روحانی نمایه

رئیس جمهور گفت: سیاست دولت تقویت و پشتیبانی از شرکت هایی است که در صف اول مقابله با تحریم قرار دارند و برای تامین کالاهای ضروری و مورد نیاز جامعه و مواد اولیه تولید، تلاش می کنند.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز یکشنبه در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، با اشاره به نوسانات ارزی ناشی از تحریم ها و محدودیت های ناشی از شیوع ویروس کرونا، تصریح کرد: وزارت صمت مسئول ایجاد انضباط در بخش صادرات و واردات کالا در کشور است و در این مسیربا همکاری بانک مرکزی سیاست های تعادل ارزی کشور را با بیشترین دقت و شفافیت اجرا می کند.

 رئیس جمهور سیاست کلی دولت را حمایت از بخش خصوصی و مشارکت فعال بازرگانان و تولید کنندگان برشمرد و تاکید کرد: با توجه به گزارش ها و ارزیابی مثبت وزارت صمت و بانک مرکزی از همکاری و فعالیت های سازنده بازرگانان دلسوز و متعهد و دارای کارنامه روشن اقتصادی، مقررات و ضوابط باید در مسیر حمایت و تشویق صادرکنندگان و وارد کنندگان باشد و به آن دسته ازکسانی که رفتار قانونمند داشته و به تعهد خود در چارچوب قانون عمل کرده اند، تسهیلات تشویقی ارائه دهند.

بیشتر بخوانید:

روحانی دیگر خواب اصحاب کهف نمی‌بیند؟! +نمودار

روحانی در عین حال تصریح کرد: در کنار تشویق و تقویت صادرکنندگان و وارد کنندگان فعال و متعهد به سیاست های تجاری کشور، در چارچوب همان  ضوابط و سیاست ها گروه اندکی که با هدف سوء استفاده از این شرایط و به قصد سوداگری ارز صادراتی خود را به چرخه اقتصاد کشور برنمی گردانند مورد پیگرد قانونی  قرار می گیرند و با هماهنگی اتاق بازرگانی فعالیت آنها محدود می شود.

در این جلسه رئیس کل بانک مرکزی مصوبات کمیته بازگشت ارز صادراتی را جهت تسریع برگشت ارز صادرات ارائه کرد که براساس آن، صادرکنندگان  برای برگشت ارز از تاریخ صدور پروانه صادراتی 4 ماه فرصت دارند و اگر ظرف سه ماه بعد از تاریخ صدور پروانه صادراتی گمرک، ارز خود را برگردانند به عنوان تشویق مبنای برگشت ارز آنها 90 درصد ارزش پایه صادراتی خواهد بود.

براساس این مصوبه درصورت تاخیر در برگشت ارز به چرخه اقتصاد، صادرکنندگان مکلفند باقیمانده تعهدات خود را در سامانه نیما با نرخ روز پایان مهلت 4 ماهه مذکور در سامانه نیما، یا قیمت روز بازار هر کدام کمتر باشد، به بانک مرکزی بفروشند.

عبدالناصر همتی همچنین گزارشی از روند عرضه ارز در سامانه نیما ارائه کرد که براساس آن، طی دو هفته گذشته این عرضه روند افزایشی داشته است.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 0
 • احمد IR ۱۲:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
  2 0
  شما را بخدا ننویسید حجت اسلام و مسلمین شما دیگر شریک در تخریب هیبریدی اسلام و انقلاب نشوید.
 • IR ۱۳:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
  2 0
  نه خبر امضاهای طلایی باعث هدر رفتن دلار هستن
 • بدون نام IR ۱۴:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
  2 0
  يكى از روزنامه هاى صبح امروز: اقاى روحانى سؤال ترس ندارد پاسخ يك كاربر: ولى جواب ترس دارد
 • شهروند IR ۱۴:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
  2 0
  باشلام و احترم؛ لطفأ جلوی قاچاقچیان ارز که بصورت چمدانی دلار و ارز از سلیمانیه عراق به ایران وارد می کنند ، گرفته شود که تا حدوده زیادی از التهابات بازار ارز کاشته شود.
 • شهروند ایران IR ۱۴:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
  1 0
  با سلام و احترام ؛ لطفأ جلوی قاچاقچیان ارز که بصورت چمدانی و غیرقانونی دلار از شهر سلیمانیه کشور عراق به ایران می کنند ، گرفته شود ، تا از التهاب بازار ارز کاسته شود.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس