روحانی: مصرف برق ۳۰ میلیون ایرانی رایگان می شود

رییس جمهور گفت: این طرح توسط وزارت نیرو پیشنهاد شد و ۳۰ میلیون از جمعیت ایران از دوماه آینده پولی برای برق نمی پردازند و تا زمانی که کم مصرف هستند این روند ادامه دارد.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز (پنجشنبه) پس از افتتاح چهار طرح بزرگ آب و برق در سه استان کرمانشاه، آذربایجان شرقی و اردبیل اظهار داشت: بسیار خوشحال هستم که در بیست و دومین پنجشنبه، افتتاح جدیدی را داشتیم که بیست و دومین افتتاح بزرگ ملی است و از خداوند طلب توفیق می‌کنم که تا پایان سال هر هفته بتوانیم افتتاح بزرگ ملی را در بخش‌های مختلف برای آبادانی ایران عزیز داشته باشیم.

وی ادامه داد: می‌خواهم از بخش نیرو و بخش آب و برق تشکر کنم به دلیل اینکه تلاش بسیار وسیعی را به کار گرفتند. اینکه ما در کشور ایران از لحاظ نعمت مردم برای استفاده از آب و برق می‌توانیم کشور خود را با کشورهای دیگر حتی با کشورهای پیشرفته مقایسه کنیم و اینکه تقریباً همه مردم ما در شهرها و بیش از ۹۹ درصد مردم روستا از برق استفاده می‌کنند و همه خانوارهای بیست نفره دارای نعمت برق هستند و حتی خانوارهای ده نفره و کمتر از ده نفر در برخی مناطق دارند از برق متنعم می‌شوند، روستاهای ده خانوار و کمتر از ده خانوار هم تحت پوشش قرار می‌گیرند، افتخار بزرگی برای ما است.

ببینید:

فیلم/ برق مجانی برای ۳۰ میلیون نفر

رئیس جمهور تصریح کرد: مردم روستای ما باید از همه نعمت‌ها و فرصت‌های اساسی مثل مردم شهر باید برخوردار باشند. در همه زمینه‌ها، از آب، برق، آموزش، راه، مخابرات و گاز باید مردم روستا نیز برخوردار باشند و در همه این زمینه‌ها در این هفت سال کار بسیار خوبی انجام گرفته است. همچنین در سالهای بعد از پیروزی انقلاب اسلامی صورت گرفته است‌.

روحانی با بیان اینکه آبادانی روستا یعنی حرکت در مسیر تولید و حرکت معکوس در زمینه مهاجرت، خاطرنشان کرد: آبادانی یعنی خدمت به مردم بسیار خوب در روستاهای کشور. این کار عظیم و بزرگی است و اینکه ما می‌توانیم اعلام کنیم هر پنجاه روز قادر هستیم یک سد مخزنی افتتاح کنیم آمار هیجان انگیزی برای مردم است و برای ما ما باعث افتخار و آبروی کشور است. اینکه هر هفته می‌توانیم سی روستا را به شبکه آب سالم و پایدار متصل کنیم و اقداماتی که برای تصفیه آب و فاضلاب در حال انجام گرفتن است و هر ماه یک تصفیه خانه فاضلاب و هر دو ماه یک تصفیه خانه آب افتتاح می‌شود معنایش این است که در زمینه زیرساخت و نیازمندی‌های حیاتی مردم در کشور و سلامتی و صحت مردم اقدامات اساسی صورت می‌گیرد.

وی اضافه کرد: اینکه از ۱۸۸ سد کشور، ۴۴ سد در این دولت به افتتاح رسیده و سدهای دیگر نیز در مسیر خواهد بود، یعنی آماده کردن همه زیرساخت‌های لازم برای توسعه. وقتی در منطقه‌ای آب، گاز، برق و راه و ارتباطات داریم معنایش این است که زیرساخت‌ها برای حرکت آماده شده است و بحمدالله بخش خصوصی و بخش دولتی در کنار هم امروز تلاش می‌کنند. امسال، سال جهش تولید است و ان شاءالله تا پایان سال همه بخش‌ها تلاش خواهند کرد شعار سال را در عمل محقق کنند و این برای ما بسیار مهم است.

روحانی تاکید کرد: خوشحالم که دولت توانست در هفته دولت مصوبه‌ای داشته باشد و خانوارهایی که کم مصرف هستند و کمترین مصرف را دارند و در لیست کم مصرف‌های برق قرار دارند پاداش مناسبی را از دولت دریافت کنند. به موجب طرحی که وزارت نیرو پیشنهاد داد و در دولت تصویب شد، ۳۰ میلیون جمعیت ایران از دو ماه آینده پولی برای مصرف برقشان نخواهند داد و تا زمانی که کم مصرف هستند برقشان مجانی است. این یکی از آرزوهای ما در طول سالیان دراز بود که برای مردمی که جز اقشار کم درآمد هستند و به طور طبیعی جز اقشار کم مصرف برق هستند بتوانیم به آنها هدیه‌ای بدهیم و برقشان مجانی شود و خداوند این توفیق را به ما داد که در سال پایانی دولت این هدیه را به مردم کشور به ویژه روستاییان تقدیم کنیم زیرا این طرح هم بیشتر شامل حال روستاییان عزیز ما خواهد شد.

وی ادامه داد: بسیار خوشحال هستم که این روزها افتتاح‌های بزرگ داریم و غیر از آن افتتاح‌هایی که در طول هفته انجام می‌گیرد. اینکه امروز ۳ هزار و ۲۴۵ میلیارد تومان افتتاح داریم که هم در زمینه برق که نیروگاه دوم دالاهو افتتاح شد و هم در زمینه سد، سد بستان آباد و هم در زمینه نیروگاه‌های خورشیدی افتتاح شدند معنایش این است که کشور در مسیر پیشرفت و تحرک قرار دارد و هر روز تلاش مردم و به ثمر نشستن ایثار و فداکاری مردم، کارگران و کارمندان و مهندسین را می‌بینیم.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه شرایط، شرایط بسیار مهمی برای ما است و ما در شرایط عادی نیستیم که این افتتاح‌های مهم را انجام می‌دهیم، گفت: در سخت‌ترین و شدیدترین شرایط تحریم هستیم و در تاریخ ایران سابقه نداشته است که چنین فشاری به مردم وارد شود و در طول دو سال و نیم گذشته و این مردم هر روز با استقامت بیشتر در برابر توطئه‌ها ایستادگی کنند. الحمدلله ثابت کردیم آمریکا شکست خورد و این را به طور قطعی به دنیا و تاریخ اعلام می‌کنیم که آمریکا که همه طراحی اش را برای شکستن مردم ایران به کار گرفته بود تا مردم را در فشار قرار بدهد و هدف نهایی اش شکست و تسلیم مردم بود و اینکه دولت ما در برابر آمریکا تسلیم شود، نشد و نخواهد شد.

روحانی بیان کرد: این چیزی بود که از اول هم خطای بزرگ استراتژیک کاخ سفید بود و امروز برای همه جهانیان روشن شد در این طراحی شکست صد درصد برای آمریکا بوده است و ما به راه خود ادامه می‌دهیم. البته این دو سال و نیم فشار برای مردم ما سخت گذشت و اگر این فشارها نبود مردم خیلی راحت تر می‌توانستند زندگی کنند و شاید چند برابر این طرح‌ها را افتتاح می‌کردیم اما علی رغم این ما را نتوانستند از مسیر توسعه کشور بازدارند. یعنی اینچنین نشد که ما دست‌های خود را بالا ببریم و بگوییم چون تحریم است نمی‌توانیم هیچ طرحی را افتتاح کنیم.

وی در ادامه گفت: برای من جالب بود و از وزیر نیرو پرسیدم این طرح که برای تهران اعلام کردند و گفتند برای سد مجازی در تهران می‌خواهیم آب‌های شیرین مصرفی را برای مردم ذخیره کنیم و از تصفیه خانه‌های فاضلاب برای فضاهای سبز استفاده کنیم، را برای چه مدت طراحی کردید؟ گفتند طرح ده ساله است و از امروز شروع شده است. خیلی مهم است که همانطور که مقام معظم رهبری تاکید کردند این دولت فقط به فکر گذراندن شرایط برای یک سال آینده نیست.

رئیس جمهور تاکید کرد: این دولت به دنبال آن است که دولت‌های آینده هم با سدها و نیروگاه‌هایی که افتتاح می‌شود بهره مند شوند. اگر بحث برق این دولت و آب برای این دوره بود همین که بود کافی بود. ما داریم اینها را برای سال های بعد و مسیر آینده انجام می‌دهیم و البته وظیفه ما است و باید این کار را بکنیم. بحث این دولت و دولت آینده نیست و مسیر در حال هموار شدن برای توسعه کشور است. دولت‌ها همه خادم مردم هستند. دولت یازدهم و دوازدهم خادم مردم بوده و دولت سیزدهم هم قطعاً همینطور خواهد بود و مسیر خدمت به هم متصل است و با این اتصال حرکت می‌کند.

روحانی اظهار داشت: باید به نکته‌ای تاکید کنم و آن این است که مردم عزیز ایران می‌دانند که آمریکا در هفته اخیر شکست‌های بزرگ سیاسی را متحمل شد و این در تاریخ آمریکا و سازمان ملل بی سابقه بود. یعنی در این هفتاد و چند سالی که سازمان ملل تأسیس شده است در سوابقش نمی‌بینید که آمریکا قطعنامه‌ای علیه ملت ایران طراحی کند و ماه‌ها گدایی کشورها را کند و با این و آن تماس بگیرد، و وقتی در شورای امنیت سازمان ملل می‌آید طرحی که علیه ایران برای تحریم تسلیحاتی را طراحی و ارائه می‌کند، فقط یک کشور به آن رأی بدهد. این مسأله بسیار مهمی بود. ۱۳ کشور در شورای امنیت یا رأی مخالف دادند یا رأی ممتنع دادند یعنی طرح آمریکا را رد کردند.‌

وی افزود: طرحی که اخیراً آمریکایی‌ها به اسم طرح مکانیسم ماشه علیه ایران طراحی کردند چند روز قبل در جلسه شورای امنیت که برای مسائل منطقه و فلسطین بود یعنی حدود ده روز قبل، از ۱۴ عضو غیر از آمریکا، یک عضو از آمریکا حمایت نکردند و تقریباً همه آنها یعنی ۱۳ عضو که سخنرانی کردند ضمن رد آن گفتند اصلاً این طرح قابل پذیرش نیست و طرحی نیست که شورای امنیت بتواند بپذیرد و غیر قابل قبول است.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه چنین شکستی در تاریخ سیاسی آمریکا بی نظیر است، عنوان کرد: این بخاطر ایستادگی ملت ما است. اگر ملت ما در این دو سال و نیم ایستادگی نمی‌کرد، آمریکا نه این قطعنامه‌ها بلکه بدتر از این قطعنامه‌ها را آمریکا علیه ما تصویب می‌کرد و به همه آرزوهایی که نسبت به این نظام و ملت داشت می‌رسید. اما این ایستادگی و مقاومت به گونه‌ای شد که از طرفی شکست آمریکا را در سازمان ملل از لحاظ سیاسی و از طرفی آبادانی ایران می‌بینیم.


روحانی تصریح کرد: امروز علی رغم همه فشارها اعلام می‌کنیم تا پایان دولت ان شاءالله بیست هزار مگاوات برق کشور افزوده خواهد شد و این افتخار برای ما است. یعنی هر سال ۲۵۰۰ مگاوات برق کشور افزوده شده است‌. البته در دولت‌های قبل هم اضافه می شد و مثلاً در سال فرصت ۱۷۷۰ مگاوات به طور متوسط اضافه می‌شد و در این دولت متوسط ۲۵۰۰ مگاوات اضافه می‌شود. یعنی مردم ما امروز آماده‌تر هستند برای خدمت و با روحیه و تلاش بیشتری در حال تلاش هستند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مردم ما علی رغم فشارها و تحریم در مقابل ویروس خطرناک کرونا با مقابله، ایستادگی، اجرای دستور العمل با فرهنگی که غالب شد توانستند کاری کنند که در موج اول بهتر از کشورهای دیگر از این ویروس عبور کردیم و در موج دوم هم به نظر من قدم‌های پایانی را طی می‌کنیم. امیدوار هستیم استان‌های ما همه سلامت باشند. بسیاری از استان‌هایی که در موج دوم گرفتار بودند توانستند از آن عبور کنند. امیدوار هستیم با احتیاط مردم ان شاءالله شاهد موج سوم نباشیم و هم در سلامت و هم معیشت قدم‌های بهتری برداریم.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 33
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 8
 • سلام IR ۱۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
  9 0
  حسن روحانی هم مثل ترامپ میخواد کار تبلیغاتی بکنه ولی خخخخخ
  • IR ۱۷:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
   7 0
   الهی بحق حسین علیه سلام شر شیاطین رو از سر مردم و مملکت کوتاه کن، آمین یا رب العالمین.
 • کامران IR ۱۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
  13 0
  این بزرگوار یه خصلت زیبا داره و اینه که حرف راست از دهان مبارکش بیرون نمیاد،، شک نکنید که یه گشایش برقی پیش روی ملت است!! ازین ببعد قبل از نگاه کردن ب قبض برق یه قرص زیرزبانی قلب مصرف کنید
 • IR ۱۳:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
  12 0
  این کار یعنی برق مجانی فقط ضرر به مملکت است اخرای کار شدند حاتم طایی بذر وبخشش حالا چه مقصودی دارند خدا عالم است!همون رویه که پرمصرف جریمه وکم مصرف تشویق یعنی ارزان تر بهتربود.. ما هنوز به جایی نرسیدیم که برق مجانی میشد!؟اگر واقعا هنر دارید جلوی گرونی را بگیرید جناب ریس جمهور!که قشر ضعیف قدرت خرید میوه ووداشته باشند_
 • IR ۱۳:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
  14 0
  تو جیب ملت رو نزن همه چی رو خود ملت مجانی میکنن
 • IR ۱۳:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
  13 1
  شما جیب مردم رو نزن!!! برق مجانی نمیخوان!!!
 • IR ۱۳:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
  11 0
  حتما برق(مسیولین وکارکنان حکومتی،دولتی،خصولتی،وابسته،مفتخورها،دزدهای خودی امتیازی)رایگان میشه-چون شماها حتی کنترل اقاها و اقازادهاتونو ندارید ومیخواهید چطوری ۳۰میلیون را رایگان بدهید
 • IR ۱۴:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
  11 0
  ۵۰میلیون هم جریمه ی ۳۰میلیون نفر را پرداخت میکنن
  • US ۱۴:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
   10 0
   دقیقا همینکاررومیکنن یکسری خانه های روستایی کم جمعیت و خالی رومجانی میکنن وبقیه خانوارها روچندبرابر میکنن وبدترمیشه یه خانواده پرجمعیت مجبوره برق بیشتر مصرف کنه کارشناسی یعنی اقلیم اب وهوایی بعدخانوار سطح درامد شهریاروستا یی بودن درنظرگرفته بشه وگرنه کدوم ادم عاقل ازعمد مصرف اضافی میکنه این دولت نشان داده چقدربی دانش بی خیال وبی مسئولیت نسبت به مشکلات مردم هست
 • IR ۱۴:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
  10 0
  دوستان به فکر تولید برق خانگی باشین، این دوست عزیز هرچی میگه رو برعکس انجام میده. خدا بخیر کنه، احتمالا می خواد برقو کلا قطع کنه. آها همینه، وقتی برق قطع بشه، دیگه قبضی نمیاد و برق مجانی میشه!!!
 • IR ۱۴:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
  6 1
  تابلوئه داره برای 1400 کار می کنه
 • IR ۱۴:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
  8 0
  یا امام حسین علیه سلام. هر وقت روحانی وعده گشایش و ترزانی میدهد بند دلمان پاره و رگهای قلبمان مسدود میشود خدا میدونه چه خواب وحشتناکی برای ملت دیده
 • اصغر IR ۱۴:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
  4 0
  ترشی که میندازی باید دوماه صبرکنی که برسه اونوقت شما هرپنجاه روزیک سد راطراحی ومی سازید وافتتاح می کنید؟
 • مرصاد IR ۱۵:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
  6 0
  اینم یه دروغ بزرگ دیگه ؛ از دولت تدبیر ! مثل دروغ بزرگ بهره مندی 80 درصد مردم از یارانه معیشتی ، که عملا ؛ شامل 20 درصد هم نشد !!
  • خسته از دروغگوها IR ۲۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
   4 0
   یادمه سال 1392 قبل از انتخابات طرفداران روحانی دو تا شعار رو روی دیواره ها می نوشتند: " دروغ نه " و " موج نشاط و امید" هنوز هم روی بعضی از دیوارهای شهر تهران این شعارها بصورت کم رنگ دیده می شود. بعدها مشخص شد که چقدر این شعارها پوچ و فریبکارانه بود.
  • IR ۲۳:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
   2 0
   با شعار " دروغ نه" مثلا می خواستند دولت قبلی را بکوبند و بگن دولت جدید دروغ گو نیست اما ...
 • مرگ IR ۱۵:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
  5 0
  شما جیب ما رو نزن خدا یا کی تموم میکنی خسته شدیم بیا مارو ببر پیش خودت به خودت قسم خسته شدیم
 • IR ۱۵:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
  6 0
  تو وعده های گشایش ۱۰۰ روزه ات مجانی شدن برق نبود آقای روحانی .؟؟! صبح بخیر از خواب زمستانی ۷ ساله بیدار شدی یا یه شوی دیگه برای فتنه ی برقی مشابه فتنه بنزینیه ۹۸ زیر سر داری ؟!!!
 • IR ۱۵:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
  7 0
  شما چه حقی دارید که پول بیت المال را میبخشید این افکار امثال شما رها ملت را به فنا برد
 • علي IR ۱۵:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
  5 0
  چرا بنزين رو مجاني نميكني كاركنان وزارت نيرو از اين همه بي عدالتي كجا پناه ببرن نيروگاه پول تعميرات اساسي نميي بعد برق رو مجاني ميكني ميگي پول نيست بودجه نيست
 • IR ۱۷:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
  3 1
  لطفا.....خواهش میکنم.....التماس میکنم....حرفی نزنید که نمیتوانید انرا انجام دهید. اشتباهات مدیرتی کشور را اسیب میزند. 1. پرداخت حقوق به دختران ازدواج نکرده و زنان مطلقه بار سنگینی به بیمه های اجتماعی اشتباهی بزرگ بود.2. پرداخت حق سنوات شلیک بزرگی به تولید و کارفرما و در نهایت موجب بیکاری کارگر بود. 3. با ادعای پرداخت پول برق تیردیگری به اقتصاد کشور نزنید. ......خدایا ما را از دست مدیران نفهم که از هر دشمنی دشمن تر هستند نجات بده
 • IR ۱۷:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
  3 0
  کارهای دولت یه کم باعث حیرته...بنزین گرون میشه وکرایه ها را دوبرابرشد..ویارانه معشیتی دادند!؟برق مجانی برای 30 میلیون این کجاش عاقلانه ست..ولی قیمت اجناس شده هفتگی کنسرو ماهی شده 20 هرارتومن..میوه فصل کیلویی 30 هزارتومن اگر امار بگیرند اکثر ما خصوصا قشر ضعیف سوءتغذبه دارن تا جلوی گرونی گرفته نشه هیچ کاری مردم خوش حال نمی کنه..
 • IR ۲۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
  3 0
  احتمالا جهت تبلیغات انتخاباتی حتی دلار را از اول فروردین به 10 هزار تومان برسانند
 • IR ۰۰:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۴
  1 0
  حضرت کلید تدبیر راست می گوئید رقم معافیت را به همه مردم ایران(مشترکین تسری بدهید) مازاد بر آن را بگیرید
 • علی IR ۰۲:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۴
  1 0
  من که میگم این از روی فیلم شبهای برره داره حکومت میکنه، چون همش از افعال معکوس استفاده میکنه. هرچی میگه برعکسه، الهی اون ریش های مش کرده ات آتش بگیره که ما را بدبخت کردی
 • CA ۰۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۴
  1 0
  چی شد گربه عطسه کرد برق مجانی نشد!
 • IR ۰۷:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۴
  1 0
  یا خدا ! دوباره این یه وعده داد !
 • IR ۱۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۴
  2 0
  بجای رایگان کردن برق مردم به جایی برسونیدشون که بتونن پرداخت کنن قبض هاشونه مفت خورهای بی خواصیت
 • IR ۱۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۴
  2 0
  وعده مجانی کردن برق که دروغه، اما پول برق اضافی گرفتنش صد در صد راسته، روحانی لنگ به نیرنگ تو
 • IR ۱۲:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۴
  2 0
  چرا هرروز یک حرف میزنی وبه وعده هایت در قبال رفاه مردم عمل نکردی؟! چه نمره ای به عملکرد۷ساله ات می‌دهی؟؟؟
 • IR ۱۴:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۴
  0 0
  برق را گران نکن.!!! مجانی کردن پیشکش.!!!
 • IR ۱۵:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۴
  1 0
  مشرق جان پیامی که گفتم برق را گران نکن مجانی پیشکش چاپ نکن. ممنون. اجازه بده ببینیم چیکار میکنه.!
  • IR ۱۷:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۴
   1 0
   مشرق جان چقدر حرف گوش کن هستی.!!!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس