بارها با پرسپولیس جام گرفتم، اما این قهرمانی چیز دیگری است/ به چالش‌هایی شبیه رفتن بیرو عادت دارم

فنایی گفت: من اولین قهرمانی زندگی‌ام را جشن نمی‌گرفتم و با همین پرسپولیس 4 بار به‌عنوان بازیکن قهرمان شده‌ام و در آسیا هم عنوان سومی را کسب کرده‌ام، اما این قهرمانی برایم چیز دیگر است.

  به گزارش مشرق، تیم پرسپولیس این روزها خودش را آماده می‌کند تا در مسجدسلیمان دو ماموریت بزرگ را به سرانجام برساند و پرونده لیگ برتر نوزدهم را برای خودش ببندد و البته همه هواداران و پیشکسوتان فوتبالی می‌دانند که سرخ‌ها در سرزمین مهد فوتبال ایران، کار بسیار سختی پیش‌رو دارند. شاگردان یحیی گل‌محمدی که آخرین شکست لیگ را مقابل همین تیم نفت مسجدسلیمان در بازی رفت لیگ برتر تجربه کردند، برای اینکه انتقام آخرین شکست فصل نوزدهم را هم گرفته باشند پای به مسجدسلیمان می‌گذارند و البته دومین و مهم‌ترین هدف آنها مسجل کردن قهرمانی است که برای رسیدن به این مهم نیازمند کسب بیش از یک امتیاز از این بازی هستند تا قهرمانی مسجل شود.

هرچند تیم تارتار هم یکی از تیم‌های سرسخت این فصل به‌شمار می‌رود که به‌سادگی نمی‌بازد و عادت به مساوی کردن زیاد دارد، اما مقاومت برابر پرسپولیسی که یحیی و دستیارانش ساخته‌اند کمی مشکل است. درخصوص موارد مختلف دیروز با دستیار یحیی گل‌محمدی و دروازه‌بان اسبق سرخ‌ها دقایقی همکلام شدیم. گفت‌وگو با داوود فنایی را در ادامه می‌خوانید.

بازی با فولاد را می‌توان نقطه اوج بازی‌های پرسپولیس بعد از تعطیلات کرونایی و کلید قهرمانی این فصل دانست. به نظر شما چطور برگزار شد؟

من قبل از بازی هم با همکاران شما صحبت کردم و گفتم که یکی از مهم‌ترین فینال‌های خود را در لیگ برتر مقابل تیم آماده فولاد باید برگزار کنیم. خدارا شکر می‌کنم که توانستیم دست پر از این میدان خارج شویم و فکر می‌کنم توانستیم با تمرکز بالایی که در زمین از خودمان نشان دادیم تیم برتر زمین لقب بگیریم. البته ما در نیمه اول تحت تاثیر بازی حریف قرار گرفتیم و نتوانستیم نمایش دلچسبی داشته باشیم اما در نیمه دوم توانستیم نمایش بهتری ارائه کنیم البته حق ما این بود که بیشتر از یک گل به ثمر برسانیم اما موقعیت‌هایمان تبدیل به گل نشد. بازیکنان ما در این بازی نمایش بسیار خوبی داشتند و جا دارد از این طریق دست تک‌تک این عزیزان را ببوسم که شادی را به جمع پرسپولیسی‌ها آوردند.

بیشتر بخوانید:

پرسپولیس با رفتن بیرانوند دچار مشکل نمی‌شود

خیلی‌ها معتقدند پرسپولیس با بردهای اقتصادی فقط به دنبال 3 امتیاز بازی است و برنامه‌ای برای بیشتر گل زدن و ارائه بازی هجومی ندارد.

اصلا این حرف را قبول ندارم. ما دوست داریم که بیشتر گل بزنیم اما توپ‌های ما به گل تبدیل نمی‌شود. اینها حرف‌های مغرضانه است که افرادی بیان می‌کنند که هیچ شناختی از فوتبال ندارند. ما یکی از بهترین خط‌حمله‌های لیگ هستیم و در دفاع هم بهترین هستیم اما وقتی تیم‌های دیگر مقابل ما دفاع چندلایه می‌چینند که کمتر گل بخورند، اصلا کسی به این موضوع توجه نمی‌کند که ما پرسپولیس هستیم و همه محتاط مقابل ما ظاهر می‌شوند. البته ماهم باید به‌دنبال راه حلی برای مقابله با این تیم‌ها باشیم. اما لطفا کسانی که این حرف‌ها را می‌زنند بروند و آمار بازی قبل ما را نگاه کنند و ببینند که با بیش از 500 پاس سالم رد و بدل کردیم و خواهش می‌کنم افراد کارشناسانه در مورد پرسپولیس حرف بزنند و هرچه دلشان می‌خواهد نگویند!

قهرمانی با پرسپولیس در مسجدسلیمان می‌تواند قطعیت پیدا کند و البته می‌تواند برای هواداران مزه آخرین انتقام شکست‌های دور رفت را هم داشته باشد.

به فکر انتقام و این‌جور کارها نیستیم و روی هدف و کار خودمان تمرکز می‌کنیم. هدف ما مشخص است و برای رسیدن به آن دست از تلاش برنمی‌داریم. نفت هم یکی از تیم‌های خوب لیگ برتر است که کادرفنی‌اش تقریبا پرسپولیسی است و همه آنها از دوستان ما هستند. ما باید در این بازی عملکرد منطقی داشته باشیم و امیدوار باشیم که نتیجه بگیریم، اما اگر در نهایت با نتیجه دلخواه هم همراه نشد مشکلی نیست.

در فیلم‌هایی که بعد از بازی با فولاد منتشر شد همه یک داوود فنایی خیلی خوشحال و سرحال را می‌دیدند.

این قهرمانی برای من بسیار مهم بود. من اولین قهرمانی زندگی‌ام را جشن نمی‌گرفتم و با همین پرسپولیس 4 بار به‌عنوان بازیکن قهرمان شده‌ام و در آسیا هم عنوان سومی را کسب کرده‌ام، اما این قهرمانی در کنار کادری که سال‌های سال است کنار هم کار می‌کنیم یک مزه دیگری داشت. ما توانستیم با این نتایج و قهرمانی خیلی چیزها را ثابت کنیم. اینکه کادر ایرانی هم با ذره‌ای توجه می‌تواند دست به کارهای بزرگ بزند و تنها خارجی‌ها نیستند که می‌توانند برای فوتبال و هواداران آورده داشته باشند. باور کنید ما در شهرستان‌ها گاهی امکانات ابتدایی را هم در اختیار نداریم اما باز هم کار می‌کنیم غر نمی‌زنیم. کادرفنی ما توانست ثابت کند که افرادی کاربلد هستیم و تنها به اطمینان و امکانات احتیاج داریم که جام بیاوریم.

از رادو هم آمار خوبی به‌جای گذاشته شد. در 11 بازی 10 کلین شیت داشته و تنها یک گل خورده در پرونده‌اش ثبت شده است. این آمار اتفاقی است یا ریشه در آمادگی رادوشوویچ دارد؟

درمجموع تمام بازیکنان پرسپولیس بسیار وظیفه‌شناس و کاری هستند و در زمین بسیار زحمت می‌کشند و دوندگی زیادی دارند. تیم ما دفاع را از حمله آغاز می‌کند و حریف را تحت فشار قرار می‌دهد. به همین خاطر تمام آورده‌های تیم به‌نام تمام تیم نوشته می‌شود و افتخار فردی نیست. ما اگر پیروزی به دست می‌آوریم افتخارش برای تک‌تک اعضای تیم است و در شکست‌ها هم همه با هم شریک هستیم و همین کنار هم بودن باعث شده که بتوانیم موفق باشیم.

در گفت‌وگوی قبلی تاکید داشتید که بیرانوند تا پایان فصل در پرسپولیس می‌ماند اما این اتفاق نیفتاد.

من در صحبتی که با علیرضا داشتم به من اطمینان داده بود که می‌تواند تا پایان فصل ما را همراهی کند، اما بعدا مشخص شد که براساس قرارداد راهی وجود ندارد و باید از جمع ما جدا شود اما فوتبال حرفه‌ای است و ما باید به این مسائل عادت داشته باشیم.

نداشتن دروازه‌بان دوم مطمئن برایتان استرس ایجاد نمی‌کند؟

نه من با چالش‌های اینچنینی زیاد دست و پنجه نرم کرده‌ام و این را هم بگویم که ما در کنار رادو یک جوان آماده مثل بیات را در اختیار داریم و البته یوسفی هم هست که این روزها کنار ما تمرین می‌کند و قطعا در مواقع لزوم می‌توانند به ما کمک کنند. ما فعلا نمی‌توانیم بازیکن جدید به تیم اضافه کنیم و با همین داشته‌هایمان کار را پیش می‌بریم. تاکید می‌کنم که اینجا پرسپولیس است و ما باید به هر شکل ممکن کار را با بهترین کیفیت پیش ببریم.

به‌عنوان آخرین سوال؛ اسامی زیادی به‌عنوان جانشین بیرانوند در فصل آتی به گوش می‌رسد. این نام‌ها را تایید می‌کنید؟

به هیچ عنوان این اسامی مورد تایید من نیستند و انتخاب خود را به بعد از قهرمانی در لیگ و بازی‌های حذفی موکول می‌کنیم. البته خیلی‌ها با نام پرسپولیس برای خودشان دکان باز کرده‌اند و از جیب پرسپولیس خرج می‌کنند اما از آنها می‌خواهم که صحبت زیادی نکنند و به‌دنبال ایجاد حاشیه برای ما نباشند!

منبع: روزنامه فرهیختگان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۱۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۱
  1 0
  واقعا یک چیز دیگه است از سال های آینده یک جام جدا برا قرمز ها میگذارن یک جام هم برا کل لیگ سخنان وزیر ورزش کارهاش سخنان فرزند خلفش خبر نگار وهمکار وزیر ورزش ببینید قضاوت کنید
  • بهروز IR ۱۳:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۳
   0 0
   چرا الکی حرف میزنی عزیزم کاین حرفا از رو تعصب به تیمت میزنی اشکال نداره ولی اگه واقع بین باشی میبینی که چی به چی هس...اگه فوتبال و کارشناسی بلد باشی میفهمی عزیزم....میخوای ضربالمثلی برات بگم که میترسم ناراحت شی

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس