ائتلاف آمریکایی

ائتلاف به اصطلاح بین المللی به سرکردگی آمریکا امروز جمعه اعلام کرد دور جدیدی از فعالیت‌های مستشاری خود را در عراق آغاز کرده است.

به گزارش مشرق به نقل از شبکه السومریه، در بیانیه این ائتلاف آمده است : از این پس گروه مستشاران نظامی اش که در قالب نیروهای ماموریت های مشترک فعالیت می کنند با حجم کوچکتر اما با توانمندی تخصصی بیشتری در قالب ارائه مشورت فعال خواهند بود.

در بخشی از این بیانیه آمده است : نیروهای ائتلاف مرحله جدیدی از ماموریت پشتیبانی نیروهای امنیتی عراقی را از ۲ جولای ۲۰۲۰ آغاز کرده است که در چارچوب آن شمار نیروهای خود را کاهش داده و با بازنگری در ساختار تشکیلاتی شمار افراد آن کاهش یافته و با رویکرد جدیدی در ماموریت شکست داعش در عراق از نیروهای امنیتی این کشور حمایت خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

نظر بارزانی درباره حضور آمریکایی‌ها در اقلیم کردستان

به زعم این بیانیه قرار است شمار این نیرو کاهش اما توانمندی مشورتی برای ارائه آن به نیروهای امنیتی و فرماندهانی عراقی آن افزایش پیدا کند و در این چارچوب نیروهای قبلی به خانه بازگشته و این نیروی کیفی جدید جایگزین آن شود.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است : گروه مستشاران نظامی از تیم های مستشاری ۱۳ کشور تشکیل دهنده ائتلاف خواهند بود و در کنار افسران ارتباط در فرماندهی عملیات عراق در یک موقعیت مرکزی واحد در بغداد متمرکز و سرتیبپ رایان ریداوت از نیروی دریایی آمریکا مدیر مجموعه مستشاران نظامی در عراق خواهد بود.

این بیانیه در حالی صادر شد که پارلمان و مردم عراق بر اخراج نیروهای بیگانه به ویژه نیروهای آمریکایی از عراق تاکید کرده و با وجود تمام ترفندهای آمریکایی بر آن پافشاری می کنند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس