کد خبر 1096155
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۵
ترامپ و مرکل

مشاور سابق امنیت ملی آمریکا مناسبات ترامپ با رهبران سیاسی زن دنیا به ویژه مرکل را بسیار مسئله دار توصیف کرده و از نفرت بالایی که وی نسبت به صدر اعظم آلمان داشت خبر داد.

به گزارش مشرق، «جان بولتون» مشاور سابق امنیت ملی آمریکا در گفتگویی با هفته نامه "اشپیگل" اظهار داشت که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا نفرت و انزجار نمایانی نسبت به آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان داشت.

وی تاکید کرد که رابطه ترامپ با مرکل قطعا یکی از مسئله دارترین روابطی بود که من می توانستم ببینم. وی افزود: رئیس جمهور آمریکا گاها مسائلی با رهبران زن دنیا داشت.

بیشتر بخوانید:

بولتون در ادامه در تایید این گفته خود به سفر مرکل به کاخ سفید در سال 2017 اشاره کرد که در آن مرکل در جریان عکاسی متداول خبرنگاران ناامیدانه تلاش کرد تا ارتباط چشمی با ترامپ برقرار کند و ترامپ همچنین به درخواست عکاسان برای دست دادن با مرکل واکنشی نشان نداد.

این مقام سابق آمریکایی از دلایل مناسبات سخت ترامپ با مرکل را رگ و ریشه های آلمانی که در خانواده ترامپ وجود دارد دانست.

بولتون همچنین تاکید کرد که ترامپ با چهره های مستبد و دیکتاتوری نسبت به بسیاری رهبران دموکراتیک که ما آن ها را متحد خود می دانیم روابط بهتری دارد.

بولتون در بخش دیگری از گفتگو با این هفته نامه آلمانی دلایل سیاسی را در این انزجار ترامپ نسبت به مرکل دخیل دانسته و در این راستا به مناقشات تجاری آمریکا با اروپا و درخواست های مکرر ترامپ از آلمان برای عمل به تعهدات مالی خود در قبال ناتو اشاره کرد.

بولتون که تا سپتامبر سال 2019 همچنان به عنوان مشاور امنیت ملی آمریکا کار می کرد، در این باره به دولت آلمان هشدار داد که خیالش درباره مسئله تهدیدهای تعرفه‌ای ترامپ علیه واردات خودرو از اروپا راحت باشد و در این باره گفت: این موضوع هنوز از روی میز ترامپ برداشته نشده است. ترامپ می تواند بدون تایید کنگره تعرفه های واردات خودرو از اروپا را افزایش دهد. وی چنین رویکردی را در مذاکرات بین‌المللی دوست دارد.

بولتون در بخش دیگری از سخنانش خروجی انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر آمریکا را نامشخص دانسته و گفت: در حال حاضر البته ترامپ به دلیل بحران کرونا از جو بایدن، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا عقب افتاده است.

وی افزود: اما ما نباید به هیچ عنوان استعداد دموکرات ها برای پیروزی در یک مبارزات انتخاباتی را دستکم بگیریم.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس