کد خبر 1106982
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۷
.

شهردار تهران با زهره الهیان نماینده مردم تهران و سرهنگ حسنوند رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر دیدار کرد.

به گزارش مشرق؛ در این دیدار سرهنگ حسوند از اقدامات ناجا در پیشگیری، مبارزه و برخورد با تولید، توزیع و مصرف کنندگان مواد مخدر گفت و اعلام امادگی کرد که به مدیران محلات درخصوص معضلات مصرف مواد مخدر و تقاضای استفاده از تبلیغات شهری برای آگاهی شهروندان بویژه خانواده‌های فرزندار دار برای جلوگیری از اعتیاد به این مواد خانمان سوز آموزش دهند.

وی اعلام کرد:ناجا علاوه بر جمع آوری متجاهرین اقدام به آموزش و کارآفرینی برای این قشر نمونده است.
 
همچنین در ادامه محمد صائبی مشاور اجتماعی اللهیان از نتیجه بررسی کارگروه اجتماعی در خصوص میزان مشارکت و ضعف و قدرت دستگاه‌های متولی، عدم تعیین تکلیف گروه‌های هدف خاص معتاد که شامل پذیرش در مکان‌های عمومی پذیرش نمی‌شوند خبر داد و افزود: نظارت و ساماندهی بیشتر سمن‌های خدمات ده در سطح شهر تهران، لزوم ایجاد کمپ‌های تخصصی نگه داری از معتادین و غیر معتادین، راه اندازی داشپورت مدیریتی هماهنگ برای کلیه دستگاه‌های خدمات ده برای رصد به روز خدمات، تذکر و برخورد جدی به صاحبان املاکی که منزل خود بصورت آلونک‌های کوچک اجاره به تولیدو مصرف کنندگان موارد مخدر داده اند، باید اجرا شود.
وی عنوان کرد: باید از از فرمانداری، شهرداری و ناجا جهت جمع آوری معتادین متجاهری که به خاطر کرونا مدتی در کمپ‌ها پذیرش نشده بودند تشکر کرد.

در ادامه این دیدار زهره الهیان از لزوم آگاهی بخشی مناسب به شهروندان خبر داد و گفت:سمن‌ها از لحاظ خدمات باید ساماندهی شوند همچنین پیگیری تعهدات انجام نشده شهرداری در فرحزاد در خصوص خدمات اموزشی سمن‌ها در این حوزه
بایدصصورت گیرد.

وی با اشاره استفاده از ظرفیت سرای محلات برای اگاهی بخشی مناسب به خانواده‌ها بیان کرد: نگاه کاربردی و اجرایی مجلس، مخصوصا نمایندگان تهران به معضلات اجتماعی شهرتهران و حمایت از پیشنهادهای اجرایی بعنوان ارائه به مجلس جهت تصویب باید شکل بگیرد و لازم است حضور در مراکز معظل دار باحضور تماس دستگاه‌های ذی نفع و حل مشکلات پیگیری شود البته پیشنهاد ساخت فضا در مناطق آسیب پذیر برای متمرکز شدن افراد در ان محیط نیز جزو دستور کار است.

در پایان جلسه حناچی شهردار تهران با اشاره به مدیریت ابر شهری مثل تهران نیاز به همکاری و همدلی همه دستگاه‌ها دارد
گفت: شهرداری تهران فراتر از وظایف خود اقدام به خدمات دهی به این افراد نموده است و آماده تصمیم گیری مناسب باحضور نمایندگان تهران، شورای شهرتهران هستیم همچنین فضای شهری برای آگاه سازی و اموزش برای شهروندان با همکاری ناجا آماده است.
وی افزود:سرای محلات ظرفیت مناسبی برای آموزش‌های شهروندی در این خصوص می‌باشد و ظرفیت فضای مجازی با توجه به کرونا در شهرداری می‌تواند به کمک این اگاه سازی‌ها برای شهروندان بیاید.

در این جلسه پروانه مافی مشاور شهردار تهران در امور مجلس از برقراری تعامل مناسب شهرداری با مجلس برای تصویب و اجرای قوانین مطالبی ارائه کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس