لاجوری: برخی نمایندگان مجلس دهم خانه‌های سعادت‌آباد را ترک نمی‌کنند

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: بعضی از نمایندگان مجلس دهم خانه‌هایی را که مجلس در اختیارشان گذاشته ترک نمی‌کنند.

به گزارش مشرق، زهره سادات لاجوردی نماینده مردم تهران گفت: مجلس تعدادی واحد مسکونی در منطقه سعادت‌آباد در اختیار جمعی از نمایندگان مجلس دهم قرار داده بود که تا پایان دوران نمایندگی در آنجا ساکن باشند که تعدادی از این نمایندگان با وجود پایان دوران نمایندگی‌شان این واحدهای مسکونی را ترک نمی‌کنند.

بیشتر بخوانید:

خانم موگرینی خوب است، مجلس یازدهم بد!

وی درباره شبهاتی که در رابطه با تخصیص ودیعه مسکن مجلس به نمایندگان مطرح شده بود گفت: در ارتباط با ودیعه مسکن تخصیص یافته به نمایندگان بنده مصاحبه کردم و عنوان کردم که این مبلغ را دریافت نمی‌کنم. برخی از نمایندگان که از شهرستان آمده بودند ناراحت شده بودند که چرا من چنین مصاحبه‌ای را کردم و من هم در پاسخ گفتم در تهران زندگی می‌کنم و صاحب مسکن هستم. بسیاری از نمایندگان شهرستان‌ها هم ساکن تهران هستند و کسی که مسکن دارد نباید ودیعه مسکن دریافت کند. 

وی ادامه داد: در مورد نمایندگانی که از شهرستان می‌آیند و در اینجا مسکنی ندارند خوب است که ودیعه‌ مسکنی به آنها داده شود که البته باید بگویم ودیعه مسکنی که توسط مجلس به نمایندگان پرداخت می‌شود کمتر از هزینه ودیعه مسکنی است که باید نمایندگان پرداخت کنند.  مجلس 250 میلیون تومان ودیعه مسکن به نمایندگان پرداخت کرده که البته در پایان دوره پس گرفته می‌شود که یکی از نمایندگان عنوان می‌کرد که برای رهن یک واحد 80 متری در اطراف میدان بهارستان 500 میلیون تومان پرداخت کرده است.

این نماینده مجلس تاکید کرد: به نظر من ودیعه مسکن مجلس باید در اختیار نمایندگانی قرار گیرد که در تهران مسکن ندارند. اما  مجلس این کمک هزینه‌ را در اختیار همه قرار داده مگر نمایندگانی که خودشان عنوان کردند که ما نمی‌خواهیم.

وی در پاسخ به اینکه پیش از این بنا بود تا خانه‌های سازمانی برای نمایندگان در اطراف ساختمان مجلس ساخته شود طرح مجلس برای این موضوع به کجا رسید؟، گفت: ساخت واحدهای مسکونی برای نمایندگان در اطراف ساختمان مجلس در حال انجام است اما مثل اینکه چند سال است طول کشیده اما گویا درصدد هستند طی یک سال آینده ساخت این واحدهای مسکونی را به پایان برسانند. به نظر من راهکار هم همین است که یکسری خانه‌های سازمانی ساخته شود تا نمایندگانی که از شهرستان می‌آیند در این خانه‌های سازمانی ساکن شوند و وقتی هم دوره نمایندگی‌شان به پایان برسد واحد مسکونی از آنها پس گرفته شود.

وی گفت: متاسفانه شنیده‌ایم در دوره دهم مجلس تعدادی واحد مسکونی در سعادت‌آباد در اختیار تعدادی از نمایندگان قرار گرفته بود که پس از پایان دوره نمایندگی‌شان این نمایندگان واحدهای مسکونی را ترک نکردند و کسی نتوانسته این خانه‌ها را از آنها بگیرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 6
 • غیر قابل انتشار: 3
 • IR ۱۲:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
  6 0
  بعد اونا می خواستن برای مردم کار کنن؟ اگر مردم باز هم به اصلاحات اعتماد کنن می شه گفت ما احمق ترین مردم دنیا رو داریم.
 • فرید IR ۱۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
  7 1
  بدبختانه سنت فاسد لفت و لیس نمایندگان از منابع مجلس از مجلس ششم باب شد و امیدی هم به جمع شدن آن نیست، این قسم طمعکاری ها لکه ننگی بر دامن مجلس است
 • GB ۱۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
  5 0
  اسامی شون را اعلام کنند تا خجالت بکشند و مجبور بشوند دست از اموال ملی بردارند
 • IR ۱۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۷
  1 0
  آفرین خانم
 • محمود IR ۱۲:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۷
  0 0
  هرچه بگندد نمکش میزنند.وای به وقتی که بگندد نمک. نماینده مجلس که قانونگذار است و بیش از همه بایستی قانون را رعایت کند.فقط به فکر منافع خودش باشد وای به حاب بقیه.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس