روایت می‌کند.

شجاعی در کتاب گوشه‌هایی از زندگی حبیب بن مظاهر یار سالخورده و سپید موی حضرت سیدالشهدا (ع) را به تصویر می‌کشد البته قسمت اعظم این تصویر و بازآفرینی آن به موضوع شهادت حبیب در کربلا اختصاص دارد.

داستان بلند «از دیار حبیب» از زاویه دید دانای کل روایت می‌شود و در ۱۰ بخش تالیف شده است. شجاعی داستان خود را از جایی آغاز می‌کند که حبیب بن مظاهر و میثم تمّار در ملاقاتی، مقابل چشم عده‌ای از مردم، هر یک از عاقبت کار آن دیگری و چگونگی شهادتش خبر می‌دهند و از هم جدا می‌شوند.

در ادامه کتاب شرحی از نبرد عاشورا و واقعه شهادت حبیب به همراه بازگشت‌هایی به ماجراهای مستند از زندگی حبیب در کوفه و نیز چگونگی پیوستن او به اصحاب کربلا بیان می‌ شود سید مهدی شجاعی که یکی از برجسته‌ترین درام‌نویسان مذهبی ایران به شمار می‌رود در این اثر سعی کرده با تمسک به داشته‌های مستند از زندگی حبیب ابن مظاهر کلمات و روایت داستانی خود را در خدمت خلق یک درام داستانی درباره او دربیاورد.

کتاب «از دیار جبیب» روایتی تاریخی است که تلاش می‌کند شورانگیزی و حماسه را در قالب سنتی و پرصلابت فارسی متمرکز کند و در نهایت داستانی شورانگیز در عین حال عبرت آموز به مخاطب ارائه کند.


کتاب صوتی با حسین تا مهدی

کتاب‌های صوتی جدیدی که در انتشارات کتاب نیستان منتشر شدند

کتاب صوتی «با حسین تا مهدی» اثر سید مجتبی حسینی در انتشارات کتاب نیستان با صدای محمد آقاسی منتشر شده است نویسنده در این کتاب حرکات امامان (علیهما السلام) را تحلیل می‌کند و به خصوص به تحلیل ویژگی‌های حرکتی و اعتقادی امام حسین (ع) که از سایر ائمه پیچیده‌تر است می‌پردازد. این تحلیل و تفحص برای همگان آسان نیست.

هر کدام از تحلیل‌های ارائه شده در کتاب «با حسین تا مهدی» بر مبنای هر تحقیق و بررسی کامل و یا حادثه‌ای رخ داده که برای آن حضرت در یک راستا نبوده‌اند.

در واقع تحلیل‌های زیاد موجود نواقصی هم دارند، اما نویسنده در این کتاب صوتی، تلاش کرده تا یک دید تازه به حرکت امام حسین (ع) نسبت به حرکت دیگر پیامبران و ائمه، داشته باشد و با این دیدگاه عمیق، روایت‌های به جا مانده از سایر ائمه را بررسی کند. از این رو، امام حسین (ع)، نه فقط به عنوان رهبری معتقد، بلکه امامی است که تسلیم اراده‌ خداست.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس