محدودیت‌های کرونا، مرگ هزاران بیمار دیگر را در انگلیس رقم زده است

طبق آماری که دولت انگلیس ارائه کرده، محدودیت‌های اعمال شده در این کشور برای جلوگیری از شیوع کرونا تا ماه مه یعنی زمان اوج همه‌گیری در این کشور، مرگ بسیاری را به دلیل محروم شدن از مداوای پزشکی رقم زده است.

به گزارش مشرق، روزنامه انگلیسی «تلگراف» بر اساس داده‌های گروه مشاوره علمی دولت انگلیس در خصوص موارد اضطراری، گزارش داد محدودیت‌های اعمال شده در این کشور برای جلوگیری از شیوع کرونا تا ماه مه باعث مرگ ۱۶ هزار نفر شده است.

بنابر این گزارش، این مرگ‌ها به دلیل تحت درمان قرار نگرفتن رقم خورده، از جمله ۶ هزار نفری که از ترس مبتلا شدن به ویروس کرونا از مراجعه به بخش اورژانس و استفاده از خدمات آن امتناع کردند و در نتیجه جان خود را از دست دادند.

بیشتر بخوانید:

طبق گزارش «اسپوتنیک»، شعار «در خانه بمان، از سرویس سلامت همگانی محافظت کن، جان‌ها را نجات بده» باعث شده بیماران از حضور در بخش اورژانس خودداری کنند. بنابر این گزارش در همین دوره زمانی، ۲۵ هزار نفر در نتیجه مستقیم ابتلا به «کووید-۱۹» جان خود را از دست دادند.

اطلاعات وزارت بهداشت، دفتر آمار ملی و وزارت کشور انگلیس همچنین نشان داده ۱۰ هزار نفر دیگر هم در خانه‌های نگهداری از بیماران و افراد خاص، بعد از مرخص شدن از بیمارستان در دوران اوج کرونا در انگلیس جان خود را از دست دادند.

بر اساس این آمار، همچنین جان ۲۶ هزار نفر دیگر در ماه‌های پیش‌رو به دلیل محدودیت‌های اعمال شده در معرض خطر قرار دارد.

طبق آخرین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، تاکنون ۴۶ هزار و ۵۹۶ مرگ در بریتانیا بر اثر کرونا به ثبت رسیده است. اغلب این تلفات از ماه مارس تا مه زمانی که کرونا در بریتانیا اوج گرفته بود، ثبت شده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس