کد خبر 1114429
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۰
عراق|پیشنهاد عضو دولت قانون برای تغییر نظام حکومتی

یک عضو ائتلاف دولت قانون به رهبری نوری المالکی اعلام کرد وجود یک نظام ریاستی کمک می‌کند تا بسیاری از مشکلاتی که به واسطه ضعف قانون در شرایط کنونی در عراق به وجود آمده برطرف شود.

به گزارش مشرق به نقل از پایگاه خبری بغداد الیوم و المعلومه، انتصار الغریباوی، نماینده پارلمان عراق از ائتلاف دولت قانون به رهبری نوری المالکی اظهار داشت : روند سیاسی در عراق به گونه ای است که جریان های سیاسی درچار اختلاف شده اند که این بازتاب مثبتی بر اوضاع کشور ندارد.

وی تاکید کرد وجود یک نظام ریاستی کمک می کند تا بسیاری از مشکلاتی که به واسطه ضعف قانون در شرایط کنونی به وجود آمده برطرف شود.

 این نماینده پارلمان ابراز امیدواری کرد که نظام حکومتی در عراق به نظام ریاستی  یا شبه ریاستی تغییر کند. به گونه ای که کشور را به ساحل آرامش هدایت کند.

 وی افزود: بسیاری از کشورها و از آن جمله مصر ثابت کردند که نظام ریاستی برای وحدت رویه در تصمیم گیری و توسعه کشور اهمیت زیادی دارد.

خبر دیگر اینکه فراکسیون صادقون بر ضرورت اجرای مصوبه پارلمان عراق مبنی بر خروج نظامیان تروریست آمریکا از این کشور تاکید کرد.

محمد کریم نماینده پارلمان عراق از ائتلاف صادقون به اظهارات مشاور مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق درباره موضوع خروج نظامیان آمریکایی واکنش نشان داد.

مشاور الکاظمی مدعی شده بود که دولت الزامی به اخراج نظامیان آمریکایی از عراق ندارد.

نماینده پارلمان عراق در واکنش به این اظهارنظر خاطر نشان کرد مصوبه های پارلمان عراق برای  دولت الزام آور است و به نظر می رسد که هشام داوود مشاور نخست وزیر از این مسئله اطلاعی ندارد، در حالی که نخست وزیر در نشست با رهبران گروههای سیاسی و در کنفرانسهای مطبوعاتی خود بر این مسئله تاکید کرده است.

عضو فراکسیون صادقون با انتقاد از اظهارات مشاور الکاظمی تصریح کرد اقدام مشاور نخست وزیر در بیان اظهاراتی که در این شرایط حساس سبب بروز مشکل و بحران جدید در کشور می شود، اقدام خوبی نیست، مگر اینکه واقعا چنین اظهاراتی با برنامه ریزی قبلی مطرح شده باشد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس