کد خبر 1113039
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۲:۴۵
حوادث نمایه

شرور سابقه داری که مدعی بود عاشق دختر دایی ۱۷ ساله اش شده است، در اقدامی جنون آمیز دست به گروگان گیری هولناکی زد که محله‌ای را با خنجر عاشقی به هم ریخت!

به گزارش مشرق، جیغ و فریادهای دختر نوجوانی که تا کمر از پنجره طبقه سوم یک ساختمان آویزان شده و پسری با خنجری خون آلود روی سرش ایستاده بود، رهگذران را در خیابان طبرسی شمالی ۳۰ مشهد در جا میخکوب می‌کرد.

اهالی محل، هراسان از خانه‌هایشان بیرون ریختند! هر لحظه ممکن بود دخترک از پنجره سقوط کند. چهره ترسناک وخشم آلود پسر خنجر به دست، دلهره عجیبی را در محله به راه انداخت. زنی هراسان و وحشت زده از ساختمان بیرون زد و با دستانی لرزان با پلیس تماس گرفت. جان دخترم در خطر است! او رحم نمی‌کند، خنجر دارد و ...

گزارش ها حاکی است، در میان این ترس و دلهره بود که گشت موتوری پلیس ۱۱۰ رسید، اما ناگهان ورق برگشت و ماجرا رنگ خونباری به خود گرفت.

جوان خنجر به دست با دیدن مامور انتظامی شروع به خودزنی کرد و گلدان‌های شیشه‌ای را به سوی مامور انداخت. لحظاتی بعد در بی سیم‌های پلیس خبر گروگان گیری هولناکی پیچید که نشان می‌داد جان دختر نوجوان در خطر است! این گونه بود که گشت‌های خودرویی کلانتری طبرسی شمالی عازم محل گروگان گیری شدند، اما گروگان گیر که مدعی بود عاشق دختر دایی خودش شده، همچنان لوازم داخل منزل را می‌شکست و به سمت ماموران پرت می‌کرد تا آن‌ها را از نزدیک شدن به طبقه سوم باز دارد. درحالی که ترس و دلهره هر لحظه بیشتر می‌شد، نیروهای کارآزموده تجسس کلانتری طبرسی شمالی نیز وارد عمل شدند و تلاش کردند خود را به طبقه سوم ساختمان برسانند. اگرچه تجمع اهالی موجب شده بود تا پلیس شیوه‌های عملیاتی خود را برای رهایی گروگان تغییر دهد، اما هر لحظه تاخیر در عملیات نجات می‌توانست منجر به مرگ دختری شود که از پنجره رو به خیابان ملتمسانه کمک می‌خواست! از سوی دیگر نیز شتابزدگی در عملیات یا تیراندازی ماموران، فاجعه‌ای مرگبار را رقم می‌زد به همین دلیل و با راهنمایی‌های رئیس کلانتری، نیروهای تجسس به طور غیرمحسوس و در عملیاتی پیچیده، موفق شدند پس از گفتگو با گروگان گیر، دختر نوجوان را به بیرون از منزل هدایت کنند، اما جوان یاد شده که چند بار دیگر نیز با تهدید ماموران و در میان شلوغی محله، از چنگ پلیس گریخته بود این بار هم سناریوی قبلی را تکرار کرد. او با تهدید خنجر و پرت کردن لوازم شیشه‌ای از ساختمان مذکور بیرون آمد و ناگهان با گذاشتن خنجر زیر گلوی راکب یک دستگاه موتورسیکلت عبوری، از میان جمعیت گریخت.

 با فرار گروگان گیر و در حالی که ماموران برای حفظ جان مردم، نمی‌توانستند از سلاح استفاده کنند به تعقیب متهم پرداختند و مراتب را به رئیس کلانتری اطلاع دادند. چند دقیقه بعد سرگرد مهدی کسروی در عملیات تعقیب حضور یافت و فرماندهی عملیات را به عهده گرفت. به دستور رئیس کلانتری همه ماموران از شلیک خودداری کردند تا راکب بی گناه موتورسیکلت آسیب نبیند. در همین حال تعقیب و گریز به نقطه‌ای در ابتدای خیابان میثم مشهد کشید که ناگهان رئیس کلانتری در اقدامی غافلگیرانه و با استفاده از حرکات رزمی دفاع شخصی، گروگان گیر خطرناک را زمین گیر کرد و حلقه‌های قانون را بر دستانش گره زد.

با انتقال متهم به کلانتری مشخص شد که جوان خنجر به دست، نه تنها سوابق شرارت، مواد مخدر و سرقت دارد بلکه ۹ سال در زندان تحمل کیفر کرده است و هم اکنون نیز تحت تعقیب پلیس اطلاعات و امنیت خراسان رضوی قرار دارد. ادامه بررسی‌ها بیانگر آن بود که جوان ۲۹ ساله معروف به علی چاقه عاشق دختر دایی اش شده و برای ازدواج با او دست به گروگان گیری وحشتناک زده بود.
دختر ۱۷ ساله که از چنگ گروگان گیر نجات یافته بود، درباره این ماجرا گفت: پدرم فوت کرده است و من با مادرم زندگی می‌کنم. چند روز قبل به خاطر یک موضوع کم اهمیت با مادرم مشاجره کردم و به خانه مادربزرگم رفتم.

علی (متهم) نیز آن جا آمد و به من ابراز علاقه کرد، ولی به او گفتم که خواستگار دارم و می‌خواهم با پسر دیگری ازدواج کنم! بعد از این ماجرا، زمانی که به خانه خودمان بازگشتم او هم در حالی که شمشیر (خنجر) در دست داشت وارد خانه شد و تهدید کرد که نمی‌گذارد جز او با کس دیگری ازدواج کنم! او خودزنی کرد و لوازم منزلمان را شکست! وحشت سراسر وجودم را فرا گرفته بود که به طرف پنجره دویدم، ولی او با خنجر رسید و مرا تهدید به قتل کرد. من هم از ترس فقط جیغ می‌کشیدم و کمک می‌خواستم تا این که پلیس رسید و مرا نجات داد؛ بنابراین گزارش، با انتقال گروگان گیر به زندان، تحقیقات درباره ابعاد دیگر این ماجرا ادامه دارد.

منبع: روزنامه خراسان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 11
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • BG ۰۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
  6 2
  فیلم هندیه
 • IR ۰۸:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
  10 1
  تگزاسیه مشهد واسه خودش
  • IR ۱۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
   3 1
   اینا همه جا هست اما نمیدونم چرا مشرق فقط از روزنامه خراسان حوادث رو چاپ میکنه
 • IR ۰۸:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
  9 1
  بابا این کثافت هارو اعدام کنید اینا انگل جامعه هستن به چه دردی میخورن آخه
  • ناشناس IR ۱۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
   8 1
   واقعا یک کمپین ملی برای اعدام اراذل و اوباش باید راه اندازی شود وگرنه تا چند سال دیگر کسی جرات ندارد از خانه خارج شود .... کمپین ( اراذل و اوباش را بی ترحم اعدام کنید ) باید در تمام شبکه های اجتماعی شروع شود ...بخدا اینها از داعش بدترند
 • IR ۰۸:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
  5 0
  این حیوان را با این همه پرونده شرارت چند وقت دیگر ازاد میکنند و دوباره شرارت هایش را اغاز میکند راه چاره کجاست ؟ تبعید ؟ زندان بلند مدت ؟ قطع عضو ؟ اعدام ؟ قطعا اگر در جرایم قبلی با این موجود برخورد صحیح میشد نباید تکرار جرایم رخ میداد
 • IR ۰۸:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
  4 0
  عاشق نگو ..دیوانه ی زنجیری!؟انسان شروری که با وجود زندان ادم نمیشودوبلکه عین حیوون درنده وازآدمیت فاصله وخوی درندگی به خود می گیرد فقط انگل آست وسربار جامعه.. که باید فقط یک تیر حرومش کردوشرش راکم کرد..هرچه نسل امثال اینها کم بشه به نفع جامعه ست..که آرامش ملتی را برهم میزنند نه محلی را فقط!؟
 • IR ۱۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
  0 1
  روزنامه خراسان تو گزارش ها چقدر تعریف و تمجید و مبالغه میکنه در مورد روسای کلانتری و نیروی انتظامی و بازپرس ها و.... مگه فیلنامه فیلم هندی نوشتی
 • IR ۱۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
  3 0
  نویسنده اخبار حوادث روزنامه خراسان یک مطلب دو خطی رو انقدر آب میبنده بهش انگار داره رمان مینویسه، "اگرچه تجمع اهالی موجب شده بود تا پلیس شیوه‌های عملیاتی خود را برای رهایی گروگان تغییر دهد، اما هر لحظه تاخیر در عملیات نجات می‌توانست منجر به مرگ دختری شود که از پنجره رو به خیابان ملتمسانه کمک می‌خواست!"... "چند دقیقه بعد سرگرد مهدی کسروی در عملیات تعقیب حضور یافت و فرماندهی عملیات را به عهده گرفت" واقعا من فکر نمی‌کردم سرگرد کسروی این مسئولیت رو به عهده بگیره...
 • IR ۱۳:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
  1 0
  اینقد حوادث و مشکلات مشهد رو سیاه نمایی و بزرگنمایی نکنید از این چیزها در بسیاری از شهرها و مناطق دیگه هم هست
 • IR ۱۵:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
  3 0
  تو رو خدا اینا رو اعدام کنید چون بجز شر چیزی نیستن در جامعه...از طرفی مصرف همه چیز رو این چنین اشغالایی میرن بالا از جمله اکسیژن حیفه که یه پلشت و و بدرد نخور اینقد هزینه بذاره رو دست نیروانتظامی و دولت

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس