کد خبر 1099861
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۵
مرزبان: می‌دانستم ویلموتس تعادل روحی ندارد

مربی پیشین تیم فوتبال پرسپولیس اعتقاد دارد وزارت ورزش و جوانان با جدایی سرمربیان پیشین سرخابی‌های پایتخت، به هر دو باشگاه ضربه زده است.

به گزارش مشرق، علیرضا مرزبان درباره چهارمین قهرمانی متوالی تیم فوتبال پرسپولیس در لیگ برتر فوتبال گفت: زمانی می‌توانستیم قهرمان پرسپولیس را قطعی بدانیم که استقلال دچار مشکلات درونی شد و استراماچونی باید می‌رفت. سپاهان هم وارد یک «مینی بحران» شد، اما پرسپولیس بازیکنان باتجربه‌ای داشت که سه سال قهرمان شده و راه قهرمانی را بلد بودند. آنها با استفاده از بحران سایر تیم‌ها به ثبات رسیدند و انتظار می‌رفت با صلابت قهرمان شوند.

بیشتر بخوانید:

۷ شاکی پرسپولیس مشخص شدند

وقتی سایر تیم‌ها با مشکلات درونی روبه‌رو شدند، پرسپولیس به عملکرد باکیفیت خود ادامه داد
وی ثبات تیمی را عامل اصلی قهرمانی سرخپوشان خواند و اظهار داشت: این بازیکنان چند سال است کنار هم هستند. دروازه‌بان تیم در جام جهانی بازی کرده بود و مدافعان هم تجارب خیلی خوبی داشتند. خلیل‌زاده بی‌نظیر بود و کامیابی‌نیا با وجود مصدومیت‌هایی که با آن مواجه شد، ثبات خیلی خوبی داشت. مهاجمان تیم هم با اضافه شدن مهدی ترابی، نقش حساسی ایفا کردند. زمانی که شاسی تیم استحکام لازم را دارد، در همه مواقع می‌توانید از آن استفاده کنید و پرسپولیس با وجود مشکلات درونی سایر تیم‌ها، به عملکرد باکیفیت خود ادامه داد.

فرق استقلالِ بعد از استراماچونی با پرسپولیسِ بعد از کالدرون چه بود؟
مربی پیشین پرسپولیس با اشاره به تغییر سرمربی سرخپوشان در پایان نیم‌فصل اول تصریح کرد: با جدایی کالدرون، بحث بر سر این بود که پرسپولیس دچار مشکل می‌شود یا خیر. فرق پرسپولیسِ بعد از کالدرون با استقلالِ بعد از استراماچونی این بود که بازیکنان پرسپولیس تجربه قهرمانی داشتند. کالدرون در نیم‌فصل اول در ادامه موفقیت‌های برانکو، ساختار تیم را حفظ کرد و تیم را بالا نگه داشت. بازیکنان هم شرایط بدنی خوبی داشتند و یحیی گل‌محمدی این روند را ادامه داد.

پرسپولیس آرامش خود را مدیون کریم باقری است، او سکوها را هم کنترل می‌کند
مرزبان با تمجید از مربیان فعلی پرسپولیس خاطرنشان کرد: کسی چون کریم باقری خیلی به تیم کمک کرد. او نقش تنظیم‌کننده روابط اجتماعی بازیکنان را دارد و پرسپولیس آرامش خود را مدیون باقری است. حضور باقری در پرسپولیس، سکوها را هم کنترل می‌کند و احساس خوبی به رختکن می‌دهد. گل‌محمدی هم که به‌عنوان مربی قهرمان وارد صحنه شد، کارنامه خیلی خوبی در شهر خودرو داشت و خیلی زود با پرسپولیس هماهنگ شد. تیم مقابل نفت مسجدسلیمان بازی فوق‌العاده‌ای ارائه کرد و نشان داد می‌داند چگونه از عمق و کناره‌ها حرکت کند.

کادر پزشکی مسئله کرونا را در تیم حل کرد، قهرمانی را به آنها تبریک می‌گویم
مربی پیشین پرسپولیس با تمجید از سایر افراد  حاضر در باشگاه و نقش آنها در قهرمانی این فصل خاطرنشان کرد: باید بپذیریم با وجود اشتباهات بزرگ مدیریتی، کادر پزشکی پرسپولیس خیلی به تیم کمک کرد و تدارکات هم با دقت، مسائل را مدیریت کرد. کادر پزشکی مسئله کرونا را در تیم حل کرد تا بازیکنان از این بابت دچار مشکل نشوند و قهرمانی را به آنها، هواداران، مربیان و بازیکنان تبریک می‌گویم.

پرسپولیس از بازیکنان حاشیه‌ساز چشم‌پوشی کند
مرزبان درباره وضعیت سرخپوشان در فصل آینده اظهار داشت: اکنون باشگاه باید به دنبال حفظ بازیکنان فعلی و جذب بازیکنان مدنظر گل‌محمدی باشد و از بازیکنانی که حاشیه دارند و ممکن است به تیم لطمه بزنند، چشم‌پوشی کند. بازیکنان جدید علاوه بر بی‌حاشیه بودن باید انگیزه و حس تیمی بالایی داشته باشند تا پرسپولیس در آسیا هم موفق باشد.

مدیران باشگاه به دنبال منافع شخصی خود هستند و نباید قهرمانی را به آنها تبریک گفت
وی با بیان اینکه ساختار تیم پرسپولیس در چند سال اخیر تغییری نکرده است و بازیکنان این تیم به ندرت جابه‌جا شده‌اند، به تسنیم گفت: تغییرات دائم مدیریتی هم تأثیر منفی روی روند تیم نداشته است. هواداران یاد گرفتند از حواشی دوری کنند و با احترام به بازیکنان، به تیم خود کمک کنند. آنها مواقعی که کار خوب پیش نمی‌رفت، حس خوبی به تیم دادند. تنها کسانی که نباید قهرمانی را به آنها تبریک گفت، مدیران باشگاه هستند که جنجال‌ها و حواشی بی‌هدفی را شروع کرده بودند. برخی از آنها به دنبال مطرح شدن بودند و جز یکی دو نفر، سایر اعضای هیئت مدیره منافع خود را دنبال می‌کردند.

هیئت مدیره تیم را به حاشیه می‌بُرد
مربی فوتبال ایران با بیان اینکه هواداران و بازیکنان پرسپولیس فهمیده‌اند باید به چه کسانی اعتماد کنند، تصریح کرد: شما باید به کسانی تکیه کنید که هوادارتان هستند، اما هیئت مدیره نقش مثبتی ایفا نکرد و تیم را به حاشیه می‌بُرد. کادر فنی و بازیکنان با وجود تمام حاشیه‌ها، اجازه ندادند پرسپولیس و آینده خود آنها ضربه بخورد. افراد وفادار به پرسپولیس و بازیکنان که منافع باشگاه را به منافع شخصی ترجیح می‌دهند، باید در پرسپولیس مدیریت کنند.

وزارت ورزش و جوانان , تیم فوتبال استقلال , تیم فوتبال پرسپولیس , علیرضا مرزبان , فدراسیون فوتبال , سازمان لیگ فوتبال ایران , تیم فوتبال امید ایران ,

استقلال با استراماچونی به ثبات و نظم رسید،اما تیم را نابود کردند
وی درباره عملکرد استقلال در لیگ نوزدهم بیان کرد: استراماچونی حاکمیت عقلانی را به استقلال برگرداند و این تیم، لیگ را با بازی‌ها و نتایج فوق‌العاده خوبی شروع کرد. این مربی خیلی زود مسائل داخلی فوتبال ایران و احساس بازیکنان ما را فهمید و تیمش را متحد کرد. با رفتاری که با استراماچونی داشتند و پولش را پرداخت نکردند، این مربی را از استقلال جدا کردند. عدم حاکمیت عقل در سیطره استقلال، هرج و مرج را در باشگاه افزایش داد و به تیم ضربه زد. مدیرعامل و هیئت مدیره باشگاه استقلال در اغتشاش، عملکرد بسیار خوبی داشتند، بازیکنان دچار مشکل شدند و بی‌نظمی زیادی در باشگاه به وجود آمد. استقلال با استراماچونی به ثبات و نظم خوبی رسید، اما تیم را نابود کردند.

وزیر ورزش با استقلال و پرسپولیس رفتار خوبی ندارد
مربی فوتبال کشورمان در مورد اینکه تعدادی از پیشکسوتان استقلال، وزیر ورزش را پرسپولیسی و عامل قهرمانی سال‌های اخیر سرخپوشان می‌دانند، اظهار داشت: به نظرم وزیر در جدایی کالدرون مقصر بود. پرداختی‌ها به استقلال و پرسپولیس نشان می‌دهد حتی اگر وزیری آبی یا قرمز باشد، با دو باشگاه رفتار خوبی ندارد. استقلال و پرسپولیس می‌توانند با بازاریابی خوب، تبلیغات و حق پخش تلویزیونی اداره شوند.

وزارت ورزش اجازه دهد استقلال و پرسپولیس مستقل شوند
مرزبان با بیان اینکه همه پول‌ها در ایران متعلق به مردم است و وزارت ورزش از جیب آنها پول می‌دهد، تصریح کرد: به وزارت ورزش توصیه می‌کنم در انتخاب هیئت مدیره و مدیرعامل باشگاه‌ها دخالت نکند. او اجازه بدهد مسئولان باشگاه‌ها، کارهای باشگاه را انجام دهند و مستقل شوند. استقلال و پرسپولیس از لحاظ هواداری اینقدر قدرت دارند که خود را از پول وزارت ورزش بی‌نیاز کنند.

وزارت ورزش همان ضربه‌ای را که به استقلال زد به پرسپولیس هم وارد کرد!
وی با مقایسه اتفاقاتی که برای سرمربیان پیشین سرخابی‌ها افتاد، خاطرنشان کرد: این وزارت ضربه‌ای که با رد کردن استراماچونی به استقلال زد، همان را به پرسپولیس و با جدایی کالدرون وارد کرد و نمی‌توانیم بگوییم رنگی عمل می‌کند. با وضعیت پرداختی به باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس می‌توان گفت وزارت ورزش با یک چشم به این دو نگاه می‌کند!

وزارت ورزش و جوانان , تیم فوتبال استقلال , تیم فوتبال پرسپولیس , علیرضا مرزبان , فدراسیون فوتبال , سازمان لیگ فوتبال ایران , تیم فوتبال امید ایران ,

دخالت در استقلال و پرسپولیس به ضرر آنهاست
مربی فوتبال کشورمان در ادامه انتقاداتش از وزارت ورزش و جوانان به تسنیم گفت: تغییرات در هیئت مدیره دو باشگاه، حاصل دخالت اطرافیان وزیر است و دخالت وزارت به ضرر دو باشگاه است. امیدوارم رفتار حرفه‌ای به فوتبال ایران برگردد و این اتفاق با تفکیک سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال انجام می‌شود. دست سازمان لیگ باید در حق پخش و تبلیغات باز باشد و با هماهنگی تیم‌ها، استراتژی خاصی داشته باشد.

اگر فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ مستقل عمل کنند،فوتبال ایران جلو می‌رود
مرزبان در ادامه افزود: رسیدگی به مسائل داوری، تیم‌های ملی، تربیت مربیان و تیم‌های پایه و آماتور، وظایف اصلی فدراسیون فوتبال است و اگر فدراسیون و سازمان لیگ به صورت مستقل عمل کنند، فوتبال ایران جلو می‌رود. فدراسیون فوتبال آلمان، سه هفته است که بازی‌های رده‌های مختلف این کشور را بدون دردسر خاصی به پایان رسانده است.

چیزی جز شعار دادن و اتهام زدن به یکدیگر بلد نیستیم
وی با اشاره به مشکلات فعلی فوتبال کشورمان بیان کرد: با این حال هرج و مرج فوتبال ایران و اهانت‌هایی که می‌شود، نشان می‌دهد قدرت سازماندهی و پرداختن به مشکلات بزرگ را نداریم و چیزی جز شعار و تهمت به یکدیگر بلد نیستیم. شیوع کرونا در آلمان کمتر از ایران نبود، اما نوع برخورد با ویروس شرایط دیگری داشت. ما نباید فقط درباره مشکلات فوتبال ایران حرف بزنیم، بلکه باید آن را حل کنیم. سازمان لیگ هم برنامه درازمدتی برای مسابقات خود ندارد.

تیم امید چند ماه است سرمربی ندارد، اما بعد از شکست اشک تمساح می‌ریزیم
مربی پیشین پرسپولیس در پایان به شرایط تیم امید اشاره کرد و گفت: تیم امید چند ماه است که سرمربی ندارد و کادر فنی این تیم در مدتی کوتاه و در آستانه مسابقات انتخابی المپیک تشکیل می‌شود، بعد شکست می‌خوریم، همه گریه می‌کنیم و اشک تمساح می‌ریزیم که چرا این اتفاق افتاد. چون ثبات و برنامه درازمدتی نداریم، آکادمی‌ها خوب کار نمی‌کنند و بازیکنان خلاق ما کم می‌شوند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 1
  • قاسم IR ۱۸:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
    0 0
    آقای مرزبان! کریم باقری می تواند در نگه داشتن یا نداشتن بازیکنان اصلی تیم هم نقش داشته باشد؟؟؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس