کد خبر 1099087
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۷
ترامپ - نمایه

یکی از ثروتمندان حزب جمهوری‌خواه آمریکا که به گروه‌های مخالف ترامپ با هدف شکست وی در انتخابات پیش‌رو کمک مالی می‌کند گفته با وجود اینکه حامی برخی اقدامات اوست، اما نمی‌تواند یک دروغگو را تحمل کند.

به گزارش مشرق، در حالی که تنها ۱۰۲ روز مانده به انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، برخی نظرسنجی‌ها و گزارش‌ها حاکی از آن است که محبوبیت دونالد ترامپ حتی در میان حزب‌ جمهوری‌خواه این کشور نیز در حال کاهش است.

به نوشته خبرگزاری رویترز، «جیمی تاش»، یکی از ثروتمندان حزب جمهوری‌خواه این کشور می‌گوید با وجود اینکه وی با ۸۰ درصد از اقدامات ترامپ موافق است، اما نمی‌تواند یک دروغگو را تحمل کند.

بیشتر بخوانید:

ترامپ: من قوای ذهنی لازم برای ریاست‌جمهوری را دارم

رویترز همچنین نوشت، جیمی تاش در تلاش است برای کمک به شکست ترامپ در انتخابات نوامبر (آبان ماه) پول هزینه کند.

وی یکی از محافظه‌کاران آمریکایی است که می‌گوید ترامپ تهدیدی برای دموکراسی و سلامت حزب جمهوری‌خواه این کشور است.

چندین میلیاردر و میلیونر آمریکایی که به «پروژه لینکلن» کمک مالی می‌کنند به رویترز گفته‌اند برخی جمهوری‌خواهان منتخب باید به دلیل ارائه صلاحیت به وی تنبیه شوند.

گروه «پروژه لینکلن»، یک کمیته اقدام سیاسی است که در دسامبر سال ۲۰۱۹ در آمریکا شکل گرفت. هدف این گروه، جلوگیری از انتخاب مجدد ترامپ در انتخابات پیش‌رو است. این کمیته همچنین از «جو بایدن» نامزد بالقوه دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری پیش‌رو در آمریکا حمایت کرده است. 

بیشتر بخوانید:

بایدنترامپ ممکن است دست به «سرقت غیرمستقیم انتخابات» بزند

خبرگزاری رویترز نوشته، کمپین انتخاباتی ترامپ ۵۵.۲ میلیون دلار پول جمع‌آوری کرده، اما از طرف دیگر این گروه بعد از شکل‌گیری، موفق به جمع‌آوری ۲۰ میلیون دلار شده است.

تاش به این گروه ۱۱ هزار دلار کمک مالی کرده است و گفته احتمالاً به گروه‌های مختلف دیگر که توسط جمهوری‌خواهان هدایت می‌شوند، کمک خواهد کرد.

وی همچنین می‌گوید تصمیم گرفته تا زمانی که ترامپ از این دولت نرود به نامزد حزب جمهوری‌خواه در هر انتخاباتی رأی نخواهد داد.

وی گفته: «من در تمام عمرم جمهوری‌خواه بوده‌ام و می‌خواهم جمهوری‌خواه بمانم، اما حزب جمهوری‌خواه، بعد از آنچه در سه سال گذشته انجام داده باید تغییر کند.»


جیمی تاش

مؤسسان گروه پروژه لینکلن متشکل از منتقدان ترامپ هستند. در بین این منتقدان «جورج کانوِی»، همسر «کلین کانوی»، مشاور ترامپ نیز حضور دارد.

علاوه بر این گروه، چندین گروه دیگر با حمایت جمهوری‌خواهان در ماه‌های اخیر شکل گرفته‌اند تا از جو بایدن، نامزد دموکرات این انتخابات حمایت کنند؛ از جمله ائتلافی متشکل از مقامات سابق امنیت ملی حزب جمهوری‌خواه آمریکا و یک کمیته ویژه اقدام سیاسی که شامل صدها نفر از مقامات دولت جورج دبلیو بوش هستند.

دو هفته گذشته نیز گروهی از جمهوری‌خواهان که در دوره گذشته انتخابات ریاست ‌جمهوری آمریکا به ترامپ رأی داده بودند، با اعلام نارضایتی خود از لفاظی‌ها و عملکرد ترامپ قصد دارند در انتخابات پیش ‌رو، از حمایت از او دست بکشند.

طبق نتایج نظرسنجی شبکه «فاکس نیوز» که روز گذشته منتشر شد، بایدن توانسته در سه ایالت کلیدی میشیگان، مینه‌سوتا و پنسیلوانیا، با اختلاف قابل توجهی از ترامپ پیشی بگیرد.

طی ماه‌های اخیر، عواملی نظیر تعلل و کم‌کاری دولت وی در کنترل شیوع ویروس کرونا در آمریکا، سرکوب اعتراضات ضدنژادپرستی و افزایش چند ده میلیون نفری بیکاران آمریکایی، محبوبیت ترامپ در این کشور را به شدت کاهش داده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس