مسئول حماس: توافق امارات، نابودی «اسرائیل» را به تعویق نمی‌اندازد

باسم نعیم» وزیر اسبق بهداشت فلسطین تأکید کرد که امارات از رهگذر توافق عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی تمامی تابوهای جهان عرب درباره مسئله فلسطین را در هم شکست.

به گزارش مشرق، نعیم که عضو دفتر روابط بین‌الملل جنبش حماس فلسطین است، تأکید کرد، علنی کردن این توافق، «غافلگیر کننده نبود، ولی از نظر فرم و زمان، وقیحانه بود».

بیشتر بخوانید:

مخالفت اسرائیل با فروش جنگنده‌های اف-35 به امارات

وی با انتشار یادداشتی در شبکه خبری الجزیره، تصریح کرد، هر کس طی سالهای گذشته پیگیر اخبار عادی‌سازی روابط باشد، به خوبی شاهد تلاش کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به ویژه امارات خواهد بود.

این مسئول فلسطینی ادامه داد، امارات در سالهای اخیر، همه ارزشهای ملی، مذهبی و تاریخی منطقه را کنار گذاشته است تا از این طریق بتواند در نقشه بین‌الملل جایگاهی پیدا کند، هر چند که این مسئله علیه ملتهای منطقه و آینده آنان باشد.

نعیم بر این باور است، حکام امارات نمی‌دانند که در بخش اشتباه تاریخ ایستاده‌اند و اینکه چنین تلاشهای مذبوحانه‌ای برای طولانی کردن عمر رژیم صهیونیستی، به شکست منتهی خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد، کشورهایی که در پی عادی‌سازی روابط هستند، هر اندازه تلاش و هزینه کنند، نخواهند توانست قطب‌نمای منطقه را نسبت به دشمن اصلی که همان رژیم صهیونیستی است، تغییر دهند.

این مسئول حماس ضمن انتقاد از حضور علنی امارات در زمان اعلام طرح صلح تحمیلی آمریکا موسوم به «معامله قرن»، تأکید کرد، اجرای این طرح به معنای نابودی آرمان فلسطین و پایان بخشیدن به هر فرصت واقعی برای تشکیل کشور فلسطین به پایتختی قدس است.

نعیم در پایان از حاکمان امارت خواست که تاریخ مطالعه کنند و بدانند که استعمارگران بسیاری، آمدند و رفتند، ولی در فلسطین، هیچ کس جز ساکنان اصلی آن، جایی ندارد و دشمن صهیونیست نیز دیر یا زود نابود خواهد شد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس