قربانی روز عید قربان سبب جلوگیری از بلایا می‌شود

مدیر جذب و سازماندهی معاونت فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری گفت: قربانی کردن در روز عید سعید قربان سبب جلوگیری از بلایا می‌شود.

به گزارش مشرق، جت الاسلام علی پروانه در برنامه صبح و گفتگو رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: با توجه به اینکه در آستانه عید قربان هستیم این عید نیز چند اعمال دارد که نخستین آن احیای شب عید بوده که بسیار سفارش شده است.


وی افزود: از دیگر اعمال روز عید قربان نیز غسل، خواندن نماز عید قربان، زیارت امام حسین (ع)، دعای ندبه و قربانی کردن می‌باشد. همچنین روزه گرفتن در این روز همچون روز عید فطر حرام است.

مدیر جذب و سازماندهی معاونت فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری بیان کرد: یکی از مسائلی که در این روز مستحب است قربانی کردن بوده که برای جلوگیری از بلایا بسیار مؤثر است اما این موضوع در سال جاری باید با رعایت بیشتر پروتکل‌های بهداشتی انجام شود.

حجت الاسلام پروانه گفت: قربانی کردن درس‌های تربیتی فراوان دارد که یکی از آن‌ها تسلیم امر خدا بودن و سرسپردگی کامل بنده به مولای خود و دیگری اطعام و توجه به مستمندان می‌باشد.

وی تصریح کرد: خداوند نیاز به قربانی ندارد اما این قربانی سبب افزایش تقوای افراد شده و آنچه که به خدا می‌رسد مبارزه با نفس و قطع دلبستگی در راه محبوب واقعی و ذبح حیوانیت درونی انسانی است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس