کد خبر 1095065
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۶
مسجد الاقصی

جنبش های حماس و جهاد اسلامی فلسطین با صدور بیانیه های جداگانه ای به جدیدترین اقدام رژیم صهیونیستی علیه مسجد الاقصی واکنش نشان دادند.

به گزارش مشرق به نقل از رای الیوم،  جنبش های حماس و جهاد اسلامی فلسطین با صدور بیانیه های جداگانه ای ضمن تمجید از موضع نهادهای دینی بیت المقدس در مخالفت با تصمیم صهیونیستها در بستن مصلای باب الرحمه به روی نمازگزاران در مسجد الاقصی، به رژیم صهیونیستی درباره هر گونه گزندی به مصلی باب الرحمه واقع در ناحیه شرقی مسجد الاقصی هشدار دادند.

بیشتر بخوانید:

بازداشت گسترده شهروندان فلسطینی توسط نظامیان صهیونیست

بازداشت اعضای ارشد حماس و جهاد اسلامی در کرانه باختری

حماس در بیانیه خود از سازمان همکاری اسلامی و اتحادیه عرب خواست برای توقف خطری که مسجدالاقصی را از جانب رژیم صهیونیستی تهدید می کند، هرچه سریعتر وارد عمل شوند.

جهاد اسلامی هم در بیانیه خود اعلام کرد: تصمیم بستن دوباره باب الرحمه در چارچوب سلسله اقدامات مربوط به یهودی سازی مقدسات اسلامی و هتک حرمت مداوم مسجد الاقصی توسط صهیونیست هاست. تصمیم تل آویو، اقدام تجاوزکارانه ای است که در چارچوب جنگ اعلام شده علیه قدس است و همراهی آزادگان امت اسلامی و عربی برای حمایت از مسجدالاقصی را می طلبد.

چندروز پیش دادگاهی در فلسطین اشغالی حکم بستن مصلای باب الرحمه در مسجد الاقصی را صادر کرد که نهادهای دینی قدس در بیانیه ای مخالفت شدید خود را با آن اعلام کردند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس