کد خبر 1098739
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۰
واشنگتن نمایه

سنای آمریکا روز پنجشنبه ضمن موافقت با قانون بودجه وزارت دفاع این کشور،‌ با ادامه کمک‌های مالی به پروژه‌های امنیتی و دفاع موشکی رژیم صهیونیستی نیز موافقت کرد.

به گزارش مشرق، سنای آمریکا روز پنجشنبه قانون بودجه دفاع ملی آمریکا برای سال ۲۰۲۱ را به مبلغ ۷۴۰.۵ میلیارد دلار تصویب کرد که این قانون شامل ادامه کمک‌های آمریکا به برنامه دفاع موشکی رژیم صهیونیستی و دیگر فعالیت‌های نظامی این رژیم است.

این قانون در سنا با ۸۶ رای موافق و ۱۴ رای مخالف به تصویب رسید.

بر اساس بودجه وزارت دفاع آمریکا،‌ پنتاگون برای سال آینده مجاز خواهد بود تا تحت برنامه کمک‌های سالانه آمریکا به رژیم صهیونیستی ۳.۳ میلیارد دلار کمک کند.

این کمک شامل ۵۰۰ میلیون دلار کمک به برنامه دفاع موشکی رژیم صهیونیستی نظیر «گنبد آهنین»، «فلاخن داود» و «آرو ۳» است.

بر اساس یادداشت تفاهم امضا شده میان آمریکا و رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۱۶، واشنگتن طی ۱۰ سال ۳۸ میلیارد دلار به برنامه‌های موشکی و امنیتی این رژیم کمک خواهد کرد.

دولت آمریکا میلیاردها دلار از پول مالیات دهندگان آمریکایی را سالانه به شکل کمک های نظامی و اقتصادی در اختیار رژیم صهیونیستی قرار می‌دهد.

کمک‌ها و قراردادهای نظامی آمریکا با رژیم صهیونیستی بارها به برگزاری تظاهرات‌هایی در سراسر آمریکا منجر شده است. معترضان می‌گویند پول مالیات‌دهندگان آمریکا برای اقدامات تهاجمی و خشونت‌آمیز رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها استفاده می‌شود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس