کد خبر 1113261
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰
انتخابات آمریکا نمایه

تحلیلگر مسائل بین‌الملل با اعلام اینکه کاهش یا افزایش رأی دهندگان در سرنوشت دو جناح انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دو تاثیر کاملا متفاوت خواهد داشت، ادامه دار بودن کرونا را به ضرر حزب دموکرات دانست.

به گزارش مشرق، فؤاد ایزدی  تحلیلگر مسائل بین‌الملل ضمن یادآوری شعارهای تبلیغاتی ترامپ مبنی بر از میان برداشتن باتلاق فساد سیستماتیک در آمریکا، به برنامه "رویداد" رادیو گفت وگو گفت: مردم آمریکا با وجود اینکه می‌دانستند این دولت به شدت فاسد است، باز هم به ترامپ رأی دادند؛ با این امید که او ریشه فساد را بخشکاند.

وی به رفتارهای دامن زننده به فساد رئیس جمهور ‌آمریکا اشاره کرد و افزود: اقدامات ترامپ در این سه سال و نیم به ریشه دار شدن فساد در آمریکا کمک کرده و با توجه به عملکردها، می‌بینیم او هیچ دغدغه‌ای برای بخورد با فساد ندارد.

ایزدی سخنان اخیر ترامپ در خصوص مقابله با فساد آمریکا را ناظر بر درگیری‌های او با نهادهای سنتی اطلاعاتی- امنیتی در سیاست ایالات متحده دانست.

به عقیده این تحلیلگر مسائل بین‌الملل، ترامپ خود فردی فاسد بوده و دغدغه‌ای برای رفع این معضل ندارد. اخیرا مدیر سابق اطلاعات ملی آمریکا توسط ترامپ تغییر کرد و سفیر آمریکا در آلمان را –بدون هیچ سابقه اطلاعاتی- مسئول همه نهادهای امنیتی کرده‌اند؛ چون این شخص جزء چهره‌های نزدیک به ترامپ است.

ایزدی در بخشی دیگر از این گفت وگوی رادیویی در رابطه با قدرت رقبای ترامپ در انتخابات پیش رو اظهار کرد: "جو بایدن" چند سال از ترامپ مسن‌تر است و چندان هم نامزد قوی نیست. خاصه اگر کرونا ادامه دار باشد، در تعداد شرکت کنندگان ریاست جمهوری تاثیر می‌گذارد.

وی خاطرنشان کرد: در بسیاری کشورها شمار بالای رأی دهنده یا کاهش آن، به ضرر یک حزب و منفعت گروه دیگر است و لذا اگر کرونا ادامه یابد و یا در صورت توقف و بازگشت در پاییز امسال، به ضرر دموکرات‌ها خواهد بود.

ایزدی گفت: در آمریکا اگر شمار اندکی پای صندوق رأی حاضر شوند، به نفع جمهوری خواهان است و اگر کرونا باعث این روند باشد، می‌توان آن را شانسی برای ترامپ در نظر گرفت.

وی یادآور شد: بایدن رقیب جدی برای ترامپ نیست؛ هرچند در نظرسنجی‌های ملی پیشی گرفته است. البته در انتخابات گذشته نیز هیلاری کلینتون با وجود جلوتر بودن، از ترامپ شکست خورد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس