ترامپ در نشست مجمع ملی حزب جمهوریخواه

یک شبکه خبری آمریکایی به بررسی آخرین شب نشست مجمع حزب جمهوریخواه و نکات مهم مطرح شده در آن پرداخته است.

به گزارش مشرق، به نقل از سی ان ان، شب پایانی نشست مجمع ملی حزب جمهوریخواه در شرایطی برگزار شد که اهداف اصلی سخنرانان بیش از پیش برای افکار عمومی روشن شده است: جذب مجدد حمایت زنان، بی توجهی مشهود به بحران ویروس کرونا و متقاعد کردن مردم آمریکا نسبت به این مساله که رئیس جمهور، نژادپرست نیست.

بیشتر بخوانید:

ترامپ رسماََ نامزدی حزب جمهوری‌خواه را پذیرفت

بر اساس این گزارش، گرچه ترامپ و متحدان و همفکرانش در کاخ سفید تلاش زیادی کرده اند تا محورهای اصلی سخنرانی های خود در این مجمع را حول محور این سه هدف اصلی قرار دهند ولی بیرون از کاخ سفید، وضعیت کاملا متفاوت است. تجمعات انتخاباتی که ترامپ تشکیل می دهد، تقریبا در هیچ جای دیگری امکان پذیر نیست، آن هم با توجه به بحران شیوع ویروس کرونا. پیام های توهین آمیز وی در توئیتر تاحد زیادی نشان می دهد اظهارات وی با این پیام ها بعضا در تضاد و تناقض است به خصوص موضع وی درباره نژادپرستی و اعتراضات اخیر در سراسر آمریکا.

بیشتر بخوانید:

کرونا و سورپرایزهای ترامپ

با این حال ترامپ و متحدانش باز هم از بینندگان می خواهند تا به چیزی که آنها می گویند اعتقاد و باور داشته باشند نه چیزی که خودشان در واقعیت با آن زندگی می کنند.

ترامپ مدعی شده است که تلاش های وی برای مقابله با ویروس کرونا مبتنی بر علم، حقایق و آمارها است، بر خلاف مثال های زیادی که وی عملکرد کاملا متناقضی داشته است از جمله عدم استفاده از ماسک در تجمعات و سخنرانی هایی که شرکت می کند.

وی مدعی است که تلاش های زیادی نسبت به روسای جمهور قبلی آمریکا برای بهبود وضعیت جامعه سیاهپوستان انجام داده است ولی حتی حاضر نشده است با مسائلی از جمله نژادپرستی سیستماتیک در آمریکا مقابله کند.

شب پایانی نشست مجمع ملی حزب جمهوریخواه در حالی برگزار شد که ترامپ نتوانست اختلاف موجود در نظرسنجی های منتشر شده را با جو بایدن کاهش دهد. عملکرد ضعیف دولت ترامپ در مقابله با شیوع ویروس کرونا یکی از مهمترین علل عقب ماندن وی در نظرسنجی هاست.

بیشتر بخوانید:

سورپرایز انتخاباتی ترامپ چیست؟

بسیاری از سخنرانان در نشست مجمع حزب جمهوریخواه به گونه ای در این رویداد حاضر شدند که گویی بحران کرونا وجود ندارد. بسیاری از شرکت کنندگان نیز بدون استفاده از ماسک، فاصله اجتماعی را نیز رعایت نکرده اند.

بی شک شیوع ویروس کرونا هنوز تمام نشده و در ۳ روز نخست برگزاری مجمع حزب جمهوریخواه بیش از ۳۲۰۰ آمریکایی دیگر نیز جان خود را بر اثر ابتلا به این ویروس از دست داده اند که تعداد این قربانی ها بیشتر از کشته شدگان حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ است.

سخنرانان این مراسم تنها اقدام به محکوم کردن اعتراضات خشونت آمیز در شهرهای مختلف کردند ولی هیچ اشاره ای به تیراندازی نژادپرستانه به یاکوب بلیک شهروند سیاهپوست در شهر کنوشا نداشتند.

راهبرد اصلی ترامپ و مشاوران و دستیارانش در رقابت های انتخاباتی، تخریب نامزد رقیب با روش های مختلف بوده است. این راهبرد تاکنون برای بسیاری از رای دهندگان نخ نما شده است. وی در تازه ترین اظهاراتش، بایدن را اسب تروجان سوسیالیسم ارزیابی کرده است، دقیقا مثل برنی سندرز.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس