آیت‌الله مکارم شیرازی

آیت‌الله مکارم‌شیرازی در واکنش به گرانی‌های افسارگسیخته در کشور گفت‌: مسئلۀ مهم، خونسردی مسئولان است که با وعدۀ حل مشکلات و مسئولیتی که دارند، اکنون حتی اظهار شرمندگی هم نمی‌کنند!‌

به گزارش مشرق، ‌آیت‌الله ناصرمکارم‌شیرازی با صدور بیانیه‌ای در ارتباط با گرانی‌های اخیر اعلام کرد: در این ایام، بسیاری از مردم نسبت به گرانی روزافزون کالاها که برخی چندین برابر شده است، به شدت اعتراض دارند. دیگر اجاره مسکن، خرید جهیزیه و مایحتاج زندگی جز با وام‌های سنگین ممکن نیست. از سوی دیگر، برخی بیان می‌کنند که چرا مراجع تقلید در برابر این وضع سکوت کرده‌اند؟! ما نه تنها سکوت نکرده‌ایم، بلکه بارها در این باره سخن گفته ایم و باز هم می‌گوییم.

بیشتر بخوانید:

آیت‌ا... نوری همدانی: هیچ نظارتی در بازار وجود ندارد

مسألۀ مهم، خونسردی مسئولین است! که با وعدۀ حل مشکلات و مسئولیتی که دارند، اکنون حتی اظهار شرمندگی هم نمی‌کنند! و غالباً با پرداختن به مسائلی همچون برخی دستاوردها یا افتتاح پروژه‌ها، کشف داروهای جدید، تأمین آب و برق برای برخی مناطق و ...که در جای خود قابل تقدیر است، عملاً خود را از زیربار مسئولیت سنگین گرانی سرسام آور، کنار می‌کشند.

مشکل مهم دیگر این است که این گرانی‌های لجام‌گسیخته متوقف نمی‌شود و همچنان افزایش‌ها ادامه دارد و مجلسیان محترم نیز جز انتقاد، چندان که لازم است، راهکارهای عملی ارائه نداده، و حتی بعضاً به امور حاشیه‌ای می‌پردازند.

در این میان، برخی سودجویان نیز از این وضع سوء‌استفاده کرده و  سیلی به روی هموطنان ضعیف خود می‌زنند.

به یقین، این مشکل تنها با اعتراض و انتقاد حل نمی‌شود بلکه باید قوای سه‌گانه عوامل گرانی را پیدا کرده، با توجه به محدودیت‌های موجود همچون تحریم‌های ظالمانه، با ارائۀ راهکارهای مناسب، جلوی این وضع نابه‌سامان را بگیرند و تا آنجا که امکان دارد در حل این مسأله اجتماعی که خدای نکرده ممکن است منشأ سوء استفاده دشمنان و ضد انقلاب گردد، بیاندیشند و به جای سخن، بر عمل بیافزایند؛ ان شاء الله

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 1
 • US ۱۷:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۳
  66 0
  جناب مکارم شیرازی سایر مراجع کجا هستند؟؟؟ شما چرا دیر واکنش نشان دادید؟ مردم از شما انتظاری بیشتری دارند در مورد مسکن سخت اعتراض کنید.
 • IR ۱۸:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۳
  11 0
  چه عجب یه صدایی از حوزه بلند شد. یه زمانی جنبش ها راه مینداختین و اجنبی رو زمین گیر میدین. الان جلو چارتا.... داخلی ساکت شدین؟ حوزه هم حوزه های قدیم آخوند هم آخوندهای قدیم!
 • IR ۱۵:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۴
  1 0
  سیگار ساخت ایران در یک روز 50 درصدد افزایش نرخ داشت چرا چرا یه مشت دلال بلای جان ما شدند پف

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس