برده‌داری

یک اندیشکده انگلیسی در گزارشی فاش کرد که در حال حاضر دست‌کم ۱۰۰ هزار نفر در این کشور در شرایط «برده‌داری مدرن» مشغول کار هستند.

به گزارش مشرق به نقل از یورونیوز، اندیشکده انگلیسی «مرکز عدالت اجتماعی» روز دوشنبه در گزارشی فاش کرد که در حال حاضر بیش از ۱۰۰ هزار نفر در انگلیس تحت شرایطی مشابه بردگان کار می‌کنند که این رقم ۱۰ برابر برآوردهای رسمی است.

این اندیشکده در گزارش خود با اشاره به اینکه گسترش روزافزون فقر و نبود فرصت‌های عادلانه برای همه مهم‌ترین عامل قاچاق انسان و بهره‌کشی از انسان‌ها تحت شرایط برده‌داری مدرن است، هشدار داد که بحران کرونا به افزایش شمار این افراد منجر خواهد شد.

اندیشکده مرکز عدالت اجتماعی در این گزارش تصریح کرده است که ساختار بوروکراتیک و پیچیده دولت انگلیس برای احراز واجد شرایط بودن افراد جهت دریافت کمک‌های دولتی، باعث می‌شود که افراد تحت شرایط برده‌داری مدرن بعضاً ماه‌ها یا حتی سال‌ها در انتظار دریافت کمک باقی بمانند و بسیار از آنها دوباره خود را به دست قاچاقچیان انسان بسپارند.

دولت انگلیس در سال ۲۰۱۷ گردش مالی شبکه‌های برده‌داری مدرن در این کشور را ۴.۳ میلیارد پوند برآورد کرده بود که این برآورد بر اساس احتمال حضور ۱۰ تا ۱۳ هزار کارگر گرفتار در شبکه برده‌داری مدرن انجام شده بود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس