کد خبر 1096883
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۰۱:۳۵
ماجرای جسد ۹ انگشتی

او کنار آتش نشسته و دستانش را روی شعله ها گرفته بود تا گرم شود. من که نقشه قتل را از قبل برنامه ریزی کرده بودم به آرامی از کنارش برخاستم و پشت سرش قرار گرفتم.

به گزارش مشرق، این ها بخشی از ماجرای یک جنایت هولناک است که با ریزبینی و هوشیاری قاضی شعبه ۴۰۷ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد از لابه لای اوراق یک پرونده جعل سند بیرون کشیده شد. راز این جنایت زمانی لو رفت که خواهر مرد ۴۵ ساله ای در پاییز سال ۹۷ ماجرای گم شدن برادرش را به پلیس گزارش داد و ادعا کرد که  مستاجر ۳۸ ساله برادرش، آگهی فروش خانه او را در سایت دیوار اعلام کرده است.

این در حالی بود که مستاجر ادعا داشت خانه را حدود یک ماه قبل از «براتعلی» (صاحبخانه) خریده است! به گزارش خراسان، این پرونده با توجه به اهمیت ماجرا در شعبه ۴۰۷ دادسرای عمومی و انقلاب و زیر نظر قاضی محمدرضا جعفری مورد کنکاش های قضایی قرار گرفت ولی خبری از صاحبخانه نبود! همین موضوع ظن قاضی را برانگیخت و بدین ترتیب پرونده مذکور در حالی زیر ذره بین فرضیه های متفاوت ورق خورد که «جواد» (مستاجر) مدعی بود اثر انگشت صاحبخانه زیر قولنامه وجود دارد و او منزل نقلی را به مبلغ ۴۵ میلیون تومان به نام همسرش خریده است.

با توجه به این که صاحبخانه مردی سابقه دار بود اثر انگشت وی با اثر انگشت زیر قولنامه مطابقت داشت اما بنگاه دار مورد ادعای جواد، خرید و فروش این خانه را انکار می کرد. این ماجرا در حالی به معمایی پیچیده تبدیل شد که جواد با دلایل انکارناپذیری اثبات می کرد صاحبخانه اش فردی سابقه دار است و مدت های زیادی را در کمپ های ترک اعتیاد به سر برده! اکنون نیز شاید در یکی از زندان های کشور یا مراکز ترک اعتیاد باشد! با آن که تحقیقات برای یافتن صاحبخانه گم شده مدتی به طول انجامید اما هوشیاری مقام قضایی، این پرونده را وارد مرحله جدیدی کرد.

او دستور داد کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی، «پریسا» و «جواد» (زوج مستاجر) را به طور جداگانه مورد بازجویی های تخصصی قرار دهند چرا که او از نحوه گفتار و حرکات متهمان پرونده جعل، به وقوع جنایتی وحشتناک رسیده بود. چند ماه بعد بالاخره بازجویی ها نتیجه داد و راز یک قتل هولناک فاش شد. «پریسا» در لابه لای اظهاراتش گفت: شبی «جواد» به خانه آمد و خون هایی را که روی شلوارش ریخته بود تمیز کرد! و ...

در همین حال «جواد» نیز به قتل صاحبخانه با همدستی برادرزنش اعتراف کرد و سپس به دستور قاضی جعفری متهمان برای بازسازی صحنه قتل به محل جنایت واقع در کمربندی سبز مشهد هدایت شدند. در آغاز بازسازی صحنه قتل، ابتدا سروان عظیمی مقدم (افسر پرونده) به تشریح خلاصه ای از محتویات پرونده و اعترافات متهمان در مراحل بازجویی پرداخت و سپس «جواد-ظ» در مقابل دوربین قوه قضاییه قرار گرفت و در شرح ماجرای جسد ۹ انگشتی گفت: معتاد بودم وزمانی که با همسر دومم ازدواج کردم از سوی خانواده ام نیز طرد شدم به طوری که حتی نمی توانستم اجاره منزل را بپردازم.

وقتی دیدم صاحبخانه نیز مردی مجرد و سابقه دار است و کسی را هم ندارد تصمیم گرفتم خانه اش را با یک قولنامه صوری بالا بکشم! سپس با طرح یک نقشه زیرکانه، او را به یک مرکز ترک اعتیاد معرفی کردم و آن ها نیز او را به کمپ بردند اما «براتعلی» که به ماجرا مشکوک شده بود متصدی کمپ را تهدید کرد و او نیز از من خواست براتعلی را از آن جا ببرم وگرنه صاحبخانه را رها می کند! این بود که نقشه ام را با برادرزنم در میان گذاشتم و در هفدهم مهرماه سوار بر موتورسیکلت به کمپ رفتیم. براتعلی را سوار موتور کردیم و به بهانه خرید مواد مخدر به طرف شهرآباد به راه افتادیم. در نزدیکی پل بزرگ کمربندی ایستادیم تا نقشه قتل را اجرا کنیم و به بهانه گرم شدن، آتش روشن کردیم تا بعد از آن به سراغ خرده فروش مواد مخدر برویم!

متهم این پرونده جنایی که در حضور قاضی جعفری جزئیات این جنایت وحشتناک را تشریح می کرد در ادامه اعترافاتش افزود: در یک لحظه پشت سر «براتعلی» قرار گرفتم و در حالی که او دستانش را روی شعله های آتش گرفته بود ضربات چاقو را بر گردنش زدم. سپس برادرزنم (ناصر) کنار سرش نشست واو را خفه کرد. برای این که از مرگش اطمینان پیدا کنیم دو نفری دست و پای مقتول را گرفتیم و از دیواره ای با  ارتفاع حدود ۷ متر به پایین پرت کردیم.

من با چاقو انگشت سبابه صاحبخانه ام را قطع کردم و داخل پلاستیک گذاشتم و با خودم به خانه بردم. وقتی اثر انگشت را زیر  قولنامه زدم ، آن را به همراه چاقو داخل چاه انداختم! اما روز بعد برای مخفی کردن جسد، دوباره به محل رفتیم. کاپشن مشکی رنگ «براتعلی» را روی جسدش  انداختم و با بیل او را در همان محل دفن کردیم! تا این که ماجرای قولنامه صوری لو رفت و دستگیر شدم...

شایان ذکر است: با توجه به این که هر کدام از متهمان به طور جداگانه محل دفن جسد را به کارآگاهان نشان دادند اما جسدی پیدا نشد تا این که با راهنمایی های قاضی اسماعیل عندلیب (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) جست وجوها برای یافتن بقایای جسد با استفاده از سگ های جسدیاب ادامه یافت و در نهایت چند تکه استخوان در فاصله حدود ۱۰ متری محل دفن جسد کشف شد.

منبع: روزنامه خراسان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 11
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 3
 • DK ۰۶:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
  22 1
  اینها همه از نتایج تخم حرام لقمه حرام و بی کاری و اعتیاد است
 • IR ۰۶:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
  17 1
  خدایا به خودت پناه می بریم بخدا بنده که ازخواندن این ماجرا گلاب به روی بیندگان حال تهوع گرفتم واقعا انسانند این ها یا حیوون درنده! اخه چقدرآدم باید قسی القلب باشد که یک انسان بی گناه را این طوری وحشیانه وبی رحمانه بکشد!؟چطور دراین مدت زندگی کردین وعذاب وجدان نگرفتید همه اش بخاطر مادیات ؟!شما دیگه اخر پستی هستیدوازداعشی ها فاسدترووحشی تر-خدایا شرونسل این موجودات را ازروی زمین ریشه کن بفرما درحق این بی وجدانا اصلا ترحم نکنید فقط اعدامشون کنید تا ریشه ی ظلم وفساد برچیده بشه این ها انگل اند وسربار جامعه ..
 • IR ۰۷:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
  12 2
  مشهد باید بشود مرکز جرم و جنایت ایران. نوآوری هم در زمینه جنایت داریم.
 • سنا IR ۰۷:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
  15 0
  به این درندگان هم می شه نام انسان داد
 • IR ۱۳:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
  7 1
  اقامون برام انگشت صاحب خونه اورده بزنه زیر قولنامه خونه بشه مال من
 • مهدی DE ۱۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
  2 0
  چقدریه انسان میتونه پست باشه هرچقدرهم که تحت فشار مالی باشه ایا تااین حد خدایا به توپناه میبریم
 • مهدی DE ۱۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
  2 0
  چقدریه انسان میتونه پست باشه هرچقدرهم که تحت فشار مالی باشه ایا تااین حد خدایا به توپناه میبریم
 • IR ۱۵:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
  2 0
  هر چقدر از این عوضی های جنایتکار در زندان هست همه را یک جا اعدام کنید زندان برای این کثافت ها هتل ۵ ستاره هست خواهشها ن کوچکترین ترحیم در مورد این آشغالها ی جامعه نداشته باشین
 • رقیه اجورلو IR ۱۶:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
  1 0
  باید اعدام کنید تا درس عبرتی برای دیگران باشه .
 • IR ۱۶:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
  0 0
  من مشهد زندگی میکنم متاسفانه در این شهراعتیاد،سرقت، قتل،تجاوز آدم ربایی، بیداد میکنه من جرات نمیکنم بچه ام رو تنها بیرون بفرستم، یا اینکه یه شب‌ خونه ام رو خالی بزارم متاسفانه با اینکه میگن مشهد پایتخت معنوی ایرانه ولی اصلا اینجور نیست میشه گفت پایتخت مذهبی نه معنوی انشالله به حق آقا امام رضا علیه السلام هر چه زودتر ریشه این همه فساد با ظهور آقا امام زمان علیه السلام بر طرف بشه
 • مصطفی IR ۱۷:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
  0 0
  روز به روز اینطور جنایت ها بیشتر میشه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس