رهبر انقلاب

رهبر معظّم انقلاب فرمودند:‌ تحریم‌های آمریکا در ظاهر علیه نظام جمهوری اسلامی است اما در حقیقت علیه ملت ایران و یک جنایت است.

به گزارش مشرق، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در خجسته عید قربان در سخنرانی زنده تلویزیونی، ملت شریف ایران را به حضور پر نشاط و گسترده‌تر در مسابقه معنوی «کمک مؤمنانه به قشرهای آسیب دیده و یاری مجاهدان سلامت» فراخواندند و با تشریح اهداف کوتاه‌مدت، میان‌مدت و درازمدت امریکا در جنایت تحریم ملت ایران تأکید کردند: دشمن به موازات جریان تحریم، جریان تحریف حقایق را هم دنبال می کند اما به فضل الهی و با هوشیاری، زیرکی و شناخت عمیق ملت ایران از امریکا به هیچ کدام از اهدافش نرسیده و نخواهد رسید و ایران عزیز با صبر و ثبات، تلاش بیشتر مسئولان برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت های داخلی به راه روشن خود ادامه خواهد داد.


ایشان درباره عزاداری ماه محرم نیز تأکید کردند: همه سوگواران حسینی، هیأتها و مداحان موظفند به هرچه ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام می‌کند، عمل کنند زیرا موضوع بسیار مهم است.

رهبر انقلاب با تبریک عید سعید قربان به ملت عزیز ایران، مسلمانان جهان و پیروان ادیان ابراهیمی، دهه اول ذیحجه را دهه خاطرات پر شکوه و هدایتگر و دهه تضرع و توسل خواندند و افزودند: دهه دوم این ماه پر برکت، با توجه به عید سعید غدیر دهه ولایت است که این موضوع از همه احکام الهی جایگاه برتری دارد چرا که ولایت تضمین کننده اجرای همه احکام الهی است.


ایشان افزودند: دهه سوم ذیحجه نیز با مناسبت‌هایی از جمله مباهله، دهه مهمی است که امیدواریم ملت دهه اول را به مبارکی و دو دهه بعد را آنچنان که موجب رضای الهی و خوشبختی ملت است، سپری کنند.


حضرت آیت الله خامنه ای دیدارهای مردمی را از دلخوشی ها و دلبستگی های پرجاذبه خود خواندند و خاطرنشان کردند: این دشمن حقیر اما بسیار خطیر یعنی کرونا این دلخوشی را نیز سلب کرده است.


ایشان در همین زمینه افزودند: قرار بود این دیدار به صورت تصویری با خدمتگزاران عرصه سلامت و کمک مؤمنانه انجام شود اما چون ستاد ملی مبارزه با کرونا گفته اجتماع بیش از ده نفر ممنوع است، متأسفانه این دیدار تصویری هم ممکن نشد.


ایشان ایثارگری را از خصوصیات بارز ملت ایران برشمردند و افزودند: امروز نیز که مجموعه‌های درمانی اعم از پزشکان، پرستاران و دیگر عوامل، با تمام وجود در خدمت بیماران کرونا هستند لازم است داوطلبان در کارهای غیرتخصصی و عمومی به یاری آنان بشتابند.


رهبر انقلاب با اشاره به آسیب دیدن اقتصادی اغلب مردم در دوران کرونا افزودند: البته در این میان عده ای دچار آسیب ها و مشکلات جدی شده اند که باید با گسترش نهضت کمک مؤمنانه مردمی، به کمک این قشرها شتافت.


حضرت آیت الله خامنه ای با استناد به آیات قرآنی، مردم را به حضور پرنشاط و فعال‌تر در این مسابقه معنوی دعوت کردند و افزودند: سبقت در کار خیر از دستورات مؤکد و مکرر الهی در قرآن مجید است و موجب شوق و انگیزه دیگران به کارهای خیر نیز می شود.


رهبر انقلاب اینگونه کارها را معنای واقعی انقلابی‌گری خواند و افزودند: اطعام ماه‌محرم نیز می‌تواند با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی به شکل کمک مؤمنانه به دست خانواده‌ها برسد.


حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به تلاشهای جدی علمی در کشور برای شناخت ویروس کرونا و راههای مقابله و درمان آن افزودند: اینگونه تلاش ها در همه ابعاد باید گسترش یابد.


رهبر انقلاب در بخش دوم سخنانشان، تحریم‌های امریکا را جنایتی بزرگ علیه ملت ایران برشمردند و افزودند: دشمن خبیث از این تحریم‌ها که همه ملت را نشانه گرفته اهداف مختلفی دارد.


ایشان «خسته کردن و به ستوه آوردن ملت» را هدف کوتاه‌مدت تحریم‌ها برشمردند و گفتند: دشمن می خواهد مردم را آشفته کند تا در خیابانها در مقابل حکومت بایستند به همین علت مدام از تابستان داغ سخن گفته و می گوید اما اکنون خودشان به تابستان داغ مبتلا شده اند.


«ایجاد محدودیت و جلوگیری از پیشرفت کشور بخصوص در بعد علمی» هدف میان مدت امریکایی‌هاست که رهبر انقلاب با تبیین آن گفتند: دشمن در درازمدت هم دنبال به ورشکستگی کشاندن و فروپاشی اقتصادی ایران است چرا که در آن صورت، ادامه حیات برای یک کشور، امکان پذیر نخواهد بود.


حضرت آیت الله خامنه ای «قطع رابطه جمهوری اسلامی با مراکز و جریانهای مقاومت در منطقه» را هدف جنبی امریکایی‌ها از تحریم ایران دانستند و در جمع بندی این بخش از سخنانشان گفتند: به فضل الهی و با هوشیاری ملت، دشمن در تحقق همه این اهداف ناکام مانده و به قول ما ایرانی‌ها شتر در خواب بیند پنبه دانه!


رهبر انقلاب افزودند: البته کشور دچار مشکلاتی است که بخشی از آن به تحریم‌ها، بخشی به ضعف‌ها و مدیریت‌ها و بخشی هم به کرونا باز می گردد اما همانگونه که شماری از اندیشمندان و فعالان غربی هم به صراحت اعتراف می کنند دشمن با همه شدت عمل خود نتوانسته به اهداف خود در جنایت تحریم دست یابد.


رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه به موازات جریان تحریم، یک جریان «تحریف حقایق» و واژگون نشان دادن واقعیات هم وجود دارد، گفتند: هدف این جریان، ضربه زدن به روحیه مردم و دادن آدرس غلط درباره علاج تحریم است.


حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به سخنان مداوم مقام‌های آمریکایی و تبلیغات گسترده رسانه‌های وابسته به آنها برای واژگون نشان دادن واقعیات ایران افزودند: هدف دشمن، گرفتن نشاط و امید از ملت بویژه جوانان است تا اینگونه القا کنند که کشور به بن بست رسیده و امکان حل مشکلات وجود ندارد.


ایشان تحریف واقعیات را خط ثابت تبلیغاتی رسانه های غربی در طول چهل و یک سال گذشته خواندند و خاطر نشان کردند: در این خط تبلیغاتی، نقاط قوت به‌طور کلی انکار و یا در مورد آن سکوت می شود اما اگر نقطه ضعفی باشد، دهها و حتی صدها برابر بزرگنمایی می شود.


رهبر انقلاب اسلامی درخصوص آدرس غلط دادن برای رفع تحریم‌ها نیز گفتند: در این خط تبلیغاتی گفته می‌شود اگر می‌خواهید تحریم‌ها برطرف شود، کوتاه بیایید و ایستادگی نکنید و متأسفانه برخی در داخل هم این آدرس غلط را تکرار می کنند اما این خط بر روی اکثریت ملت ایران با شناختی که از دشمن و غرض ورزی او دارند ، مؤثر نیست.


حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه جریان تحریف واقعیات به مقاصد خود نرسیده است، خاطر نشان کردند: اگر جریان تحریف شکست بخورد، قطعاً جریان تحریم هم شکست خواهد خورد، زیرا عرصه کنونی، میدان جنگ اراده ها است و اگر اراده ملت ایران مستحکم باقی بماند، بر اراده دشمن غلبه خواهد کرد.


نکته دیگری که رهبر انقلاب اسلامی به آن اشاره کردند، استفاده ملت زیرک ایران از تحریم برای شکوفایی علمی کشور بود.


حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: با اینکه تحریم یک جنایت بزرگ است اما مردم بویژه جوانان، مسئولان، دانشمندان و فعالان سیاسی از این موضوع برای افزایش اتکاء به نفس ملی استفاده کردند.


رهبر انقلاب اسلامی در همین زمینه افزودند: تولید جت آموزشی و قطعات حساس و ظریف، راه اندازی چند هزار شرکت دانش بنیان، ساخت پالایشگاه ستاره خلیج فارس به دست سپاه، اقدامات بزرگ در پارس جنوبی، طرح های وزارت نیرو در زمینه آب و برق، طرح های وزارت راه و تولیدات شگفت انگیز دفاعی، همه در دوران تحریم انجام شده است.


حضرت ایت الله خامنه ای یکی دیگر از آثار دوران تحریم را تمرین جداسازی اقتصاد کشور از نفت برشمردند و گفتند: به علت آنکه نفت کشور کمتر فروش می رود، جداسازی اقتصاد از نفت خام به‌طور طبیعی درحال روی دادن است که این موضوع باید با پیگیری دولت و مجلس به سرانجام برسد.


رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به این سؤال مهم که «آیا تحریم ها قابل علاج است؟» گفتند: تحریم ها قطعاً قابل علاج است اما علاج آن، عقب نشینی و کوتاه آمدن در مقابل امریکا نیست زیرا عقب نشینی موجب پیشروی متجاوز می شود.


ایشان افزودند: خواسته امروز آمریکا از ایران، کنار گذاشتن  کاملِ صنعت هسته ای، کاهش بسیار شدید توان دفاعی و رها کردن اقتدار منطقه ای است اما پذیرفتن این خواسته‌ها قطعا موجب عقب‌نشینی آمریکا نخواهد شد و هیچ عقلی نیز حکم نمی کند که برای توقف متجاوز، خواسته های او را اجابت کنیم.


رهبر انقلاب اسلامی با اظهار تأسف از  تکرار حرف های دشمن مبنی بر فایده نداشتن صنعت هسته ای از زبان عده ای در داخل گفتند:  صنعت هسته ای نیاز قطعی فردای کشور برای تولید برق است و امروز باید به فکر فردا باشیم.


حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه با وجود خسارات فراوان برجام، اصل صنعت هسته ای حفظ شده است، درخصوص ادعای آمریکایی‌ها برای مذاکره با ایران، خاطر نشان کردند: من علت مذاکره نکردن با امریکایی‌ها را بارها گفته ام اما برخی یا متوجه نمی شوند و یا وانمود می کنند که متوجه نشده اند.


ایشان تأکید کردند: هدف اصلی امریکایی‌ها از ادعای مذاکره، گرفتن توانایی های حیاتی ملت ایران است. البته رییس جمهور فعلی امریکا هم به‌دنبال برخی منافع شخصی و انتخاباتی است همچون استفاده تبلیغاتی از مذاکره با کره شمالی.


ایشان با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران با همه کشورها به جز آمریکا و رژیم جعلی صهیونیستی مذاکره می کند، افزودند: علاج تحریم‌ها، عقب نشینی و مذاکره با دشمن نیست بلکه علاج واقعی آن، تکیه بر توانایی های ملی، وارد کردن  جوانان به میدان و احیای ظرفیت های فراوان کشور، و در یک کلام عمل به ارکان اقتصاد مقاومتی  یعنی درون زایی و برون گرایی است.


رهبر انقلاب اسلامی تاکید کردند: ما امکانات و توانایی های داخلی و ظرفیت های بین المللی فراوان داریم که باید با مدیریت جهادی و تدبیر واقعی، به فعلیت در بیایند.
حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران دوستان مؤثری در دنیا دارد اما تکیه واقعی نظام اسلامی به خدا و مردم است، گفتند: تکیه بر امکانات و استقلال داخلی، هم دشمنان خارجی و هم بدخواهان داخلی دارد. آن کسی که برای منافع خودش حاضر است کالایی را که در داخل تولید می شود، از خارج وارد کند، در واقع خیانت می کند و با وجود تأکیدهای مکرری که شده است اما همچنان واردات کالاهایی که در داخل تولید می شوند، ادامه دارد.


آخرین نکته ای که رهبر انقلاب اسلامی درخصوص تحریم ها گفتند «دل نبستن به وعده های توخالیِ دیگران» بود.


حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: در سال ۹۷ و بعد از خروج آمریکا از برجام، متاسفانه کشور ماهها معطل وعده های اروپایی ها باقی ماند و اقتصاد کشور شرطی شد در حالیکه معطل کردن اقتصاد به وعده های دیگران، بسیار مضر است.


ایشان افزودند: اروپایی ها هیچ کاری برای مقابله با تحریم های آمریکا نکردند و آنچه که به نام اینستکس نیز مطرح کردند، بازیچه‌ای بود که محقق نشد.


رهبر انقلاب اسلامی در جع بندی این بخش از سخنان خود تاکید کردند: علاج تحریم ها فعال کردن ظرفیت های داخلی است که نیازمند مجاهدت است.


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنانشان با اشاره به گرانی‌ها و مشکلات جدی خانوارها در تأمین معیشت، گفتند: کارهای لازم برای رفع این مشکلات را در جلسات خصوصی با مسئولان از جمله آقای رئیس‌جمهور مطرح کرده‌ایم و باز هم به دستگاههای مسئول تأکید می‌کنیم.


رهبر انقلاب اسلامی مسئله فوری در بخش اقتصاد را «مهار نوسان قیمتها، ایجاد ثبات در بازار و حفظ ارزش پولی ملی» دانستند و افزودند: این حالتِ هر روز یک قیمت برای اجناس و افسار پاره کردن قیمت ارز برای کشور مضرّ است و افراد آشنا به مدیریتهای اجرایی معتقدند که این مسئله با برخورد دستگاههای اجرایی و در مواردی دستگاه قضایی قابل مهار است.


ایشان افزودند: در قضیه ارز، بانک مرکزی تلاشهای زیادی انجام می‌دهد که ان‌شاءالله موفق خواهد شد البته گزارش‌های مطمئنی وجود دارد که دلایل سیاسی، امنیتی در افزایش قیمت ارز بیش از دلایل اقتصادی مؤثر است که در این صورت باید با کسانی که به این آتش دامن می‌زنند، جداً مقابله شود.


حضرت آیت الله خامنه‌ای مسئله «هدایت نقدینگی به سمت تولید» و همچنین «رفع موانع جهش تولید» را از دیگر اولویتهای اقتصاد کشور خواندند و گفتند: عده‌ای از کارشناسان پیشنهاد کرده‌اند رؤسای سه قوه کارگروهی را برای شناسایی و رفع موانع تولید تعیین کنند.


رهبر انقلاب اسلامی اصلاحات اساسی در اقتصاد کشور را «اصلاح ساختار بودجه»، «اصلاح نظام بانکی»، «ارتقاء سرمایه‌گذاری و اشتغال» و «بهبود محیط کسب و کار» برشمردند و گفتند: این موارد دو سال قبل و همزمان با تشکیل جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی به سران قوا ابلاغ شد که البته با وجود تلاشها پیشرفت قابل توجهی نداشته است البته مهم این است که ما می‌دانیم چه می‌خواهیم و به دنبال چه برنامه‌ای هستیم.


ایشان، «صبر» و «ثبات» را دو نیاز اساسی برای آینده کشور دانستند و با تأکید بر اینکه بر اثر ایمان مذهبی و اعتماد مردم به نظام، ثبات ملت خوب است، افزودند: مسئولین هم باید با کار جهادی، صبر و ثبات خود را نشان دهند و از تردید و نگرانی‌های مضرّ اجتناب کنند.


حضرت آیت الله خامنه‌ای، مشکلات دشمن اصلی یعنی آمریکا را بسیار بزرگ و غیرقابل مقایسه با مشکلات ایران خواندند و با برشمردن مصادیقی از مشکلاتِ امروز آمریکا مثل فاصله طبقاتی عجیب، تبعیض نژادی، مشکلات اقتصادی و بیکاری‌های گسترده، مشکلات مدیریتی در قضیه کرونا و مدیریت اجتماعی ضعیف که منجر به بی‌رحمی‌ و قتل و شکنجه به دست پلیس آمریکا می‌شود، گفتند: امروز آمریکا در سطح دنیا منفور و منزوی است.


ایشان تأکید کردند: حوادث جاری آمریکا آتش زیر خاکستری است که شعله‌ور شده و اگرچه آن را سرکوب کنند اما دوباره شعله‌ور می‌شود و نظام کنونی آمریکا را از بین می‌برد چرا که فلسفه سیاسی و اقتصادی این نظام غلط و محکوم به نابودی است.


رهبر انقلاب اسلامی سخنان مکرر مقام‌های آمریکایی علیه ایران را نشان‌دهنده سردرگمی آنها دانستند و افزودند: مدیریت آمریکا دچار سرگیجه و آشفتگی است. آمریکایی‌ها به دنبال پیدا کردن دشمن هستند بنابراین گاهی از ایران اسم می‌برند و گاهی از روسیه و چین، اما امروز رژیم آمریکا دشمنی بزرگ‌تر از ملت خود ندارد و همین دشمن آن رژیم را به زانو درخواهد آورد.


حضرت آیت الله خامنه‌ای با تأکید مجدد بر صبر، ثبات و کار جهادی افزودند: دولت در اواخر دوران مسئولیت خود قرار دارد البته در طول این ۷ سال هر چه توانستند تلاش کردند و در برخی بخشهای دولت نیز واقعاً کارهای خوبی انجام گرفت، پس از این دولت هم، دولت تازه‌نفسی خواهد آمد که کارها را با جدیت بیشتر دنبال کند.
رهبر انقلاب اسلامی در پایان سخنانشان به مسئله عزاداری در محرم اشاره و تأکید کردند: در عزاردای‌ها معیار آن چیزی است که ستاد ملی کرونا اعلام می‌کند. بنده هر چه آنها لازم بدانند مراعات خواهم کرد. توصیه و تأکید من به همه عزاداران، هیئات، منبری‌ها و مداحان نیز این است که ضوابط ستاد ملی کرونا باید رعایت شود، چرا که اگر همین مقدار مراقبت و کنترل هم سست شود، فاجعه‌ای بزرگ پدید خواهد آمد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 50
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 48
 • IR ۱۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
  65 47
  جانمان فدای رهبر عزیزمان امام خامنه ای.
  • مهندس نفت IR ۱۳:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
   10 20
   درخت سیب و گلابی، مهمتر از فتح خرمشهر، اسپری ضدجنگ! و از همه مهمتر تصمیم نظااااااااااااام ...... همه اینا رو خدا آورد. الان که زیرش زاییدیم میگوییم تصمیم نظام بوده
  • IR ۱۳:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
   40 30
   فدای تو رهبر عزیزم. به خدا سید علی پیروزه
  • IR ۱۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
   29 34
   قربونت برم رهبر عزیزم چقدر خوشگلتر شدی. ماشاءالله. لا حول و لا قوه الا بالله العلی العظیم
  • IR ۱۳:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
   52 32
   رهبر عزیزم قربون حرفات برم. دیدین رهبر فرمودن در برجام خسارت های فراوانی به ما وارد شد. لعنت خدا بر برجامیان. لعنت بر دولت بنفش که این همه خسارت به مملکت زدن. از طرف دیگر رهبر فرمودن افزایش دلار دلایل امنیتی و سیاسی داره و عده ای عمدا دارن قیمت رو بالا میبرن. لعنت بر پیاده نظام دشمن. ولی به قول رهبر عزیزم شتر در خواب بیند پنبه دانه. یا حق
  • IR ۱۴:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
   47 18
   روحانی باید در مورد افزایش روز افزون نرخ ارز و سکه پاسخگو باشد.
  • IR ۱۵:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
   28 23
   روحانی باید درباره همه کمبودهاو کم‌کاری ها وتعلل ها پاسخگو باشد.!!!
  • کریم IR ۱۸:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
   6 6
   احمدی نژاد نباید پاسخو باشه؟
  • IR ۲۱:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
   7 4
   در جواب آقا کریم : نه! سوال بعدی!!
  • DE ۲۳:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
   2 3
   54: 13 ، کج سلیقه !
  • IR ۱۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
   3 4
   ماشاالله و لاحول و لاقوة الا بالله العلی العظیم.
 • IR ۱۲:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
  66 41
  جانمان فدای رهبر عزیزمان امام خامنه ای.
 • IR ۱۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
  34 25
  جنگ وتحریم را ایرانی ها با پیروزی پشت سر خواهند گذاشت. درود بر ایران و ایرانی
 • IR ۱۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
  38 32
  رهبرهم تلاش خوبی میکنند اما دولتی ها و مدیران کم توجهی میکنند
 • IR ۱۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
  31 15
  دشمنان داخلی وخارجی متحد هستند اما ما هم باید متحد شویم برای حل مشکلات و مبارزه با فساد و کار و تلاش
 • IR ۱۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
  13 20
  بالاخره دشمنان داخلی وخارجی،عایرغم اینکه با اطاله وفرسایش توانستند هزینه های هنگفت جانی ومالی به گردن ایران وایرانی بیاندازندر هبر را مجبورنردند که دنبال راههای دیگر بجز جنگ مستقیم باشد
 • IR ۱۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
  21 9
  برای بهبودی فضای کسب و کار باید یک گروه از سه قوه تشکیل شود و جدی کار کنند
  • IR ۱۸:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
   6 4
   رسیدن به امنیت اقتصادی و اقصاد مقاوم و پویا نیاز به قوه قضایی مستقل، دولت دلسوز، مجلس غیر فرمایشی و از همه مهتر قطع ید نظامیان در اقتصاد دارد
 • IR ۱۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
  27 15
  فرهنگ شهادت،جهاد و تلاش و روحیه عالی داشتن نیاز اصلی ایران عزیز است برای پیشرفت
  • رضا IR ۲۱:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
   5 7
   عقلانیت و تعامل با جهان چطور
 • شهرام US ۱۲:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
  26 24
  آمریکا از پیوستن و اتحاد ایران و چین و روسیه ترسیده است. نامه تمام
 • افشین IR ۱۲:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
  31 28
  درود بر رهبر فرزانه قبل از برجام حضرت اقا بنا به تجربیات و بصیرت ،بارها از بدبینی خود و خدعه کشورهای مذاکره کننده نسبت به تیم مذاکره کننده و ملت را گوشزد کردند و رییس جمهور و تیم مذاکره کننده که اعضای تیم مانند دری اصفهانی و حسین فریدون که در حال حاضر در زندان هستند چنان توافقی را به ملت تحمیل کردند که تا سالها از پس جبران ان برنخواهد امد
 • IR ۱۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
  17 21
  تذکر تذکر .تذکر فایده ندارند مستقیما بدون حاشیه آقایون نفهم برجام قضیشو بکنید بگذارید تو بایگانی محرمانه دولت .... تا بویش در نیامده
 • IR ۱۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
  14 14
  در برجام خسارت فراوانی وارد شد اما صنعت هسته تثبیت شده چرا سخنان آقا را تقطیع می کنید!!
  • IR ۱۴:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
   15 9
   برجام خسارت محض بود زیرا زیرساخت های صنعت هسته ای ما را نابود کرد ام زیرساخت های تحریمهای ظالمانه حفظ و تقویت شدند.
 • IR ۱۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
  15 21
  عاشق اونجایی هستم که یعد از تجزیه و تحلیل کارهای دشمنان احمق ما ( چه خارجی چه پیاده نظام داخلی) می گن شتر در خواب بیند پنبه دانه. :))))))))
 • IR ۱۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
  17 17
  عالی و صریح
 • IR ۱۴:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
  19 23
  جانم فدای رهبر عزیزم
 • IR ۱۴:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
  19 9
  باید جلوی برجام با این همه خسارت را میگرفتیم
 • IR ۱۵:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
  17 19
  رهبر نبود روحانی کشورو به گند میکشید
 • علی IR ۱۵:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
  18 10
  نظرات هست که دلایل سیاسی و امنیتی پشت گرانی دلاره یعنی غیر مستقیم میگه که غربگراها و روحانی پشت قضیه گرانی هست
 • BE ۱۵:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
  20 25
  آفرین! آفرین! آفرین! عرصه کنونی، میدان جنگ اراده ها است -- اگر دولت این موضوع را بفهمد ، راهی برای خارج شدن از آشفتگی اقتصادی ایجاد شده وجود دارد...
 • دا US ۱۵:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
  22 13
  ما منتظر یک اشاره از شما هستیم رهبرم
 • IR ۱۶:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
  6 6
  کمک مومنانه.. طرحی نو برای انقلاب اسلامی است
 • IR ۱۶:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
  10 8
  ای جانم یابن الزهرا سلام الله علیها آفرین بر این حکمت و اندیشه ناب رهبر بی نظیرمان
 • محمد احمدی IR ۱۶:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
  4 1
  سلام . چرا اون بخش حرف آقا رو که گفتند (مسئولان) تخلف کردند را نیاوردید؟
 • IR ۱۶:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
  5 6
  نهادهای انقلابی با کمک مراجع باید بحث محرم رو به خوبی تبیین کنند
 • IR ۱۶:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
  6 3
  (خسارات فراوان برجام) ..ظریف ...بفهم لطفا
  • محسن IR ۰۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
   5 3
   رهبری خودشان می دانند که ظریف وزیر امور خارجه است. اگر لازم باشد طریف را مخاطبِ سخنانشان قرار دهند، خودشان بلدند این کار را بکنند. نیازی به مداخلۀ جناب عالی و بنده نیست.
 • US ۱۶:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
  5 6
  تمام حرکت های مخفی و روشن برنامه های دشمن در یک صحبت یکساعته برملا میشه.. خداروشکر برای داشتن همچین رهبری
 • IR ۱۷:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
  5 4
  منطق و حکمت از صحبت های رهبری پیداست.. کاش مسئولین ما دامنه ای میشدن برای توضیح و تکثیر این صحبتهای ناب
 • CA ۱۷:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
  7 4
  مشرق بدجور سوختی از حکم رهبری برای محرم
  • IR ۲۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
   4 7
   درود بر مشرق واهالی مومن مشرق. که مطیع محض رهبر معظم انقلاب هستند.!!!
 • IR ۱۷:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
  6 2
  چرا درسخنان رهبری نشانی از شعارهای قبلی نبود!
  • IR ۲۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
   2 10
   آقا حکیم فرزانه جهان اسلام هستند. خودشان صلاح می‌دانند چه بفرمایند. ما تعقل را از ایشان فرا میگیریم.!!!
 • IR ۱۸:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
  5 5
  بعد از پایان دولت دوازدهم معلوم می‌شود که چه برسر کشور آورده.!!! گرچه الان هم کمابیش معلوم است. ولی آنموقع دقیقتر معلوم می‌شود.
 • IR ۱۸:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
  4 9
  باید صحبت های امروز آقا را سرلوحه انتخابات 1400 قرار داد و برنامه ریزی کرد
 • IR ۱۸:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
  4 5
  بحث تحریف خیلی خیلی مهمه ... بازم رسانه ای های ما مطلب رو نگرفتن... خواص خیلی عقبن برای تبیین مطالب
 • IR ۱۹:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
  2 5
  مذاکره به چه منظور؟ برای وادادگی و وابستگی... این رو غربگدایان میخوان
 • محسن IR ۰۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
  4 0
  رهبرِ فاضل و فرهیخته، تکلیف عزاداری محرم در وضعیتِ کرونایی را به روشنی مشخص فرمودند. خیلی واضحتر و روشنتر از آنکه کسانی بخواهند سخنانِ ایشان را تفسیر به رأی کنند!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس