مصطفی ادیب

سفارش نجیب میقاتی به ادیب: دولت جدید لبنان از جوانان متخصص تشکیل شود

به گزارش مشرق، «مصطفی ادیب» مامور تشکیل کابینه لبنان امروز بعد از ظهر دیدارهای پروتکلی خود با نخست وزیران سابق این کشور در راستای رایزنی‌ها برای تشکیل کابینه را با دیدار با نجیب میقاتی( نخست وزیر سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴) آغاز کرد.

مصطفی ادیب در رایزنی‌های پارلمانی امروز ۹۰ رأی به دست آورد و از سوی رئیس‌جمهور لبنان مأمور تشکیل کابینه جدید این کشور شد.

بیشتر بخوانید:

مصطفی ادیب نخست وزیر جدید لبنان کیست و تا تشکیل کابینه چه مسیری پیش‌رو دارد؟ +عکس

به گزارش پایگاه خبری لبنان ۲۴، میقاتی پس از دیدار با ادیب گفت: «ما بار دیگر به مامور تشکیل کابینه خوش آمد می‌گوییم و برایش آرزوی موفقیت داریم. ما به کار و تلاش مضاعف نیاز داریم، مجالی برای از دست دادن وقت نیست، زیرا مشکلات و چالش‌ها بسیار بزرگ هستند.»

او با اشاره به اینکه ادیب خسارات ناشی از انفجار لبنان را پس از بازدید امروز خود از بندر بیروت تشریح کرده است، گفت: ما امروز در برابر چالش‌های بسیار بزرگی قرار داریم که نخستین آن پس از تشکیل کابینه، بازگشتن مردم آسیب دیده از انفجار به خانه‌هایشان است.

او با شرح کمک‌های بزرگی که در حال حاضر به لبنان از سوی کشورهای مختلف شده  است، گفت که این کمک‌ها چه از سوی نهادها و جمعیت‌ها و چه از سوی کشورها به لبنان شده باشد همگی به مامور تشکیل کابینه لبنان اعلام خواهد شد.

میقاتی با بیان اینکه نظر خود را درباره تشکیل کابینه به ادیب داده است، گفت: «به نظر من دولت باید پس از رایزنی‌های روز چهارشنبه پیش رو با فراکسیون‌های سیاسی فورا تشکیل شود و مرکب از جوانانی متخصص نظیر شخص خود دکتر ادیب باشد و اینکه ما او را برای نخست وزیری برگزیدیم برای این بود که ساختار کابینه مرکب از افرادی متخصص باشد که هر کدام در حوزه تخصص خود فعالیت می‌کنند و امیدواریم که این درخواست محقق شود و چهره ادیب برای لبنان خیر باشد».

مامور تشکیل کابینه لبنان پس از دیدار با میقاتی به ملاقات سعد الحریری یکی دیگر از نخست وزیران اسبق این کشور رفت.

ادیب که دکترای حقوق و علوم سیاسی دارد، از سال ۲۰۱۳ سفیر لبنان در آلمان است.

فراکسیون حزب‌الله و فراکسیون «المستقبل» از جمله طرف‌هایی بودند که در رایزنی‌های امروز، مصطفی ادیب را به عنوان نامزد خود معرفی کردند. به گفته رسانه‌های لبنانی، ادیب نزدیک به نجیب میقاتی است، اما وابستگی سیاسی به حزب خاصی ندارد اگرچه از جریان سُنی در لبنان و نخست‌وزیران سابق این کشور دور نیست.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس