کد خبر 1093251
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۴
دست رد آلمان به سینه ترامپ برای شرکت در نشست حضوری وزرای "جی۷"

هفته نامه "اشپیگل" در گزارشی خبر داد که آلمان دعوت مجدد ترامپ از وزرای دارایی و امور خارجه گروه ۷ برای شرکت در یک نشست حضوری در واشنگتن در اواخر جولای را رد کرده است.

به گزارش مشرق، به نقل از هفته نامه "اشپیگل"، دولت آمریکا مجددا در تلاش های خود برای سازماندهی یک نشست "جی 7" حضوری در سطح وزرای دارایی و امور خارجه واشنگتن شکست خورده است.

هفته نامه "اشپیگل" با استناد به محافل دولتی آمریکا و آلمان خبر داد که دولت ترامپ می خواست وزرای دارایی و امور خارجه جی هفت را در تاریخ 29 جولای ( 8 مرداد ماه) به واشنگتن دعوت کند. درخواست تشکیل جلسه وزیران گروه 7 از طرف دولت آمریکا بعد از اینکه آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان حضور خود در نشست جی 7 برنامه ریزی شده توسط ترامپ را به دلیل شیوع کرونا رد کرد انجام شد.

بیشتر بخوانید:

روایت «هوک» از دست رد ایران بر سینه آمریکا

البته برلین سریعا به درخواست واشنگتن برای برگزاری نشست جی 7 وزرای دارایی و امور خارجه هم جواب منفی داد. وزرای امور خارجه و دارایی آلمان اعلام کردند که هیچ کدام در این نشست شرکت نخواهند کرد. آن ها اعلام کردند که آلمان حداکثر در سطح معاونین وزرای خود در این نشیت شرکت خواهد کرد.

به نوشته هفته نامه اشپیگل آلمان اعلام این تاریخ برای برگزاری نشست را با توجه به اینکه وزیر دارایی آلمان و معاون صدر اعظم در اواخر جولای ریاست کابینه را بر عهده دارد نامناسب خواهد بود.

این هفته نامه آلمانی همچنین خبر داده که دیگر وزرای کشورهای عضو جی 7 هم اعلام کرده اند که در این نشست برنامه ریزی شده از طرف ترامپ حاضر نخواهند شد.

ترامپ در پیامی توئیتری اعلام کرده بود که می خواست با برگزاری نشست سران جی هفت علامتی برای نرمال شدن شرایط کرونا در کشور خود را نشان دهد.

کشورهای اروپایی عضو جی 7 این احتمال را می دهند که دعوت از وزرای دارایی و امور خارجه کشورها هم در جریان مبارزات انتخاباتی آمریکا در راستای همین هدف ترامپ باشد. آمریکا در حال حاضر ریاست بر گروه 7 را بر عهده دارد.

دولت آمریکا برگزاری یک نشست مجازی به عنوان جایگزینی برای نشست حضوری را رد کرده است. از دید اروپاییان این نشان می دهد که واشنگتن بیشتر به دنبال نمایش است تا گفتگو.

به نوشته هفته نامه اشپیگل واشنگتن اوایل هفته جاری این درخواست خود را لغو کرد. کاخ سفید همچنین یک درخواست هفته نامه اشپیگل درباره دعوت از وزرای جی 7 و سپس لغو آن را بی پاسخ گذاشت.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس